Hosternokke C N Verdachte van oplichting moet in Torentijd blijven Componist Eisenga toert door Rusland Het jaar 2016 in snelsonnetten 2 ERNSTJAN ROZENDAAL 6EEM WITTE KERST Column Donderdag is dé dag. De ge deputeerden gaan dan sa men kijken, in de Admirali teitskamer van de Abdij. Commis saris van de koning Han Polman zorgt voor de chips. Een inspiratie sessie noemen ze het. Ze hebben de afgelopen maanden zoveel te leurstellingen moeten slikken. Ei genlijk leek alles van meet af aan op een fiasco uit te draaien. Maar wie het laatst lacht, lacht het best. Misschien wordt het donderdag alsnog feest. Heb ik het over de kerncentrale waarnaar het kabinet geen vinger wil uitsteken? Donderdag staat de voorlopig laatste aflevering van die eindeloze soap op het programma, als de Tweede Kamer over dat on derwerp debatteert. Al in afleve ring één werd duidelijk dat Zee land geen schijn van kans maakte. Zou er nu toch een onverwachte ontknoping volgen? Of doel ik op de behandeling van de najaarsnota van het Rijk? Bij de eerste stemming over de begrotin gen werd Zeeland door de Kamer afgeserveerd. Wat nou geld voor een bètacollege of een Zeeland fonds. Zou dat donderdag, bij de laatste stemming van het jaar, ineens anders zijn? Nee, ik heb het natuurlijk over de finale van Expeditie Robinson, waarin onze boerin Bertie, getooid met een blauw petje met Hoster nokke erop, het gaat opnemen te gen rapper Dio en wielrenner Tho mas Dekker. Al in de eerste afleve ring werd ze weggestemd. Op ei gen verzoek eigenlijk, want de be deesde Zeeuwse voelde zich niet op haar gemak tussen al die praat jesmakers uit de sport- en omroep wereld. Ze kwam op het AfVallers- eiland terecht, waar ze een hut bouwde en zich in leven hield met zelf uitgegraven cassavewortels. Om nu een glorieuze comeback te maken in de finale. Het kan dus toch, weten ze in het provinciehuis. De Admiraliteitska mer is omgedoopt tot Afvallersei land en donderdag zitten de pro vinciebestuurders op het puntje van hun stoel voor de tv. Kijken hoe je je uit geslagen positie terug vecht. Minister Henk Kamp mag wel oppassen. De volgende keer stormt gedeputeerde Carla Schön- knecht met een blauw petje op zijn kamer binnen, plant een paeremes in zijn bureaublad en roept: „Hos ternokke, ik win. Hier met die cen ten." De Admiraliteitskamer is omgedoopt tot Afvallerseiland DESTELLING Vandaag: Het Nederlandse levenslied wordt ondergewaardeerd Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters &E INVLOED VAN SYLVANA SIMONS WOR&T STEEbS SROTER.' Provincie zoekt Zeeuws talent Duizend euro voor Jeugdsportfonds Minder huizen verkocht ZIERIKZEE Kiev Koor treedt op in Nieuwe Kerk De 52-jarige man blijft voorlopig in zijn cel in Torentijd. Zijn raadsman Arthur van der Biezen pleitte giste ren tevergeefs voor schorsing van het voorarrest. Officier van justitie Yolanda van Setten verzette zich daar met succes tegen. De man, zonder vaste woonplaats, wordt verdacht van het oplichten van vele tientallen landbouwers, onder an dere uit Clinge, Koudekerke, Nieu- werkerk en Noordgouwe. Via advertenties bood deze J. den H. grote betonplaten aan die onder meer gebruikt worden voor het ver harden van erven. Omdat ze net wat goedkoper waren dan elders, werd er massaal op gereageerd. Vol gens het Openbaar Ministerie (OM) maakte hij gebruik van bank rekeningnummers van zoge noemde katvangers. Zodra het geld op die rekeningen stond werd het er afgehaald en doorgesluisd naar andere rekeningen. De man verscheen gisteren voor de rechtbank tijdens een tussen tijdse behandeling van zijn straf zaak. Drie maanden geleden moest hij ook voorkomen maar hij kwam toen niet opdagen. Hij was spoor loos verdwenen nadat hij was ge opereerd in een ziekenhuis in Dor drecht. Volgens de verdachte stuurde de chirurg hem zaterdag namiddag naar huis om te herstel len. De man had op dat moment echter terug moeten keren naar de gevangenis. Maar volgens zijn raadsman was op dat moment nie mand bij het OM bereikbaar zodat de terugkeer niet geregeld