ADO boekt belangrijke 24 VOETBAL EERSTE SEIZOENSHELFT ANALYSE Feyenoord wacht al zeventien jaar op een landstitel. Maar dit seizoen lijkt alles op z'n plek te vallen. De koploper had maar één echte mispeer, in Deventer. United Vansen (UVS), het bedrijf van de Chinese clubeigenaar Wang Hui, kreeg in de eerste rechtszaak die ADO Den Haag had aangespannen een aantal ge voelige rikken te verwerken. In niet mis te verstane bewoordin gen ook. Gijs Makkink, de voorzit ter van de Ondernemingskamer, had het bij het voorlezen van de uitspraak onder meer over een 'ontluisterend beeld van de gang van zaken' tijdens de veelbespro ken aandeelhoudersvergadering van vorige maand. Daarnaast toonde hij weinig waardering voor de manier waar op Wang de club aan het lijntje hield, met zijn financiële toezeg gingen waaraan steeds weer ande re voorwaarden leken verbonden. Makkink stelde dat de verplich ting van UVS om 3,7 miljoen euro te storten op 28 augustus 2015 'deugdelijk is vastgelegd'. Wang maakte er op 1 april 2016 slechts 1,5 miljoen van over en bleef tot op heden vaag over het uitblijven van het resterende deel. „UVS heeft steeds wisselende standpun ten ingenomen als reden", aldus Makkink. „Dat heeft geleid tot ver lies van vertrouwen." Omdat het wanbeleid van Wang ADO in een penibele situa tie heeft gebracht, zag de Onder nemingskamer genoeg redenen voor het opleggen van een aantal onmiddellijke voorzieningen. Die logen er niet om: - Er komt een onderzoek naar de gang van zaken bij ADO vanaf 27 januari 2015, de dag dat Wang eige naar werd. - Zo lang dat onderzoek loopt (en dat zou zomaar een jaar tot ander half jaar kunnen duren) is Wang geschorst als voorzitter van de raad van commissarissen. Hij 'Vergelijken ze me met Maradona? Dan heb ik wel nog wat werk voor de boeg' Kort Verbod 'Krajicek coacht Raonic' Van Persie Levenslang Feyenoord - Vitesse was afge lopen zaterdag weer zo'n ty perende wedstrijd in de fraaie eerste seizoenshelft van de koploper. Nooit kreeg je het idee dat die pot in eigen sta dion niét in winst zou worden omge zet. Er zat volop dynamiek in het spel van de Rotterdammers. Veel honger en eerzucht. Plus de noodzakelijke diversi teit aan aanvalspatronen, doelgericht en efficiënt. Zelfs de ongelukkige 1-1 bracht de Nooit kreeg je het idee dat Feyenoord niét zou winnen van Vitesse ploeg niet van de wijs. Karim El Ahma- di greep gewoon nog wat strakker de re gie in de middenlinie. Tonny Vilhena ging naast hem nog wat fanatieker in de overdrive. En van keeper Brad Jones tot aan spits en topscorer Nicolai Jörgensen ging niemand geforceerd op jacht naar eigen succes. Zondagavond op de terugweg van Ajax - PSV eens aan Peter Bosz ge vraagd of hij nou met hetzelfde gevoel had zitten kijken. Het antwoord van de Ajax-trainer was ja. Net zoals Phillip Cocu bij PSV in gesprekjes af en toe zijn bewondering laat doorschemeren Richard Krajicek (foto) wordt de nieuwe coach van de Canadese tennisser Milos Rao nic. Dat meldt de Britse krant The Times. De huidige nummer drie van de wereld bena derde de Nederlandse Wimbledonwinnaar afgelopen voorjaar al met de vraag hem te helpen tijdens het grasseizoen. Ze konden toen niet tot een overeenkomst komen. Stompé: Alcohol is doping Co Stompé pleit voor een dartstoernooi met de top zestien van de wereld zonder alco hol. De 54-jarige darter en analyticus van RTL 7 wil dan wel eens zien wat het niveau is van de topdarters. Het nuttigen van alco hol is niet verboden. „Het is doping, zo sim pel is het", vindt Stompé. „Je wordt er rusti ger van. Als je een borreltje op hebt, kun je je zenuwen beter onder controle houden." Vuurtje Verschuren dooft Sebastiaan Verschuren (foto) beëindigt zijn loopbaan. De 28-jarige zwemmer maakte dat gisteravond bekend op een gala waar hij werd benoemd tot Amsterdams sportman van het jaar. „Ik voel niet meer het vuurtje dat ik altijd heb gevoeld", lichtte Verschu ren toe. De vrijeslagspecialist behaalde dit jaar bij de Europese kampioenschappen langebaan nog drie gouden medailles. Quote van de dag dinsdag 20 december 2016 ADO is nog niet uit de zorgen. Maar met het door de rechter buitenspel zetten van clubeige naar Wang Hui komt de oplos sing voor de financiële proble men wel weer een flink stuk dichterbij. Wietse Dijkstra Amsterdam Napoli-speler Dries Mertens maakte vier goals tegen Torino (5-3), de laatste met een prachtige stift a la Maradona. 14 Veertien Russi sche clubs heb ben van de voet balbond RFU een transferver bod opgelegd gekregen. Ze zijn betalingsver plichtingen niet nagekomen. Be kendste club is oud-kampioen Roebin Kazan. TENNIS n Robin van Persie (foto) viel gister avond al na tien minuten uit met een blessure in in de competitie wedstrijd van zijn club Fener- bahge tegen Genglerbirligi (3-0). Jeremain Lens maakte de 90 minuten vol. l De FIFA heeft twee Hondurese bestuurders voor het leven geschorst. Rafa el Callejas en Alf redo Hawit heb ben zich schul dig gemaakt aan fraude en corrup tie, concludeer de de ethische commissie. Het beste leger Maarten Wijffels DARTS ZWEMMEN De nationale voetbalelftallen van Brazilië en Colombia spelen op 25 januari een bene fietwedstrijd voor de slachtoffers van de vlieg ramp van eind november. Maarten Stekelenburg is gisteren gebles seerd geraakt in de competitiewedstrijd van Everton tegen Liverpool (0-1). De doelman liep bij een botsing een blessure op aan zijn rechterbeen. Antonio Giovinazzi is komend seizoen in de Formule 1 reserverijder bij Ferrari, dat weer wordt vertegenwoordigd door Sebasti an Vettel en Kimi Raikkönen. De 23-jarige Itali aanse coureur komt over uit de GP2. Feyenoord maakte dit seizoen al 25 doel punten in het laatste kwartier van de wed strijd, het vaakst van alle clubs in de eredivi sie. Michiel Kramer scoorde zelfs 2 keer in de extra tijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24