Een baan! O C O O 2.368 (9s 16 INGRID (48) OPEN SOLLICITATIE ASML DETAILHANDEL NA HET FAILLISSEMENT BAM kperam Arcelor Mittal Ingrid was vorige week tijdens het inter view al heel resoluut. „Het liefst werk ik in een HR-functie of als werkbegeleider in de sociaal-maatschappelijke sector, de zorg bijvoorbeeld. Ik zou daar graag als ver- zuimbegeleider werken of medewerkers coa chen, zodat zij het beste uit zichzelf halen en de juiste man of vrouw op de juiste plek te rechtkomt." Want, zo vervolgde ze, een der gelijke functie zou perfect aansluiten bij haar arbeidsverleden, waarin zij mensen bege leidde naar werk of werkervaringsplekken. Twee jaar stond Ingrid aan de kant en ze had haar hoop al min of meer op volgend jaar gericht. En toen ging gisterochtend opeens de telefoon: vandaag kan ze een arbeidscon tract ondertekenen. Voor verschillende ge meenten op Walcheren mag ze gaan inventa riseren wat goed/minder goed gaat met ge contracteerde zorgaanbieders. Ze is blij, dol blij. Vergeten is de worsteling met het feit dat zij een gat van twee jaar in haar cv heeft. „Die tijd heb ik trouwens wel ingevuld met vrij willigerswerk. Dat het me destijds niet lukte een betaalde baan te vinden, komt volgens mij omdat ik nog niet zo lang in Zeeland woonde. Daardoor miste ik een stevig net werk en ik was te onzeker in gesprekken." Overigens zocht de 48-jarige Vlissinger veel breder dan alleen HR-functies. Wat haar sterke punt is? „Ik ben ondernemend, sociaal. Ik heb een helicopterview en ik ben spiritu eel onderlegd. Ik heb onder andere Reiki I en II gedaan. Dat zegt iets over mijn evenwich tigheid en integriteit." Rob Witjes, hoofd arbeidsmarktinformatie en -advies bij het UWV, zag voor Ingrid de beste kansen als intercedent of recruiter. „Uit haar cv blijkt dat zij dit werk eerder heeft ge daan en in deze beroepen zijn meer vacatures dan werkzoekenden, óók in Zeeland." Volgens Witjes nemen de kansen voor een werkzoekende als Ingrid aanzienlijk toe als de zoekregio wordt vergroot 'naar zo'n 65 ki lometer' en als de leeftijd wordt ingezet als kracht. „Benoem in het 'aanvalsplan' juist jouw kerncompetenties en relevante werker varing. Juist die kwaliteiten kunnen van meerwaarde zijn voor menig organisatie." „Ja, ik heb werk!" klinkt het en thousiast aan de telefoon. Na een halfjaar keihard zoeken, is het Corry Galle gelukt. Het 57-jarige oud-afdelingshoofd van La Place Tilburg heeft werk bij herenmode keten Meyer Meyer. „Ik sta sinds november als verkoopadviseur drie tot vier dagen in hun nieuwe Til- burgse pop-upwinkel." Dolblij is ze. „Het is zó fijn om weer deel te nemen aan de maatschappij, ik heb het ontzettend naar mijn zin." De periode na het faillissement valt Galle, bij La Place runde ze de Chocolaterie-afdeling, zwaar. „Tot de zomer zat ik echt een beetje in de put. Ik heb me blauw gesollici teerd, dat was niet leuk. Steeds die afwijzingen, ik zou niet in het pro fiel passen, er waren andere kandi daten. Ik weet wel zeker dat het met mijn leeftijd te maken had." Na de voorstelling die cabaretier Leon van der Zanden voor het ont- ln welke branche zijn de meeste ex-V&D'ers aan het werk? (juli 2016) slagen V&D-personeel in Eindho ven gaf, zet ze de knop om. „Dat was zo'n leuke avond, waar ik zo veel oud-collega's sprak, dat ik be sloot positief te zijn." Deze herfst kwam de kans bij Meyer Meyer langs. „Zij waarderen werknemers met ervaring juist en zien dat als een pre." La Place Galle is één van de ruim 1.400 ou dere werknemers van V&D en La Place die medio februari op straat kwamen te staan. Na het belang rijke eerste halfjaar hebben slechts 300 werk, blijkt uit een uitgebreide analyse van het UWV. Hun jongere collega's doen het véél beter. Van de groep tot 25 jaar vond bijna vier vijfde werk, van de categorie 25-50 jaar bijna twee derde. In totaal zijn 7.000 van de ruim 10.000 werkne mers een halfjaar na het sluiten van Vroom Dreesmann onder de pannen. Wat de cijfers positief ver tekent is overigens dat ruim 1.100 La Place-medewerkers, een vijfde van het totaal, verder konden onder nieuwe eigenaar Jumbo. Rob Witjes, hoofd arbeidsmarkt advies bij het UWV, is niet verrast. De score past bij het beeld in de de tailhandel, die onder druk staat van online shoppen. „Vooral door de prima draaiende economie en de aantrekkende arbeidsmarkt heb ben veel voormalige medewerkers snel werk gevonden. Wat ook mee helpt is de kleine detailhandel waar het erg goed gaat." Die factoren compenseren de vele winkelfaillis sementen van begin dit jaar. Naast V&D gingen onder meer MS Mode, Scheer Loppe, Macintosh (van schoenenketens als Manfield en In vito), Paradigit, Loto Klein en La Ligna op de fles. Uiteindelijk ligt het aantal WW- aanvragen in de detailhandel dit jaar 1 procent hoger dan vorig jaar. Dat is weliswaar beduidend min der dan het gemiddelde - het aantal Wie: Ingrid Goddijn Op zoek naar: HR-functie, recruiter of werkbegeleider Was: Studentenbegeleider Woonplaats: Vlissingen - Gert van Harskamp Bent u op zoek naar een baan? Mail naar opensollicitatie@persgroep.nl dinsdag 20 december 2016 De chipmachi nemaker steeg zonder duide lijke reden. GO Oudere V&D'er heeft het lastig David Bremmer Zakenbank Theodoor Gilissen plaatste de bouwer op zijn favorietenlijst voor 2017. Ook de roest- vrijstaalfabrikant zakte in de Mid- Kap. m De staalgigant was de grootste verliezer in de AEX na een ver koopadvies. Amsterdam Metalektro en metaalbewerking Horeca, catering en verblijfsrecreatie werknemers werknemers 191220161 MR BRON: UWV Groothandel Vervoer en opslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16