II Meer bezoekers op website, meer mensen willen een proefles 11 Sinds het gevecht tussen Rico Verhoeven en Badr Hari zien sportscholen belangstelling voor kickboksen toenemen. der Wulp. „Zeker onder vrouwen en jonge meisjes, die vaak op les gaan om meer zelfvertrouwen te krijgen. Het valt trouwens op dat meisjes vaak beter zijn dan jon gens. Meer gedreven, geconcen treerder." Een goede verklaring voor het feit dat de sport de laatste jaren juist die onder groepen is gegroeid heeft Van der Wulp niet. „Mis schien is het de huidige tijd, dat mensen zich wat zelfverzekerder willen voelen." Volgens Dennis Krauweel, eige naar van sportschool Super Pro Sportcenter in Zevenbergen waar Rico Verhoeven al tien jaar lang traint, heeft de toename van de belangstelling voor kickboksen ook te maken met het tv-pro- gramma Obese (een programma dat kandidaten helpt om af te val len, red.). „Daardoor is de sport in een beter daglicht komen te staan. Rico werkt natuurlijk al jaren aan een positief imago van de sport. Maar in Obese zagen mensen dat boksen heel goed is voor je li chaam en je conditie." Krauweel vindt het nog te vroeg om te kunnen zeggen of de wed strijd Verhoeven-Hari meer men sen naar kickboksles zal lokken, hoewel zich deze week op één avond vijf nieuwe leden aanmeld den bij zijn sportschool, in een pe riode waarin het normaal heel stil is. „De aandacht voor de sport is door de wedstrijd een stuk beter geworden. Voor het echte effect is het nog te vroeg, daar kan ik pas na januari iets over zeggen, maar ik weet wel zeker dat de sport hier door een positieve boost gaat krij gen." Het is niet zo dat na het gevecht tussen Rico Verhoeven en Badr Hari nieuwe leden ineens staan te dringen bij de deur, maar kick boksen staat inmiddels wel in een beter daglicht. „Er wordt nu abso luut positief over gepraat", meldt trainer Kamal van sportschool Victory Gym in Bergen op Zoom. „Voorheen werd kickboksen in één adem genoemd met geweld, iedereen waardeert het nu als Ik weet wel zeker dat de sport hierdoor een positieve boost gaat krijgen sport. Mensen die nooit iets met kickboksen hadden, spreken me nu aan op over de wedstrijd." Ook Back2TheGym in Breda zag afgelopen week geen fikse stijging van het aantal leden. Wel verdub belde de afgelopen maand, in de aanloop naar het gevecht tussen Verhoeven en Hari, het aantal be zoekers van de site van de sport school. Trainer Jim van der Wulp: „Vooral de kickbokspagina wordt dubbel zo vaak bezocht. Ook krij gen we veel telefoontjes met vra gen en komen er meer mensen langs die een proefles willen." De sport is de laatste twee, drie jaar al flink gegroeid vertelt Van dinsdag 20 december 2016 Kickboksen: eerst gewelddadig imago, nu gerespecteerde sport Ine Cup Bergen op Zoom/Breda - Dennis Krauweel „Meisjes zijn vaak beter dan jongens, meer gedreven, geconcentreerder", zegt trainer Jim van der Meiden tijdens een kickboksles bij Super Pro Sportcenter in Ze- Wulp. foto's marcel otterspeer/pix4profs venbergen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39