Sander Post overtuigt tijdens Kriekeloop Degradatie dreigt voor schakers HWP 18 Pearl mist kopmannen Na een reeks van twaalf duels zonder nederlaag verliezen de driebanders uit Sas van Gent voor het eerst dit seizoen. De driebanders van Pear- le Opticiens liepen in de eerste divisie tegen hun eerste nederlaag aan. De uitwedstrijd tegen Poelier Schrauwen/Van Beers-Son eindig de in 6-2. Daarmee werd de voor sprong van Pearle Opticiens op Didden Distributie, dat wel won, gereduceerd tot één punt. Twaalf ronden lang bleven de driebanders van Pearle Opticiens ongeslagen. Er werd wel drie keer gelijkgespeeld, maar de ongesla gen status bleef intact. Tot zater dagavond. Dat er verloren werd, was enigs zins te wijten aan de wedstrijdlei der van de KNBB. Immers, beide kopmannen van het Sasse team, Eddy Leppens en Pascal Claus, speelden het wereldbekertoernooi in Hurghada. Omdat de bond al leen de competitie in de eredivisie daarvoor stillegt, werd Pearle hier door gedupeerd. Teamleider Carlo van Dam had nog wel om verplaatsing van de wedstrijd gevraagd, maar kreeg nul op het rekest. Daarom moest er in een fantasieopstelling wor den aangetreden in Zundert en dat pakte slecht uit voor de lijst aanvoerder. Alleen Dion Bergmans won zijn partij. Na een lang gelijk opgaand duel was de Hulstenaar in de eind fase de sterkste, 34-40 in 42 beur ten. Het was zijn derde overwin ning dit seizoen en dat ook nog op bord drie. Reden genoeg voor vreugde al was die, achteraf, al leen persoonlijk. Jens van Dam fungeerde als kop man en moest het met klein ver schil afleggen tegen Tom Persijn. „Ik verkeerde te veel in kerststem ming", zei de jonge Sassenaar na afloop. „Ik speelde zeker niet slecht, maar heb denk ik wel twin tig opgelegde patronen laten lig gen voor mijn tegenstander. Dat kun je je op dit niveau niet permit teren." Van Dam verloor met 40-38 in 34 beurten (1.117). Invaller Richard de Bruin liep de hele partij achter Ik heb denk ik wel twintig opgelegde patronen laten liggen tegenstander Lennart Schrauwen aan, maar kon er nooit voorbij ko men: 40-36 in 46. De Bruin was in de laatste Grand Prix van dit jaar in Capelle aan de IJssel succesvoller. Daar overleefde hij twee kwalificatier onden (vier partijen) en komt daar vandaag opnieuw in actie. Michael Vink kende een teleur stellend weekeinde. Zaterdag werd hij in de Grand Prix na een overwinning en een nederlaag in zijn eerste kwalificatieronde uitge schakeld en in Zundert verloor hij eveneens. Tegen Ton de Hoon be gon Vink goed met een tussen stand van 3-10 na tien beurten. Toch ging hij onderuit. Dat de naam van Post bovenaan de uitslag prijkt, is geen echte ver rassing. De Terneuzenaar pakt re gelmatig zijn zeges mee. In Clin ge had hij zaterdag weinig de duchten van de concurrentie. Post liep de 13,6 kilometer in een tijd van 49.25 minuten. Daar mee liet hij de nummer twee, Wim Vercuyssen uit Nieuw-Na- men, ruim achter zich. Die liep het parkoers in een tijd van 52.50 minuten en kwam dus binnen op meer dan drieënhalve mi nuut. Tien seconden later finish- Bij de vrouwen was het wel spannend. Hedwig van Beveren trok aan het langste eind te de nummer drie, Benny Thuy uit Sint Jansteen. Hij deed er pre cies 53 minuten over. Bij de vrouwen was het ver schil minder groot. Van Beveren, woonachtig in het Vlaamse Moer- beke, won in een tijd van 1.04.40 uur. De nummer twee, Martine Boute uit Waarschoot, volgde bin nen de halve minuut: 1.05.08. De Zeeuwse eer in de vrouwenwed strijd werd hoog gehouden door Ingrid IJsebaert. De atlete uit Hulst zette een tijd neer van pre cies 1.06 uur. De Aagtekerkerun was zater dag een prooi voor de 21-jarige Tim van den Broecke. Hij leek op weg om het parkoersrecord van drievoudig winnaar Tim Pleijte met meer dan een minuut