Woongoed Middelburg verhuist Programma vandaag 7 GLAZEN HUIS KINDERARTS VERTELT OVER KINDERSTERFTE IN AFRIKAA Kinderen redden van dodelijke infecties; kinderarts George Joosten vertelt erover in het Glazen Huis. In de eerste 24 uur van Serious Request Koudekerke haalde de geldteller al 5.000 euro. En toen moesten de avondoptredens op de podia op het dorpsplein nog beginnen. De drie dj's in het gla zen huis ontvingen gistermiddag diverse gasten, waaronder de kin derarts George loosten uit Oostka- pelle. De 77-jarige kinderarts werkte vanaf zijn 27-ste jarenlang in Kenia en later Tanzania, waar hij meehielp om een nieuw zie kenhuis van de grond te krijgen. De arts wees op de vooruitgang in de geneeskunde bij de bestrij ding van infectieziekten bij jonge kinderen, zoals longontstekingen. In 1967, toen hij in Afrika begon, ging de sterilisatie van de instru menten nog in een pannetje op een primus -'Weten jullie nog wat dat is'- en was er enkel penicilline. „Als ik vroeger moeders vroeg hoeveel van hun kinderen niet meer leefden, waren er dat gemid deld twee van de vijf. Veel ouders kwamen te laat met hun kind naar het ziekenhuis. In de grafieken kon je het zien. Als tussen de ne gende en de elfde dag de koorts daalde, maar de hartslag steeg, kruisten de twee grafieklijnen. Dat noemden we het dodenkruis. Dan ging dat kind sterven. Inmid dels is de kindersterfte één op de zes. Dat is een enorme vooruit gang." Joosten mocht als elke gast zijn eigen muziek kiezen op de Serious Request-kanalen. En zo hoorden de luisteraars en het groeiende pu bliek op het dorpsplein 's middags Louis Armstrong's High Society, Mahlers Vierde Symfonie, Ain't nec- cesarily so uit Porgy and Bess en Ich will Jesum selbst begraben uit Bachs' Matthaus Passion. De laatste stond tot zeker gisteravond elf uur in de KouderkerkeSR-top vijf, bepaald door gasten in het Glazen Huis. Woongoed heeft de afgelopen ja ren flink gereorganiseerd. Daarbij zijn werkzaamheden afgestoten en veel banen verloren gegaan. Het personeelsbestand is bijna gehal veerd tot 40 banen. Het huidige kantoor aan de Buitenruststraat is daardoor 'niet meer passend', stelt de corporatie. Een deel van het ge bouw staat leeg. Wat er met het huidige gebouw van Woongoed gaat gebeuren, is nog niet bekend. De verhuizing staat gepland op maandag 16 januari. Woongoed is die dag dan ook gesloten. Dinsdag 17 januari wordt het werk hervat vanaf de nieuwe locatie. Het offi ciële adres is Segeerssingel 6. Woongoed huurt in dat pand de begane grond en de eerste verdie ping. Het kantoor zelf is alleen open op afspraak. Een afspraak maken kan door te bellen of e- mailen. Woongoed benadrukt dat de contactgegevens hetzelfde blij ven. De corporatie is telefonisch bereikbaar op 0118-691700; elke werkdag van 08.30-12.00 uur. Het mailadres is klant@woongoed.nl. XX\0&e Pullovers Colberts Overhemden casual Overhemden dress Pantalons Vesten Jacks Kostuums v.a. 49. v.a. 98. v.a. 29. 2 voor 69. v.a. 59. v.a. 59. v.a. 98. v.a. 249. dinsdag 20 december 2016 Karreveld Podium: 15.00 uur De Krekels 18:45 uur Solof en band; Wood works 21:30 uur Podium Z Wielemaker Stage: 20.00 uur Podium Z Glazen Huis: 11.00 uur Daggast Transport en Containerbedrijf Wielemaker BV 15.00 uur Daggast Bob Latuheru, Stichting Samenwer king Vlissingen-Ambon 17:30 uur Razende Reporter Jordy 23.00 uur Nachtgast Jan Theune, SR Westkapelle-dj 'De geneeskunde is vooruitgegaan' Claudia Sondervan Koudekerke Yorben Weststrate (met bril) en Jeroen van Goethem in gesprek met kinderarts George Joosten (rechts), fotos dirk-jan gjeltema Baldrick Brothers treden op in Koudekerke bij het Glazen Huis. Woongoed Middelburg gaat ver huizen. De woningcorporatie trekt begin januari in het kan toor op de hoek van de Schroe- weg bij de spoorwegovergang. Maurits Sep Middelburg lAwoy Plein 1940 nr. 20, Middelburg - Tel. 0118-612508 - www.lavooymode.nl Ddx Nv* u»f* nvwi"!'^ gcm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35