Oemoemenoe raakt door zege in extase Wilma Salm maakt na maanden blessureleed haar rentree en plaatst zich gelijk voor het ZK Scheldesport krijgt stevige dreunen De Schelde pakt remise 17 maandag 19 december 2016 Oemoemenoe had één punt nodig in het duel met HRC, maar pakte er vijf. foto lex de meester Via een try van Pat Toeta en een benutte penalty kwam Oemoe menoe vroeg op op een 8-o-voor- sprong. De bezoekers kwamen Salm stuurde de in de galop uit blinkende merrie Elise naar 67,20 procent. „Drie maanden geleden brak ik bij de val van een paard mijn been. Ze moeten mij nog wel helpen bij opstijgen. Maar ik wilde zo graag meedoen aan het echter terug tot 8-8. Yedney Ame rica bracht de thuisploeg met een try opnieuw op voorsprong en ook de conversie van Toeta lever de een score op: 15-8. HRC wist voor rust ook nog een penalty te verzilveren, waardoor de stand halverwege 15-11 was in het voor deel van Oemoemenoe. Deniël van der Waal brak de tweede helft open met de derde try voor Oemoemenoe, dat daar door uitliep naar 20-11. Een vier de try zou goed zijn voor een bo- nuspunt, waardoor plaatsing voor de kampioenspoule al een feit zou zijn. Het was Elijah Makoni die het thuispubliek in extase bracht met die felbegeerde vierde try. Hoewel de hoofdbuit daarmee binnen was, liepen de gemoede ren binnen het veld nog even flink op. Bij een opstootje aan de rand van het veld moesten diver- Zeeuws kampioenschap. Dit was mijn laatste kans om me te plaat sen en het is gelukt. Daar ben ik ontzettend blij mee", vertelde Salm. De tweede proef werd gewon nen door de pas van de pony's naar de paarden overgestapte vijf tienjarige Demi van Dijke uit Bor- sele. Zij reed op de ruin Borus Ulan en scoorde 64,11. Van Dijke: „De overgang van de pony's naar de paarden is groot. Daarom heb ben we bewust voor Borus Ulan gekozen. Het is een goed leer- paard. Hij is onverstoorbaar en heeft een fijn karakter." Jasmijn den Herder uit Oost- se spelers en wisselspelers uit el kaar gehaald worden door de arbi trage. HRC kwam vervolgens nog terug van 27-16 naar 30-30, maar het slotakkoord was weer voor Oemoemenoe. Een penaltykick in de laatste minuut zorgde voor de eindstand: 33-30. „Het was vandaag echt span nend, beide teams hebben als leeuwen gevochten", zei Oemoe- menoe-speler Leroy Kersten, die net terug is van een knieblessure en met een snee op zijn voor hoofd ook zaterdag niet helemaal ongeschonden uit de strijd kwam. „Dat we ons nu plaatsen voor de kampioenspoule is een hele prestatie, waar we als team hard voor gevochten hebben. Je ziet de vooruitgang bij ons. Dat is een proces van jaren, waarbij de juiste mensen op de juiste posi ties binnen de vereniging zijn ge zet. Dat wordt nu beloond." dijk stuurde de ruin Extreme in beide proeven van de klasse M2 naar de zege (66,16 procent en 64,50 procent). In de tweede proef moest Den Herder de hoog ste eer delen met Stefanie Billiet (Bassevelde) met de ruin Don Juan van de Laarakker. PSV Walcheren De Zeeuws-Vlaamse amazones waren zaterdag op de dressuur- wedstrijd van de PSV Walcheren in Nieuw- en Sint Joosland goed op dreef. Met de overwinning in het ZZ-Licht openden Anneke de Booij (Kloosterzande) en de mer rie Vigieny S het prijzenfestival Teammanager Miriam Waster- val was na afloop erg trots op 'haar jongens': „Het is best bijzon der dat wij als klein provincie clubje ons bij de beste zes ploe gen van Nederland scharen. Deze prestatie is een inspiratie voor de hele vereniging en een welkome impuls voor het rugby in Zee land." De stijgende lijn is volgens Wasterval zo'n tien jaar geleden ingezet, door het binnenhalen van buitenlandse trainers uit ech te rugbynaties. „Dat is essentieel voor de ontwikkeling van onze club. De knowhow die daarmee naar Middelburg is gekomen, kun je in