Vlissingen wint simpel Terneuzense Boys is de gelukkigste 15 tegenstand op bezoek bij hoofdklasser maandag 19 december 2016 tekende na iets meer dan een uur voor de 3-0. Steven van der Spek zorgde een kwartier voor tijd voor de 4-0. „Een terechte uitslag", aldus Van Vlierberghe. „Ik ben al heel blij dat we niet helemaal zijn af gedroogd. Voor hetzelfde geld kom je hier en verlies je met 10-0. Maar ik denk dat we erg goed tegenstand geboden heb ben, daar mogen we trots op zijn. Voor ons was dit een mooi leer moment, dat we goed hebben doorstaan." Zo kwam er dus een einde aan het bekersprookje van Hontenis se, dat kan terugkijken op een mooi toernooi. „Het was al prach tig dat we HW'24 en Terneuzen, allebei derdeklassers, uitschakel den", toonde de trainer van de Zeeuws-Vlamingen zich content. Maar opnieuw voor een verras sing zorgen, bleek een utopie. „Stiekem hoop je hier te kunnen stunten, maar je weet dat dit bijna onmogelijk is. We hebben nu gedaan wat we konden en daar kunnen we tevreden mee zijn. Het was bovendien een mooie wedstrijd om een goede seizoenshelft mee af te sluiten." Al na iets meer dan een half uur was de wedstrijd eigenlijk al geen wedstrijd meer. In de 33ste minuut maakte Saïd Bouzambou de 3-0 voor de thuisploeg,nadat zijn broer Hoessein de eerste twee goals had gemaakt. Regilio Pinas maakte de 4-0. „Elke bekerronde kent verras singen", sprak Vlissingen-trainer Ruud Pennings na afloop. „Daar moesten we voor waken. Ik ben Elke bekerronde kent verrassingen. Daar moesten we voor waken wederom tevreden over hoe het elftal deze wedstrijd heeft bena derd. We pakten direct het initia tief en openden snel de score. Jammer genoeg hebben we niet meer doelpunten gemaakt." Voor De Noormannen was 4-0 een prima resultaat. Daarom wa ren ze bij de ploeg uit Westkapel- le, die dit bekertoernooi al drie keer stuntte, vooral blij met wat men dit seizoen heeft bereikt. „Ik ben zeer tevreden over on ze optredens dit bekertoernooi", blikte De Noormannen-trainer Lennard Kerkhove terug. „Met vijf man achterin probeerden we de score beperkt te houden. We lieten zien dat we ook tegen een tegenstander van het kaliber Vlis singen vanuit onze organisatie en individuele taken kunnen spe len. Dat nemen we mee naar de competitie." „Dit is een belangrijke overwin ning", zei Hiensch, kijkend naar de stand in de tweede klasse E. Terneuzense Boys steeg door de winst van de elfde naar de zesde plaats. In de aanloop naar het duel had de Boys-trainer flink moeten puz zelen. De langdurig geblesseerden Len Eversdijk en Frank van Kou teren hebben inmiddels een me niscusoperatie ondergaan. Ze zijn pas na de winterstop inzetbaar. Verder haakten Tim Faassen, San- der Overbeeke en Bart van Frae- yenhove, die in de slotfase nog in viel, door blessures af. De negentienjarige Thiemo Moes mocht daardoor zijn compe titiedebuut maken. Hij maakte een solide indruk als rechterverde- diger. Ook de achttienjarige Giaco- mo Dhooge startte in de basiself, die naast het duo met Bart Gort (18), Ewoud van Troost (18) en Jus tin van Rossem (19) vijf spelers on der de twintig jaar telde. Het pakte uiteindelijk goed uit. Al had een gelijkspel de krachts verhouding beter weergegeven. Daarover waren beide trainers het eens. „We zijn door geen enkele KARAKTERISTIEK tegenstander weggespeeld. Alleen we geven te gemakkelijk doelpun ten weg", verzuchtte SSV-trainer Romeo van Aerde na afloop. De trainer keek terug naar het mo ment waarop de thuisclub de 2-0 maakte. Roy van Ham profiteerde van slecht ingrijpen door de Goe- se verdediging, waarbij doelman Luuk van Gilst overmand werd door twijfels. Bij de openingstreffer van mid denvelder Ruud Hoogesteger vroeg Van Aerde zich af of het doelpunt niet afgekeurd had moe ten worden. Hoogesteger schoot de voorzet van uitblinker André Siereveld op randje buitenspel met een prachtige volley over de doelman. Scheidsrechter De Jonge negeerde het vlagsignaal van grensrechter Sjaak Remijn en keur de de treffer goed. „Ik heb nog mooiere goals ge maakt, maar deze hoort wel in de top tien thuis", lachte de routinier van Terneuzense Boys. Van Aerde was zo sportief om daar het ver lies niet aan toe te schrijven. Beide trainers beogen een spel opvatting met veel balbezit. Dat kwam bij de Goese ploeg veel be ter uit de verf, maar het leidde met name voor rust niet tot het creëren van kansen. De Terneuze- naren, die in de tweede klasse met Dauwendaele het minst produc tief zijn, haalden het maximale rendement met twee doelpunten. In de tweede helft oefenden de Goesenaren steeds meer druk uit op de Boys-verdediging. Na een klein kwartier werd het overwicht beloond met een fraai schot van Sam Biesterbosch in de kruising: 2-1. Twee keer stond de paal nog een Goese treffer in de weg. SSV gaf door de aanvallende speelwijze veel ruimte weg, maar bij de tegen aanval van de Boys liep het tel kens mis. Overtalsituaties werden door knullig balverlies en slordig heden in de passing onbenut gela ten. „We lieten de kans op de 3-1 liggen. Dan was de wedstrijd ge speeld geweest", concludeerde Hienschna afloop van de zwaarbe vochten overwinning. blijkt utopie Maxim de Clippelaar (rechts) was zaterdagavond een van de gevaarlijkste mensen aan de kant van Hontenisse. Met zijn snelheid zorgde hij voor dreiging, foto erwin goossens/orange pictures Er is een einde gekomen aan het bekersprookje van De Noor mannen. De zaterdag-vierde klasser was een maatje te klein voor streekgenoot Vlissingen, dat uitkomt in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. Het werd 4-0. Len Wolters Vlissingen Ruud Pennings Terneuzense Boys had zaterdag in het inhaalduel tegen SSV'65 over geluk niet te klagen. De ploeg van trainer Diederik Hiensch werd na rust onder druk gezet, maar kon de 2-1- voorsprong vasthouden. Aector Doorns Terneuzen Terneuzense Boys- SSV'65 2-1 (2-0). 18. Ruud Hoogesteger 1-0,35. Roy van Ham 2-0,58. Sam Bies- terbosch 2-1. Scheidsrechter: F. de Jon ge (Kruiningen). Gele kaart: Bart Gort, Thiemo Moes (beidenTerneuzense Boys). Aantal toeschouwers: 200. Justin van Rossem (rechts) van Terneuzense Boys houdt de bal net binnen tijdens het duel met SSV'56. foto peter nioolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 88