Korfballers Zaamslag missen beste spelers, maar winnen wel Vier trainers verlengen 16 Zege voor Marijn Vermue Vrouwen YVC laten zich uit het veld slaan Volleybalsters hebben de stijgende lijn te pakken en verslaan concurrent met 4-0. De mannen van Stevo verliezen. Jong Zeeland verslaat Schouws elftal Tovaal kan titel vergeten na thuisnederlaag Geplaagde Versendaal keert terug bij JVOZ De volleybalsters van Stevo, die voorlaatste staan in de promotie klasse, versloegen hekkensluiter Spirit met 4-0. De mannen van Stevo 2 boekten in de eerste klasse de eerste zege. Stevo-Spirit 4-0 (25-10 25-14 25-17 25-16): Het was erop of er onder voor Stevo, dat al snel de betere ploeg bleek. Stevo had in alle opzichten meer in de mars en kwam geen moment in de proble men. „We hebben de stijgende lijn te pakken", glunderde Evelien Bakker. „Er staat ten op zichte van vorig jaar een heel ander team. Met zo veel nieuwe gezichten is het aan elkaar wen nen. Dit was echt nodig." Trainer Cor Hamelink prees de werklust van zijn team. „Dit is een goeie groep, met een positieve instelling. We wisten dat het van daag moest gebeuren. Een week geleden pakten we een punt tegen één van de topploegen. Spirit was geen sterke ploeg, maar je moet wel met 4-0 winnen. Opluchting is het trefwoord voor vandaag. We gaan van week tot week vooruit. Dat moet ons naar de midden moot kunnen brengen." Stevo 2-lntermezzo 3-1 (18-25 25-17 25-21 25-9): Stevo's tweede keus nam door de zege afstand van de onderste regionen. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Stevo begon gespannen en bleef vooral serverend in de eerste set onder de maat. Trainer Ronald van de Vijver kreeg daarna met een paar wissels zijn ploeg op het juiste spoor. Martine van Acker zorgde met haar ervaring voor rust in de gelederen en was trefze ker aan het net. 25-2015-9): Met winst in de eer ste twee sets op zak leek er voor YVC geen vuiltje aan de lucht. YVC kon het goede spel van de be ginfase echter niet vasthouden. De Zeeuws-Vlamingen lieten zich uit het veld slaan door intimidatie van de thuisploeg en kwamen niet meer aan volleyballen toe. Passend liep het voor geen meter, aan het net werd zonder lef ge speeld. Toen ook nog eens de kop jes omlaag gingen, was het voor Flits een fluitje van een cent om naar winst af te wikkelen. Stevo-De Burgst 1-3 (25-19 33-35 24-26 20-25): Ervin Deskaj, die in zijn eigen (derde) team al een he le wedstrijd had gespeeld, was voor de gelegenheid spelverdeler en pakte die rol verdienstelijk op. Toch deed Stevo zichzelf tekort, omdat er tegen een ploeg met een schat aan ervaring op beslissende momenten niet slim genoeg werd gespeeld. Daardoor gingen de tweede (33-35!) en derde set verlo ren. Mentaal geknakt verloor Ste vo ook de vierde set. 26-24 25-11 26-24): Stevo was in de derde set heer en meester. In de andere sets deden de teams niet voor elkaar onder. De bezoe kers beschikten in de slotfase van de eerste set over het sterkste eind- schot en leken in de tweede set met een to-i-voorsprong op rozen te zitten. Björn Overdulve serveer de Stevo terug in de wedstrijd. Van 17-23 werd het 24-24, waarna Stevo won. Sterk verdedigen en hard aanvallen lagen daarna aan de basis van de winst. De korfballers van Zaamslag kwa men in de vierde klasse niet goed voor de dag tegen hekkensluiter Oranje Zwart. Toch werd er met 6-12 gewonnen. Ook Luctor won, met 17-9 van ZKV. volle ziekenboeg die Zaamslag overhield aan de vorige speelron de, had zijn weerslag op het optre den in Heinenoord. De selectie moest het stellen zonder dragen de spelers als Marco van Reeu- wijk, Pjotr Hamelink en Daphne de Vos. A-junioren speelden op hun plek. Door onwennigheden maakte de ploeg van coach Inge Bekaert een weinig sprankelende indruk tegen Oranje Zwart. „Het was roeien met de riemen die we hadden", zei Bekaert over de jon ge stand-ins, die naar vermogen presteerden. Na rust (2-7) werd het er niet be ter op, waardoor de frustratie op kwam. seerde