Nederland nergens vinden." De opmars van Oemoemenoe is ook in de rest van het land niet onopgemerkt gebleven. Zo ont vingen de broers Leroy en Jordan Kersten recent een uitnodiging voor het Nederlands rugby team. (60,71 procent). In de klasse Mi stuurde de voor de Axelse Oranje- ruiters rijdende Julie de Baerde- maeker (Moerbeke) de vosmerrie Gudiana VOD naar de overwin ning (67,99). KNHS Rabo Talenten Plan-lid Nina de Haas (Hengstdijk) liep met de merrie Divine He in Li naar de zege (67,83). In L2 eiste zij met de merrie 3 Times a Lady ook nog de tweede plaats op (65,16). De score van 63,16 procent was voor Aliki de Zwart (Cadzand) en de merrie Chloe goed voor de tweede stek in M2 en een ticket voor het Zeeuws kampioenschap. De Terneuzenaren speelden al snel een verloren wedstrijd. Na de eerste periode keek Scheldesport al tegen een 17-4-achterstand aan. Verdedigend ging het nog rede lijk. „We hebben ook twee perio des gewonnen", zei forward Thijs de Groote. Het hielp echter weinig, want in de derde periode kreeg Schelde sport een enorme dreun uitge deeld. De Tilburgers scoorden 28 punten (28-11). In de laatste perio de waren er tekenen van herstel bij Scheldesport, maar de marge bedroeg aan het eind nog altijd 25 punten: 69-44. „Aanvallend misten we lengte en scorend vermogen", verklaarde De Groote grotendeels de neder laag. Center Maurits van Aalst, die veelvuldig scoort, staat al weken buitenspel vanwege een blessure. Hij hoopt na de winterstop zijn rentree te maken. De Groote: „We hebben slechts één keer met ons basisteam kunnen spelen." De Groote was in Tilburg top scorer met zestien punten, terwijl Matthijs Kingma goed was voor veertien punten. VLISSINGEN De waterpoloërs van De Schelde speelden zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, waarin de punten gedeeld werden met HZ&PC. Het werd 3-3. Ook De Bruinvis speelde goed, maar de mannen uit Sas van Gent za gen in de laatste periode een punt verdampen: 3-4. De Schelde-HZ&PC 3-3: De Schel de had een moeizame start en HZ&PC nam snel een voorsprong. Toch werd het een aardige wed strijd, die gelijk opging. Dankzij Cees van Houwelingen werd het 1-1, maar voor het eind van de eerste periode was het weer 1-2. Begin tweede periode zorgde Sven Schieman voor de Terneu- zense gelijkmaker. Vervolgens werd het 2-3 en sleepte Christian de Die een remise uit het vuur: 3-3- De Bruinvis-DIO 3-4: De mannen van De Bruinvis speelden een goe de wedstrijd en namen in de eer ste periode een i-o-voorsprong, maar vergaten meer kansen te be nutten. Er volgde een matige twee de periode waarin DIO het betere van het spel had en snel naar een 1-3-voorsprong liep. In de derde periode was het De Bruinvis dat weer snel op gelijke hoogte kwam. Toch ging het nog mis. In de laatste periode maakte DIO de winnende 3-4. Oemoemenoe heeft geschiede nis geschreven door zich als eerste Zeeuwse rugbyclub ooit te plaatsen voor de kampioens poule van de ereklasse. De Mid delburgers wonnen zaterdag middag op eigen veld met 33-30 van het Haagse HRC. De equipe van trainer Simon Fitz- Gerald had nog één punt nodig om zich te verzekeren van de kampioenspoule, maar het wer den er vijf. Door de zege eindig de Oemoemenoe als vijfde in het eerste seizoensdeel. De top zes strijdt na de winterstop om de landstitel. Menno Kole Middelburg Wilma Salm uit Goes stond drie maanden aan de zijlijn. Met de overwinning in de klasse Z1 maakte de amazone in de dres- suurwedstrijd van de Vosserij- ders in Axel een uitstekende rentree. Lucien Roelandt Axel De basketballers van Schelde sport gingen zaterdag in Tilburg tegen koploper Pendragon 2 hard onderuit: 69-44. De Terneu- zense ploeg staat in de tweede klasse zuid gedeeld laatste. Aector Dooms Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90