kon wor den. Van Setten noemde dat onzin en wees erop dat de mobiele num mers van haar en van een dienst doende rechercheur bekend waren. Ze zei ook dat tijdens dat illegale verlof de man weer advertenties plaatste. Een schorsing was voor haar dan ook onbespreekbaar om dat ze vreest dat de man, zodra hij buiten de cel verblijft, weer begint met zijn oplichtingspraktijk. Het is nog niet bekend wanneer de man daadwerkelijk terecht moet staan. MIDDELBURG De Middelburgse componist Douwe Eisenga maakt voor het tweede achtereenvolgende jaar een Russische tournee. Het Moscow Contemporary Music En semble verzorgt twee concerten met zijn muziek. Het eerste is morgen in Moskou in het Multimedia Art Museum, met een lezing door de componist. Het tweede is donderdag in het centrum voor hedendaagse kunst in Nizhny Novgorod. Tijdens de concerten wordt een videofilm ver toond van fotograaf en filmer Gijs Haak uit Middelburg. Eisenga geeft ook een masterclass op het conser vatorium van Moskou. Vorig jaar werd zijn 'neo-barok minimalisme' enthousiast ontvangen in Moskou. MIDDELBURG Voor de negende keer blikt de Vlissingse dichter Coenraedt van Meerenburgh terug op het (bijna) afgelopen jaar met een Dichterlijke Oudejaarsshow. Hij doet dat zaterdagmiddag 31 de cember in een solovoorstelling met snelsonnetten in boekhandel De Drvkkery in Middelburg (14.00 uur). Tijdens de Oudejaarsshow brengt Van Meerenburgh een se lectie van de zesregelige snelson netten die hij in 2016 publiceerde op de website gedichten.nl. De dich ter wil een hele serie onderwerpen van afgelopen jaar aan bod laten ko men: het zikavirus, Syrië, Turkije, de aanslagen in Brussel en Nice, Brexit en Trump. En binnenlands nieuws: J.C., Pokémon, Zwarte Piet, Max Verstappen en de aanhouding van Typhoon. Dichter Ko de Laat uit Tilburg - de vorige acht keer zijn mede-son- netdichter - doet niet meer mee. Van Meerenburgh zoekt een nieuwe dichtpartner. In de Oude jaarsshow zal hij een 'live'-verbin- ding tot stand proberen te brengen met twee kandidaat-dichters, die hem volgend jaar kunnen bijstaan. dinsdag 20 december 2016 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik draag bij aan Serious Request 392 reacties MIDDELBURG De provincie wil hoogop geleide schoolverlaters een vliegende start geven op de arbeidsmarkt. Daarom begint in maart een tweede traineepro gramma, waarbij talent volle Zeeuwse jongeren werkervaring kunnen op doen in de Abdij in Mid delburg. Ze werken mee aan provinciale projecten, beleidsstukken schrijven en bijeenkomsten organi seren. Aanmelden kan via www.zeeland.nl VLISSINGEN Het Jeugdsportfonds Zeeland heeft een gift van duizend euro gekre gen. Het geld is voor de helft bijeengebracht tij dens een kerstmarkt door klanten, medewer kers en vrijwilligers van Arduin, Orionis Walche ren en Zorgstroom. De directies van Arduin, Zorgstroom en Orionis besloten daarop het be drag te verdubbelen. Het jeugdsportfonds zorgt er voor dat kinderen uit ge zinnen waar weinig geld is, toch lid kunnen wor den van een sportclub. VLISSINGEN Het aantal verkochte wo ningen in Zeeland is in november met 8,2 pro cent gedaald. Dat blijkt uit gisteren gepubli ceerde cijfers van het Ka daster. Vorige maand wisselden 425 huizen van eigenaar. In oktober ging het nog om 463 wonin gen. Ten opzichte van een jaar geleden is overi gens wel sprake van een stijging in de woningver koop. In oktober 2015 werden in Zeeland 372 huizen verkocht. Het Kiev Koor geeft morgen een kerstcon cert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. In de bij lage Uit en Thuis van af gelopen donderdag werd vermeld dat het concert om 20.00 uur zou beginnen. Dat is echter om 19.30 uur. Vrijdag zingt het koor in CCXL in Vlissingen. Een man die verdacht wordt van grootschalige oplichting van vooral landbouwers moet voor lopig nog in zijn cel blijven. De rechtbank wees een verzoek om het voorarrest te schorsen af. Emile Calon Middelburg Douwe Eisenga in Moskou.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2