5 Sinds AirBsit kortweg 'Bsit' heet, is de groei gestokt 'Mensen realiseren zich nu hoe rot verhard bindweefsel aanvoelt' I Zelfs de rijkste sikh verricht er de ne derigste taken. De piepers schillen voor 80.000 mensen die elke dag gra tis komen eten. Of duizenden schoe nen per uur aanpakken. Ook Harvard-professor Michael Puett noemt het in zijn boek De Weg een misvatting dat we trouw moeten blijven aan ons 'authentieke ik'. Hij zegt zelfs dat er geen 'waar zelf valt te ontdekken omdat we per slot van rekening voortdurend veranderen. Leer je reacties te verfijnen en de relatie met een ander verandert mee Waar hij ook maar uit de oude lessen van wijsgeren put, de luisteraars han gen aan zijn lippen om te horen dat ze hun blik beter naar buiten kunnen keren. Leer jezelf aan om correct op een ander te reageren, want dat 'stelt je in staat om je te gedragen zoals het goed is voor de mensen om je heen'. Elke vriendelijke daad helpt je om de voorwaarden te leren scheppen waarin goedheid gedijt. Klein beginnen Wat heb je nodig om hoffelijk of dienstbaar te zijn? Waar begin je? Met kleine veranderingen in je ge drag. Vraag jezelf af hoe je een beter mens kunt worden en plug in op het grote geheel. Stop met wedijveren en er is niemand die nog met je kan wedijveren. Leer je reacties te verfij nen, zoals Michael Puett ons voor houdt, en de relatie met een ander verandert positief met je mee. Kunnen we ons dienstbaar opstel len? Of worden we dan bang onder de voet te worden gelopen? De pro fessor zegt dat zachtheid of zwakte altijd overwint, omdat die verbindt. Maar een ander dienen draait er niet zozeer om dat jij een warm ge voel krijgt van je goede daden. Hier wil Jonas Slaats nog even scherp voor de dag komen. Als jij je dienend op stelt om er zelf gelukkiger van te worden, stelt het gebaar te weinig voor. Dienstbaar naar de ander zijn, mag van Jonas als aspect van je per soonlijkheid best wat vaker de ruimte krijgen om het leven aange namer te maken. Op advies van Michael Puett begin ik klein. Door vanaf nu op de fiets mijn hand uit te steken. dinsdag 20 december 2016 GO Na een snelle opmars van de oppas-app AirBsit klopte dit jaar het grote Airbnb aan. Of 'air' uit de naam kon verdwijnen. „We waren zeer verbaasd, maar zaten ook niet te wachten op een juridische strijd", zegt de Belgische mede-oprichter Dona- tienne van Houtryve. „Sinds mei heten we daarom Bsit." De app helpt ouders die moeite hebben om een betrouwbare oppas te vinden in hun omgeving. „We hadden al snel 40.000 gebruikers. Na Brussel, volgde de rest van België. Na Amsterdam wilden we Nederland ver overen. We werken aan groei in Luxemburg en sinds kort in Frankrijk." Waar Bsit razendsnel groeit in de buurlanden, stokt de groei bij ons. „Als jong bedrijf zijn de verdiensten voor onze medewerkers nog beperkt. Na alle media-aandacht vonden minder mensen de weg naar ons. We werken eraan." -Arnoud Kluiters „Sinds ik een halfjaar gele den met Hart Ziel sprak heb ik een flinke jas uitge daan: ik ben 10 kilo afgeval len. Dat sclerodermie een sluipmoordenaar is, voel ik", zegt Nelleke In 't Veld. De reumatische ziekte verhardt haar bindweefsel. „Ik ben net terug uit het zie kenhuis vanwege mijn to renhoge bloeddruk. Dat be gint bij mijn tenen, jaagt het bloed door mijn lijf en dan bonkt mijn hart. Ook mijn huid verhardt, alsof ik een strak T-shirt draag en te nauwe sokken. Bij elke stap voel ik de onderhuid van mijn dijbenen scheuren. Het lijkt alsof mijn benen met touwtjes aan mijn bekken vastzitten. Die zou ik soms willen losknippen. Na de publica tie zeiden mensen: 'Goh, ik realiseerde me niet hoe jij je voelt'. Dat is zo fijn, dat beetje medemenselijk heid. We naderen kerst en dat draait vaak om saamho righeid. Maar waarom al leen nu? Ik vind dat we het hele jaar aan elkaar moeten denken." -Jasmijn Hofman 44 —Michael Puett

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47