II Serieus Verzoekje levert2000euro op Afvalverwerker Beelen krijgt groen licht voor Axelse Vlakte Vijftiende kerststallenwandeltocht van de smokkelaars 19 Ruim elfhonderd deelnemers passeerden de inschrijftafel voor de kerststallenwandel tocht. En weer kan wandelclub De Smokkelaars uit Stekene terugkijken op een succes. ZE Een unieke wandeling over 6,9,12 of 15 kilometer die het ware kerst gevoel uitademt en de wandelaars langs woningen voert waarvan de bewoners met verlichting en kerststallen hun huis en tuin in een feeërieke kerstsfeer zetten. Dat is al vijftien jaar de succesformule van de speciale wandeltocht. Hulstenaar Bennie Schuren uit Hulst, voorzitter van wandelclub de Smokkelaars uit Stekene, was zaterdagavond dik tevreden. De deelnemers die vanaf start punt de Broederschool op pad gaan, krijgen van de kerstman nog een mandarijntje toegestopt. Terwijl de rij inschrijvers in de namiddag vanaf starttijd 16.00 uur gestaag aangroeit, komen Marie- Louise van Waterschoot (88uit Kloosterzande en de één jaar jon gere Yvonne den Haerijnck uit Koewacht zich juist afmelden. „Wij zijn geen twintig meer en hebben een beetje angst voor het donker. Je weet maar nooit wat er op je pad ligt. Daarom zijn we rond twee uur al gaan stappen." Over 6 kilometer hebben de twee kranige dames zo'n twee uur ge daan. Samen zijn ze goed zijn voor bijna 100 geslaagde Vierdaagsen van Nijmegen. Wijk de Kiekenhaag in Stekene spande zaterdag de kroon wat be- treft de verlichting en kerststallen. „Ligt Bethlehem in Stekene of Ste kene in Bethlehem", vragen de heer en mevrouw Westerweele uit Middelburg zich af, terwijl ze in de wijk het ene na het andere -vaak zelgemaakte- kerststalletje be wonderen. Luciën Persoon, voorzitter van het feestcomité Kiekenhaag, plaatste in 2000 als eerste een stal- Wij zijn rond twee uur al gaan stappen, je weet nooit wat er in donker op je pad komt letje in zijn voortuin. Het werkte aanstekelijk en een paar jaar later baadde heel de wijk in een zee van licht. Het feestcomité sponsort voor iedere woning een verlichte kerst ster en bouwt voor de tocht in de wijk jaarlijks haar eigen feesttent op. Die tent is ook het rust- en controlepunt waar de wandelaars zich even kunnen opwarmen en zich te goed kunnen doen aan een warme chocomelk, neut of het geestrijke eigen gebrouwen trap pistenbiertje 't Kiekske. Veel wandelaars deelden zater dagavond mee in de sfeer met on der meer een kerstmuts en knip perende lichtjes. Dit laatste had de wandelclub de deelnemers aange raden voor wat veiligheid in het donker. GROEDE De vierde editie van 'Se rieus Verzoekje', de West-Zeeuws- Vlaamse variant op de jaarlijkse Se rious Request actie van 3FM, heeft zaterdagavond ruim tweeduizend euro opgebracht. Drie lokale evenementenbureaus bundelden samen met Strandhuys De Vrijbuyter in Groede de krach ten en maakten er samen met DJ's en de band The Good, The Bad en Bart zaterdagavond een feestje van. Op allerlei manieren werd geld in gezameld. De verkoop van cupcakes leverde 565 euro op en ook werden allerlei items geveild, waaronder een over nachting in een strandhuisje van Camping Groede, een pakket van restaurant Pure C en een Weitje- rock pakket met backstage kaarten. Dit laatste item werd voor honderd euro geveild. „We zijn nog niet klaar met tel len, er moeten nog bedragen bin nenkomen, maar we zullen ruim boven de tweeduizend euro uitko men", zegt Isabelle Staal namens de organisatie. Een delegatie van de organisatie gaat de cheque vandaag overhandi gen aan de DJ's van 3FM in het Gla zen Huis dat in Breda staat. De op brengst gaat dit jaar naar het be strijden van kindersterfte door longontsteking. Al in 2012 kocht Beelen grond aan de Finlandweg van één van de on derdelen van het failliet verklaarde grondverzetbedrijf De Feijter. Wim Beelen ontvouwde grootse plannen en zocht steun bij de ge meente Terneuzen. De Terneu- zense gemeenteraad heeft ruim vier jaar later een wijziging van het bestemmingsplan goedgekeurd dat het Beelen mogelijk maakt zijn voornemens te realiseren. Helemaal zonder slag of stoot kwam de goedkeuring er niet. De provincie uitte kritiek op de bere kening van de geluidsnormen voor het te vestigen afvalverwer kingsbedrijf. Pvd A-raadslid Johan van der Ha wilde in reactie daarop van verantwoordelijk wethouder Frank van Hulle de verzekering dat de geluid- en geurnormen goed gehandhaafd zullen worden. „Omwonenden, onder meer in Sluiskil, mogen niet te veel last krijgen van dit bedrijf." Van Hulle zegde Van der Ha toe de vinger aan de pols te houden. De PvdA stemde daarop in met de wijziging van bestemmingsplan, met de overgrote meerderheid van de Terneuzense gemeenteraad. Al leen GroenLinks-raadslid Ernst Jonker ging niet akkoord. Beelen heeft een deel van het terrein al ingericht. Tot nu toe ge beurt daar weinig. Het gewijzigde bestemmingsplan moet nog ver der de molen in. Als dit over een tijdje onherroepelijk is, zal moeten blijken of Beelen zijn grootse plan nen ook echt waarmaakt. Honder den arbeidsplaatsen zijn met het nieuwe afvalverwerkingsbedrijf gemoeid, zei hij in 2012. maandag 19 december 2016 'Ligt Bethlehem in Stekene?' Edy de Witte Stekene Feestcomité Kiekenhaag sponsorde verlichte kerststerren. zelfgemaakte stallen. De familie Westerweele uit Middelburg reisde af naar Stekene. Wijkbewoners zijn trots op hun -Louise van Waterschoot (88) Het licht staat op groen voor de komst van een groot afvalver werkingsbedrijf van sloop- en recyclingconcern Beelen bij de Axelse Vlakte. Harmen van der Werf Axel Halverwege de route een opkikkertje. foto s peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79