De Groote staat na rust op bij Hoek Sluis doet de koploper zeer, Groede haalt uit bij Oostburg 14 Zondag-vierdeklasser biedt dapper Cupfighter Hontenisse komt goed voor de dag bij Dosko, maar wordt wel uitgeschakeld in het toernooi om de districtsbeker. Ver voor dat applaus voor de vleu gelaanvaller klonk er gejuich voor Sanzio Dieterich, die de Dordtena- ren in de 25ste minuut naar een voorsprong schoot in de beker wedstrijd. Hoek stelde daar in de eerste 45 minuten weinig tegen over. „Het was een stereotype", zeiden trainer Jannes Tant en De Groote na afloop in koor. 'Stereotype' omdat het beeld van de wedstrijd het wedstrijd beeld van al veel duels dit kalen derjaar was. Een tegenstander die ver inzakt en loert op de counter, soms ook toeslaat, en een Hoek dat voetballend aardig maar niet overtuigend voor de dag komt en moeite heeft met scoren. „Daarom heb ik in de rust het systeem om gegooid", verklaarde Tant. „Ik vond Oranje Wit kwetsbaar in het centrum van de defensie, dus koos ik voor een 3-5-2-forma- tie met Josimar (Pattinama) als aanspeelpunt, Nick om hem heen en Reguillo Vandepitte van de de fensie naar het middenveld. Geluk kig pakte dat direct goed uit en scoorden we al snel twee keer." Een minuut na rust kwam de bal na een voorzet van De Groote enigzins gelukkig voor de voeten van Vandepitte, die uithaalde en doel trof. Ruim vijf minuten later knikte Kyle Doesburg uit een hoekschop van De Groote de 1-2 binnen en was de achterstand om gebogen naar een voorsprong. De Groote: „Ik mocht na rust KARAKTERISTIEK doen wat ik het liefste doe: de diepte zoeken. Josi kwam in de bal en ik kon van beide flanken én vanuit het centrum om een diepte pass vragen. Dat zorgde voor af wisseling en daardoor werden we na rust wel meerdere keren gevaar lijk." Hij bereidde - na een combi natie met Vandepitte - de 1-3 van Thomas van Renterghem voor vanaf de rechterflank en bepaalde de eindstand vanuit het centrum zelf op 1-4. Zo sloot De Groote het seizoen af met twee assists, een goal en Ik mocht na rust doen wat ik het liefste doe: de diepte zoeken een wisselbeurt in de 86ste mi nuut. „Het is goed dat we in het toernooi blijven", vond De Groote. „Vorig jaar werden we door dit Oranje Wit in deze fase uitgescha keld. Dan raak je in die bekerweek enden een beetje uit je ritme. Het is belangrijk dat we dit soort beker wedstrijden blijven spelen." Die wedstrijden kunnen name lijk gebruikt worden om vertrou wen te tanken. Hoek zal na de winterstop in competitieverband opnieuw defensieve ploegen tref fen die de Zeeuws-Vlamingen het spel laten maken en wachten op een buitenkansje. Wil Hoek de ze ven punten achterstand op koplo per Achilles Veen nog dichten, dan zal daar een antwoord op ge vonden moeten worden. En zelf vertrouwen kan veel doen. „Ik denk dat wij bij de betere ploegen van de hoofdklasse ho ren", stelde De Groote. „Tegen een ploeg die zelf ook wil voetbal len en durft aan te vallen, maakt het niet uit in welk systeem wij spelen. Maar tegen dit soort teams hebben we het in de eerste compe titiehelft lastig gehad en punten la ten liggen. Ik denk dat we na de eerste vijf speelronden na de win terstop weten 'hoe laat het is'." Hoek neemt het dan op tegen Ter Leede, Ajax, Sliedrecht, Swift en Noordwijk. De Groote: „Halen we dan minder dan tien punten, zijn we gezien in de titelstrijd." et een glimlach op zijn gezicht en een redelijk goed gevoel paradeerde Hontenis- se-trainer Marco van Vlierberghe zaterdagavond terug naar de kleedkamers. Dat klinkt mis schien gek, aangezien de zon dag-vierdeklasser met 4-0 onder uit ging tegen Dosko en zo werd uitgeschakeld in het bekertoer nooi. Maar dat was het niet. De ploeg uit Bergen op Zoom speelt namelijk vier klasses hoger dan Hontenisse, in de hoofdklas se, en verliezen is dus geen schan de. Maar de Zeeuws-Vlamingen slaagden er aardig in dat verschil te maskeren. Met name voor rust kon het team redelijk meekomen met de thuisploeg en toonde het lef. „Ik denk dat we onze huid duur verkocht hebben", zei Van Vlierberghe. Het strijdplan van de Zeeuwen KARAKTERISTIEK was simpel: geen kansen wegge ven en via de counter proberen toe te slaan. En dat lukte, zeker het eerste kwartier, vrij aardig. „We stonden goed opgesteld en kwamen er op snelheid een paar keer goed uit via de zijkanten", al dus de trainer. „Het is alleen jam mer dat we geen hele grote kan sen kregen." Maar die kreeg Dosko ook nau welijks. Doordat de defensie van Hontenisse weinig ruimtes weg gaf, kwam de thuisploeg