'Ik kan nu nog niet trots zijn, ik wilde goud en niet zilver' - from 11 maandag 19 december 2016 kunt passen. Als je niet meer hoopt, kun je het wel vergeten." Bestolen Aan spanning ontbrak het niet in de wedstrijd, die werd gekenmerkt door een hoog speeltempo. Ma- lenstein was in de laatste minuut van de wedstrijd hoofdrolspeler in een du bieuze beslissing van de Russische scheidsrechter. Malenstein werd neerge haald door een Noorse ver dediger, maar scoorde des ondanks net nadat de scheidsrechter affloot. „Ik had verwacht dat we een penalty zouden krijgen", zei Malenstein. Tjark de Lange, voorzitter van het Nederlands Handbal Ver bond, noemde het anders: „We zijn bestolen." Op voorhand leek winst op Noorwegen een onmo gelijke opgave. In 1999 won Nederland voor het laatst van Noorwegen, dat was een stunt, met 24-18 werden de Noren in eigen huis verslagen. Maar alle veertien daaropvolgende confrontaties verloor Ne derland, waaronder twee in het afgelopen jaar: de strijd om het brons op de Olympische Spelen (36-26) en de WK-finale (31-23) in Herning, vorig jaar in de cember. Nog een verlies kan daar niet bij, zei Polman een dag voor de finale nog, zo als altijd met duidelijke woorden: „Nee, godver domme, echt niet." Maar, het spel van Neder- Winst was nu nog niet voor ons weggelegd land van zondagavond was een wereld van verschil in vergelijking met de voor gaande wedstrijden. Ma lenstein: „Als je bedenkt dat we van nul naar de we reldtop zijn gekomen, dan mag je eigenlijk alleen maar trots zijn. Maar goed, dat voel je nu even niet zo. Kennelijk moeten we nog een stapje maken. Winst was nu nog niet voor ons weggelegd." Migraine Groot speelde gister avond veruit het meest van iedereen. Ruim 57 mi nuten, meer nog dan keep- ster Tess Wester. Ze is de onbetwiste sterspeler van het Nederlands team, mis schien is verlies dan nog wel zuurder. Na afloop ver liet ze onder het mom van migraine de zaal, niet be schikbaar voor commen taar. Maar niet nadat ze eerst haar zilveren medail le en twee gouden ballen in ontvangst had geno men. Haar gezichtsuitdruk king sprak boekdelen. Ver kozen worden tot beste speelster van het toernooi was op dat moment even niets waard. EK IN CIJFERS Finale: —Angela Malenstein GÖTEBORG De Noorse bondscoach Thorir Hergeirs- son was na de EK-finale duide lijk: „Nederland heeft zich in de afgelopen jaren fantastisch ontwikkeld, en specifiek in de laatste maanden." De reden volgens Hergeirs- son: de nieuwe bondscoach Helle Thomsen, de Deense die sinds oktober in Nederlandse dienst is. Vraag het Angela Malenstein, Estavana Polman of Nycke Groot en ze antwoorden alle maal hetzelfde: Thomsen brengt iets extra's, het succes van het team is mede aan haar te danken. Polman: „Zij laat me nadenken over details die ik zelf soms net even was verge ten." Onder de vorige bondscoach Henk Groener was het Neder lands team kansloos tegen de Noren. Nooit speelden ze zo sterk als gisteravond. Toch is de toekomst van Thomsen (46) bij de Nederlandse bond nog niet zeker. Ze tekende in eerste instantie een contract tot en met december. Na kerst gaat de Deense in ge sprek met de handbalbond. Technisch directeur Sjors Röttger liet eerder in de week al doorschemeren dat er wat de bond betreft geen twijfel is. Röttger: „Vooraf zeiden we al: Helle, al worden jullie zevende, het gaat om het proces." Thomsen zelf deed gister avond nog geen uitspraken over een eventueel vervolg. Ze verzuchtte na een eerdere wedstrijd al - terwijl ze onder uitgezakt op een stoel in de perskamer hing - dat ze zich 59 jaar voelde, dertien jaar ouder dan ze daadwerkelijk is. Ze dolt met de Deense pers, de mensen die ze al jaren kent, en is voorzichtig bij de Neder landse pers. Haar Engels is niet goed genoeg, vindt ze. Mocht het tot contractverle ning komen dan zal ze Neder lands gaan leren. Maar na de verloren EK-finale is van dollen geen sprake. Ze is leeg, zegt de bondscoach. „Helemaal, helemaal leeg." Het enige wat ze nog wil zeggen: Fuck it. Ik wilde goud winnen, niet zilver. Maar misschien dat ik na een nacht slapen en een dag of acht, negen of tien trots kan zijn." Voorronde: Duitsland - Nederland 30-27 Nederland - Polen 30-21 Nederland - Frankrijk 18-17 Hoofdronde Nederland - Zweden 33-30 Nederland - Servië 35-27 Nederland - Spanje 29-24 Halve finale: Nederland - Denemarken 26-22 Noorwegen - Nederland 30-29 (15-15). Doelpunten Nederland: Snelder 6, Groot 5, Polman 4, Van der Heijden en Abbingh 3, Broch, Van Olphen en Goos 2, Visser en Malestein 1. Cocoa Ghana ederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84