ZKV. „We moesten het za kelijk houden", verontschuldigde coach Peter Durink zich voor het minder attractieve spel van zijn ploeg. Luctor zette de toon binnen vijf minuten. De eerste drie schoten vielen binnen. Na rust (11-5) kon de Terneuzense ploeg zich beper ken tot het bewaken van de mar ge. De twaalf doelpunten van vrouwelijke makelij gaven de krachtsverhoudingen weer. maandag 19 december 2016 MOUNTAINBIKEN Mountainbiker Marijn Vermue heeft zaterdag in Westkapelle de achtste wedstrijd van de Zeeuw se ATB wintercompetitie op zijn naam geschreven. De coureur uit Nisse hield Daniel Paardekooper uit Middelburg net achter zich. De derde plaats was voor de Belg Bart Claeys uit Ertvelde. Vo rige week in Kruiningen moest hij ook al genoegen nemen met de bronzen plak. Dennis Raadtgever uit Kapelle was de snelste in de B-categorie. Dirk Verstraate uit Middelburg en VOETBAL de Belg Sven Standaert werden in deze categorie tweede en der de. Marquerite de Neve uit Woerden was bij de vrouwen met over macht de beste. Zij had een voor sprong van meer dan twee minu ten op de Belgische nummer twee, Marieke de Craene uit Ever- gem. Astrid den Herder uit Goes was de beste rijdster uit Zeeland. Zij fi nishte op meer dan zes minuten achterstand en legde daarmee beslag op de derde plaats. BRUINISSE Het oefenduel tussen het Schouwse elftal en Jong Zee land (witte tenues) is zaterdag geëindigd in een 5-2-zege voor de Zeeuwse selectie voor voetballers onder de 23 jaar. Bij rust stond die ploeg al met 2-0 voor. Het duel werd afgewerkt op sportpark Volhar ding, de thuishaven van zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys. Datzelfde sportpark was eerder op de dag al het toneel voor een oe fenwedstrijd van het Schouwse elftal voor spelers onder de 21 jaar te gen JVOZ 019-1. Dat duel werd met 4-1 gewonnen door de ploeg van de voetbalopleiding, foto dirk-jan gjeltema RUGBY Na twee thuisnederlagen op rij kunnen de rugbyers van Tovaal de titelaspiraties een jaar in de kast zetten. Gisteren was het Roosendaalse RCC Bekaro met 22-37 te sterk in een alles bepa lende topper. Halverwege stond het 12-22 voor Bekaro. Met vier try's pakte de Goese derdeklasser nog wel een bonuspunt. VOETBAL VOETBAL Voetballer Sander Versendaal keert terug bij JVOZ. Hij gaat spelen bij het het team onder 19 jaar. Versendaal, afkomstig uit Oost- kapelle, was een talentvolle spe ler en schopte het tot het Neder lands team onder 15 jaar. Hij ging naar FC Twente, maar kreeg daar veelvuldig te maken met blessureleed. Liefst vier Zeeuwse voetbalclubs verlengden afgelopen weekeinde het contract met hun trainers. Bij Tholense Boys staat Erwin de Nijs ook volgend seizoen aan het roer, terwijl Jos Wesdorp ook de komende voetbaljaargang voor WIK'57 actief zal zijn. Ook Spui gaat langer door met hun huidige trainer. Arno Verlinde plakt er nog een jaar aan vast bij zijn club. Datzelfde geldt voor Huseyin Do- gan, die bij Bevelanders blijft en dus voor zijn vierde jaar staat in Kamperland. Smerdiek heeft een nieuwe trai ner aangesteld. Bram Kot staat volgend jaar voor de groep bij de Tholense ploeg. De trainer van Rillandia vervangt Johan Sulkers, die op zijn beurt juist bij Rillandia getekend heeft voor komende jaargang. Stevo voelt de opluchting Peter van Kouteren Terneuzen Vrouwen. De vrouwen van Stevo waren afgelopen weekeinde veel te sterk voor Spirit. Er werd met 4-0 gewonnen, fotocamileschelstraete Flits-YVC 3-2 (21-25 13-25 25-21 Mannen. Stevo 2-Volley2B 3 3-1 (23-25 JaapJan Ritsema Vlissingen Oranje Zwart-Zaamslag 6-12: De Scores Zaamslag: Jesse Hamelink en Erwin Verhelst 3, Linda Hame link en Richard Verolme 2, Marjan Verhage en Danielle de Vos 1. Luctor-ZKV 17-9: Luctor had geen enkele moeite met het laag geklas Scores Luctor: Marjolein Durink 5, Karlijn den Hollander en Anthony van de Velde 3, Marit de Kok 2, Eli- ne Janse, Jasmijn Hamelink, Pieter Kousemaker en Adrie de Jonge 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89