niet ver der dan een aantal pogingen van afstand. Dit leverde na 24 minu ten wel de openingsgoal op van aanvoerder Paolo Fortunati. Met een mooie inzet van buiten de zestien brak hij de ban. Doelman Pim de Bakker, die een prima duel keepte, bleef een antwoord schuldig. Kort daarna leidde de eerste echte grote Dosko-kans meteen tot de 2-0. Mike de Nijs stond zo vrij als een vogeltje en kopte van dichtbij raak. Van Vlierberghe: „Binnen twee minuten geven we het weg en dat is jammer. Die goals waren gewoon een flinke tik. Maar dat tekent ook weer de kwaliteiten van een ploeg als Dosko. Ze slaan makkelijk toe." Met drie vroege wissels - twee in de rust en één tien minuten na de pauze - probeerde Honte nisse vervolgens nog iets te force ren. Zonder resultaat. „Ik hoopte dat we een klein kansje om kon den zetten in een goal. Wie weet wat er dan nog gebeurt?", ver klaarde de oefenmeester. En die kansjes kwamen er ook wel. „Maar we missen dan net het ge luk in de afronding. Het balletje valt dan steeds verkeerd." Voor Dosko, dat negentig minu ten lang vrij plichtmatig rond- hobbelde en niet heel gretig over kwam, viel er nog wel wat te jui chen na rust. Sam van de Kreeke Stiekem hoop je te kunnen stunten, maar je weet dat dit bijna onmogelijk is Vijfde klasse. Sluis-Nieuw Borg vliet 2-2: Op basis van veel vecht lust hield Sluis zich lang staande in het duel met Nieuw Borgvliet. De bezoekers kwamen na een kwartier uit een door David Pa- luck benutte strafschop welis waar op 0-1, maar na een half uur bracht Martinique Jacobse Sluis weer langszij. Na de rust werd Nieuw Borgvliet sterker en in de 79ste minuut werd het ook ver diend 1-2 door een doelpunt van Stefan Schoonen. Sluis nam daar na alle risico's en dat betaalde zich ook uit. Vasily Sitelas scoor de de 2-2. Vierde klasse. Oostburg-Groede 0-4: Dankzij de overwinning steeg Groede ten koste van Oost burg naar de zesde positie op de ranglijst. De bezoekers afficheren zich op de website als „v.v. Groe de, een club waar pit in zit!" En pit zat er gisteren zeker in de ploeg. Meer dan bij Oostburg, dat eind oktober nog bovenin mee deed, maar zich inmiddels mid denmoter moet noemen. Na een gelijkwaardig begin nam Groede het heft in handen, wat in de 35ste minuut de ope ningstreffer opleverde van Edwin Brand: 0-1. Na de pauze gingen de gasten opnieuw feller van start en ze kwamen na een kwar tier op 0-2 via een kopbal van Ki- ka Menu. Groede ging door en boekte via Toon van Parijs en Ilyas Yavuz een comfortabele ze ge op bezoek bij Oostburg. maandag 19 december 2016 De handen van de reservespe lers van Hoek gingen zaterdag in de 86ste minuut op elkaar. Het toverde bij Nick de Groote een bescheiden glimlach op zijn gezicht. Het bescheiden applaus voor de Belgische publiekswis- sel doorbrak de dodelijke stilte op het complex van Oranje Wit, waar de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser na rust had huisgehou den. Hoek zegevierde er met 1-4, na een 1-0-ruststand, en De Groote was bij alle vier Zeeuwse goals (in)direct betrokken. Mitchell Minnaard Dordrecht Oranje Wif-Hoek 1-4 (1-0). 25. Sanzio Dieterich 1-0, 46. Reguillo Vandepitte 1-1, 52. Kyle Doesburg 1-2, 61. Thomas van Renterghem 1-3, 78. Nick de Groote 1-4. Scheidsrechter: H.E. de Jong (Borssele). Gele kaar ten: Sanzio Dieterich (Oran je Wit), Kyle Doesburg (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Brian Meulmees- ter; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Alexander Em- brechts, Thomas van Rent erghem; Birgen Martens, Es- mat Shanwary (80. Bjarne de Vreeze), Nathan Lagrou; Nick de Groote (86. Douwe Zeegers), Josimar Pattina ma (80. Guillaume Clincke- maillie), Kyle Doesburg. Nick de Groote Nick de Groote, aanvaller Hoek Nieuwe stunt Daniel Vervelde Bergen op Zoom Dosko-Hontenisse 4-0 (2-0). 24. Paolo Fortunati 1-0, 26. Mike de Nijs 2-0, 63. Sam van de Kreeke 3-0, 74. Steven van der Spek 4-0. Scheidsrechter: S. Wiegmans (Bergen op Zoom). Toeschouwers: 60. Hontenisse: De Bakker; De Blok, De Rijcke (46. De Block), Van Meele; Roe lans; Verschuren, Mare- voet, Colpaart, De Clippe- laar (56. De Waal); Van Jole, Rijk (46. Malcontent). Marco van Vlierberghe In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal liet koploper Nieuw Borgvliet gistermiddag een uitgelezen kans om verder afstand van Koewacht te ne men liggen. Bij Sluis werd het 2-2. Een klasse hoger won Groe de met 0-4 bij Oostburg. Eddy van der Hooft en Jos van Belzen Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 87