Cel in voor gedwongen prostitutie Agent twijfelt over gebruik van geweld Geen sap, maar water -n Zj cn 3D Waar Duitsland al weken voor vreesde, werd gisteren realiteit: een terreuraanslag op een kerstmarkt. Een vrachtwagen reed vol in op de bezoekers. Zeker negen doden en tientallen gewonden. Een verdachte is pood en een andere is opgepakt. Walcheren In Hart&Ziel Meer bewegen en gezonder eten in de kinder opvang I Agenten twijfelen over hoe hard ze mogen ingrijpen in noodsitua ties. Dat signaleert korpschef van de Nationale Politie, Erik Aker boom. „Het is onvoorspelbaar hoe maatschappij en rechter oordelen over het gebruik van geweld door agenten. Dat leidt tot vragen." De politie ligt de laatste tijd gere geld onder vuur vanwege filmpjes die opduiken waarop buitensporig geweld zou zijn gepleegd. Aan de andere kant wordt bij reljeugd om harder ingrijpen gevraagd. Dat leidt volgens Akerboom tot verwarring. „Het is de vraag die ik aan de sa menleving wil stellen: wat ver wachten jullie van ons?" In een interview met deze krant re ageert Akerboom op verschillende voorvallen, waarbij de acties van agenten ter discussie stonden. Vier en twee jaar cel. Die straffen geeft de Middelburgse rechtbank aan twee mannen uit Velp en Goes omdat ze twee jaar geleden een ze ventienjarig meisje in de prostitu tie dwongen. Die straffen zijn gelijk aan de eis van het Openbaar Minis terie. Een derde hoofdverdachte, een 21-jarige vrouw uit Vlissingen, krijgt een celstraf van 365 dagen waarvan 321 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en een werkstraf van 240 uur. Die straf wijkt flink af van de eis: dertig maanden cel waarvan twaalf voor waardelijk. De rechtbank legt die lagere straf op omdat er rekening mee is ge houden dat de Vlissingse onder druk van de man uit Velp handelde. Volgens de rechtbank werd ze ge chanteerd en moest ze ook als pros tituee voor hem werken toen hij nog in Middelburg woonde. Maar ze speelde ook een bepalende rol toen het zeventienjarige meisje in de prostitutie werd gedwongen door de beide mannen. Volgens de rechters had de Vlissingse destijds ook andere keuzes kunnen maken. De rechters prijzen haar omdat ze tijdens het onderzoek opening van zaken gaf. Mede daardoor konden de twee mannen veroordeeld wor den. De drie veroordeelden moeten het slachtoffer samen duizenden euro's schadevergoeding betalen. Nieuwsmedia Richt je blik weer eens op een ander in plaats van op jezelf. Drie kleine gebaren dieertoedoen. -0 - L J Koen Voskuil Rotterdam P4 Twee mannen en een vrouw die twee jaar geleden een minderja rig meisje dwongen te werken als prostituee, moeten de cel in. Emile Calon Middelburg ZEELAND 2 en Commentaar dinsdag 20 december 2016 Droog en geregeld zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws 5°C Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1