II II 'Digitaal parkeren op kenteken in Goes is beslist niet onwettig' RK kerk in Goes biedt eenzamen weer kerstdiner aan op eerste kerstdag 7 Twintig vrijwilligers maken er in Goes op eerste kerstdag ook een feest van voor mensen die eenzaam zijn. De kerstdagen. Velen associë ren die met een feestelijke periode van warmte en ge zelligheid, maar er zijn ook men sen voor wie het juist de donkerste en eenzaamste dagen van het jaar zijn. Voor die groep, maar ook voor anderen die om wat voor reden dan ook alleen zijn en gezelschap zoeken, biedt de rooms-katholieke kerk in Goes op eerste kerstdag een gratis feestmaal aan in de Magdalenazaal. Dat gebeurt dit jaar voor de zesde keer. Het bijzondere is dat ook nu een groep van twintig vrijwilligers de eigen kerstfeest daar voor opof fert, al voelt dat niet zo, zegt mede organisator Willy Martens. „Som migen komen liever hier helpen dan dat ze thuis zitten", zegt hij. Het is volgens Martens ook een maatschappelijke functie van de kerk. „Niet alleen vieren en missen op dragen, maar ook dienen. Het is onze taak om iets met ons geloof te doen. Je naasten helpen, vooral die genen die het niet zo goed hebben." De ultieme kerstgedachte dus. Het diner trekt jaarlijks tussen de veertig en vijftig deelnemers. Er zullen veel meer mensen alleen zijn met kerst, veronderstelt Mar tens. Zij zullen zich niet aanmelden voor het kerstdiner, bijvoorbeeld uit schaamte. „We doen het om die mensen gezelschap te bieden, maar het is ook een drempel. Wie wil nu het etiket 'eenzaam' hebben?" En voor sommigen is het gewoon te veel, weet Martens. „Het indruk wekkendste verhaal voor mij is dat van een man die al 14 jaar weduw- Ik ben elke keer onder de indruk van hoe blij de mensen zijn. Je doet iets wat het verschil maakt naar is en die ook nog eens zijn dochter heeft verloren op kerst avond. Hij kruipt het liefst zo diep mogelijk weg onder de dekens." Toch is er onder de deelnemers die wel aanschuiven veel waardering voor de inspanningen van de orga nisatie en vrijwilligers. Martens: „Ik ben elke keer onder de indruk van hoe blij de mensen zijn. Je doet iets goeds wat het verschil maakt." De organisatie maakt er ook dit jaar weer een compleet aangeklede middag en avond van, met sfeervol gedekte tafels, pianomuziek, een kerstverhaal, samenzang en een miniconcertje van de @Hoc Sin gers, die belangeloos komen optre den. Daarnaast wordt een viergan genmenu geserveerd dat niet zou misstaan op de kaart van een ster restaurant. Dat wordt grotendeels door hobbykoks verzorgd, maar het hoofdgerecht (vispannetje of vlees- Het is een hele klus om het rond te breien, maar het is mooi om een plaats in de herberg te bieden medaillons met gegratineerde wit lof en gemengde groente) wordt gecaterd door sponsor Kees Schrij ver Culinair. „Het is een hele klus om het allemaal rond te breien, maar het is mooi om een plaats in de herberg te kunnen bieden", zegt Martens Hij is in het dagelijks le ven arbeidscoach bij het Zeeuws Hand en Pols Centrum. Het kerstdiner begint om 16.00 uur en duurt tot 19.30 uur. Er zijn in totaal vijftig plaatsen beschikbaar, eind vorige week waren er 37 verge ven. Aanmelden kan bij Willy Mar tens 06-57575703 of Ellen Kramer, tel. 06-52107171 (na 18.00 uur). Na afloop eten de vrijwilligers gezamenlijk de restjes van de kerst maaltijd op. Hij heeft dat gedaan naar aanlei dingvan een bezwaar van Goese- naar Bastiaan Remkes. Hij is niet blij met het besluit van de ge meente om parkeervergunningen te digitaliseren. Het houdt name lijk onder meer in dat ook de par- keerkraskaarten worden vervan gen door een online registratie systeem. Bewoners die in een ver gunninghouderszone wonen, moeten dan kentekens van hun bezoek aanmelden op een website van de gemeente. Volgens Remkes is dat inbreuk op privacy, omdat de gemeente 'van minuut tot minuut weet wie, wanneer en hoelang bij mij op be zoek is geweest', schrijft hij in een brief aan verkeerswethouder Loes Meeuwisse en fractievoorzitters. Daarnaast is de invoering van de bezoekersregeling parkeren op ba sis van kentekenregistratie vol gens hem onwettig. Remkes ver wijst daarbij naar uitspraken van de rechtbank Amsterdam het Hof Amsterdam en de Hoge Raad. Volgens VVD-raadslid Dick de Korte klopt dat echter niet, schrijft hij in reactie op de brief van Rem kes. De nieuwe verordening staat 'allerminst op gespannen voet' met de jurisprudentie. „Parkeer belasting kan namelijk ook nog steeds op andere wijze worden voldaan." Dat argument hield wethouder Loes Meeuwisse de ge meenteraad afgelopen week ook voor. Maar PvdA raadslid Marlize Laport vreest een 'wezenlijk pro bleem' voor ouderen zonder smartphone. Volgens Meeuwisse is sprake van een 'betere en effi ciëntere service'. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl 49. dinsdag 20 december 2016 Luc Oggel Goes 'We zetten ons eigen feestje opzij' in de Magdalenazaal, waar op eerste kerstdag een gratis diner wordt geserveerd, foto luc oggel Medeorganisator Willy Martens -Willy Martens, organisator -Willy Martens Digitaal parkeren op kenteken, dat Goes wil invoeren, is niet onwettig. Dat zegt althans VVD-raadslid Dick de Korte, die in de materie is gedoken. Luc Oggel Goes n YY\ ode Pullovers Colberts Overhemden casual Overhemden dress Pantalons Vesten Jacks Kostuums v.a v.a. 98. v.a. 29. 2 voor 69. v.a. 59. v.a. 59. v.a. 98. v.a. 249. Plein 1940 nr. 20, Middelburg - Tel. 0118-612508 - www.lavooymode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62