te ver beteren. Helaas had de tijdwaar neming de klok 1 minuut en 20 seconden te laat aangezet, waar door Van den Broeke uitkwam op 44.26 minuten. Dat was slechts vijftien seconden boven het record van zijn plaatsgenoot. Anjolie Engels boekte bij de vrou wen haar vijfde zege. MuConsult Apeldoorn-HWP Sas van Gent 6,5-3,5: De Sassenaren hebben het moeilijk in de meester klasse. Tegen Apeldoorn, dat ook geen hoogvlieger is, werd nipt ver loren. Na een 2-0-achterstand kwam HWP zowaar op voor sprong door overwinningen van Steven Geirnaert, Helmut Cardon en Thibaut Maenhout. Daarna ging het alsnog mis. Martijn Mad dens en Adrian Roos werden een nederlaag aangesmeerd en ook de Sasse hoop in bange dagen, Koen Leenhouts, moest eraan geloven. Klasse 2D. Vianen/DVP-HWP Sas van Gent 2 4,5-3,5: Een pijnlijke nederlaag viel de reserves van HWP ten deel. Volgens teamleider Kees Nieuwelink zeer onnodig, want halverwege de match zag het er zeer goed uit. Nele Vanhuyse en Arno Sterk stonden overweldi gend en Nieuwelink zelf was zijn tegenstander aan het pijnigen. Door concentratieverlies verloor hij alsnog en Sterk deed met hem mee. Alleen Vanhuyse deed het prima met een overwinning. Klasse 3F. de topper in de derde klasse wa ren de Souburgers het gelukkigst. Lange tijd zag het ernaar uit dat er een kleine nederlaag geleden werd. In tijdnood had teamleider Roeland Alders een meevaller door zijn tegenstander mat te zet ten. Daarna hield Robin Bosters met moeite remise, terwijl Jeroen Hekhuis na een totaal verloren stelling in het verre eindspel als nog de winst greep. Rijswijk-Landau Axel 3-5: Einde lijk boekte de Axelse formatie een overwinning na vier nederlagen. Gertjan Verhaeren zette de Zeeuws-Vlamingen op een voor sprong. Yves Regniers verloor nog wel, maar daarna vielen de resulta ten in het voordeel van Landau. Krimpen aan den IJssel-HWP Sas van Gent 4 6,5-1,5: De vierde keuze van HWP had niks in te brengen tegen de koploper. Team leider Marnix van der Zalm speel de nog wel netjes remise tegen een sterkere tegenstander en Emi- le Cardon wist zelfs te winnen. De overige partijen gingen verlo ren. Tegen de koploper werd nipt verlo ren, waarmee het seizoen voor Goes voorbij lijkt. Bij de eind streep zal een plaats in de midden moot het resultaat zijn. In het be gin ging de wedstrijd nog gelijk op. Rien de Böck en Maxim le Clercq verloren, maar Sven Stange en Joey Grochal kwamen wel tot winst. Daarna ging het mis. Rem- co van de Braak leek goed te staan, maar moest uiteindelijk toch capi tuleren en Jos van der Kaap ging eveneens onderuit. De Baronie-HWP Sas van Gent 3 3,5-4,5: HWP 3 boekte een nutti ge overwinning in strijd tegen de gradatie. In Breda won de Sasse formatie nipt. Marc Lacrosse, André Galle en Jim van de Vreede zorgden voor overwinningen die bijdroegen aan het succes. maandag 19 december 2016 Niet meer ongeslagen Sander Post koerst in zijn eentje op de finish af tijdens de Kriekeloop. Bij het verlaten van het bos is er niemand die hem nog kan bijhouden, foto peter nicolai Zundert —Jens van Dam Sander Post uit Terneuzen heeft de Kriekeloop in Clinge op zijn naam geschreven. De Zeeuws-Vlaming was heer en meester tijdens de wedstrijd over ruim 13 kilometer. Bij de vrouwen ging de zege naar de Belgische Hedwig van Beveren. Daniel Vervelde Clinge Door een pijnlijke nederlaag te gen mededegradatiekandidaat Apeldoorn staan de schakers van Het Witte Paard nu trooste loos onderaan in de meesterklas se. Uit werd er verloren met 6,5-3,5. De reserves deden het in de tweede klasse ook niet goed, door te verliezen van Vianen/DVP. Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. Souburg-Schaakhuis 4,5-3,5: In Klasse 3G. DSC Delft 3-Goes 5-3:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91