Progressie Domencio geeft Lefeber een wow-gevoel Vier trainers verlengen 16 Zege voor Marijn Vermue Ondo stunt tegen Albatros Met een knappe en krappe zege klimmen de korfballers uit 's-Heer Hendrikskinderen naar een veilige plaats in de overgangsklasse. Jong Zeeland verslaat Schouws elftal Tovaal kan titel vergeten na thuisnederlaag Geplaagde Versendaal keert terug bij JVOZ De korfballers van Tjoba leken in Leusden af te stevenen op een ne derlaag, maar toonden veerkracht door een 20-16-achterstand om te buigen in winst. Daardoor nestel de de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen in de veilige middenmoot. In de eerste klasse sloot debutant Ondo het jaar goed af door koploper Albatros te verslaan. Swift verloor en moet daardoor Vriendenschaar naast zich dulden op de eerste plaats. Antilopen-Tjoba 24-26: Na een bliksemstart (t-6) kende Tjoba een moeizaam vervolg. Tien mi nuten voor tijd stond het 20-16 en leek het duel gespeeld. Maar Tjo ba rechtte de rug en sloeg toe on der impulsen van Esmee Walra ven en Dennis Broerse. Het team- staat nu vierde. Scores Tjoba: Esmee Walraven 7, Dennis Broerse 6, Sharon Goede- gebure 5, Manon Braam, Jurgen de Kunder en Patrick de Bruine 2, Niels Pekaar en Robin Harinck 1. Roda-Fortis 18-17: Verdedigend haalde eersteklasser Fortis een vol doende, maar aanvallend lieten de Souburgers het liggen. Na rust (12-9) leek Fortis aan de winnen de hand, maar door ongelukkige keuzes glipte de regie weer uit handen. het verschil klein. In de laatste tel len besliste Ondo de thriller in Middelburgs voordeel. De nieuw bakken eersteklasser sluit 2016 af als trotse nunmer twee. Scores Ondo: Ronald Wisse 5, Thomas Mesu 4, Joyce van Eenen- naam en Dennis Witte 3, Sacha Hoefkens 2, Jeroen Mesu 1. Excelsior-Swift 15-14: In Delft leed Swift de eerste nederlaag van het zaalseizoen. De Middelburgse ploeg maakte geen moment aan spraak op de overwinning. Na een slappe start begon Swift aan een inhaalrace, maar die werd te laat ingezet. Maassluis-Togo 27-19: Met kwak kelende vrouwen én autopech zat het Togo niet mee. Tot 9-9 bleef de Goese tweedeklasser bij, maar de ploeg moest toen lossen. In het laatste kwart sloeg Maassluis een flink gat met het moegestreden Togo. Scores Togo: Niek Meerman 7, Marten Postema 4, Claudia Machiel- se 3, Desiree Voshart en Wendy Uit- terhoeve 2, Marcel Joziasse 1. RWA-Seolto 25-11: Tot vijf minu ten na rust (11-9) verkocht Seolto z'n huid duur aan koploper RWA. Daarna zette de thuisploeg een tandje bij en werd het klassever- schil voelbaar. „Weer een paar leermomenten", zei coach Bert Mol relativerend over de ingecal culeerde nederlaag. topper in de derde klasse K boog KVK het hoofd voor Ventura Sport. Na een open eerste helft (10-8) sloeg de fysiek sterke thuis ploeg toe in een mindere fase van KVK. Aan het eind maakten de Kapellenaren de uitslag dragelijk. Scores KVK: Jose Nieuwenhuijse, Koen Volkers en Lennard Volkers 4, Tonia Verdonk en Niels Verdonk 3, Nicole Bostelaar, Romie de Win ter en Sander Slabbekoorn 1. Stormvogels-DS017-16: Opluch ting na de winst tegen DSO. Stormvogels werkte in horten en stoten naar de zege. Via 13-15 werd het 16-15. Op de 16-16 volgde in de voorlaatste minuut de win nende 17-16. Vios-Atlas 15-16: Atlas had de handen vol aan het vrouwenkwar tet van Vios. Het verschil moest van de mannen komen. Die slaag den er ook in de overwinning over de streep te trekken. De straf- worp vier minuten voor tijd was beslissend. Atlas passeerde KVK en staat nu achter Ventura Sport op de tweede plaats. Blauw Wit-Good Luck 12-13: Het degradatieduel kreeg een veelbe lovende start: 3-3 binnen vijf mi nuten. Daarna viel de thuisploeg stil. Na rust kwam de Kloetingse ploeg terug van 3-9 naar 7-9, maar verder kwam het team niet. Scores Blauw Wit: Annemarijne Holl, Ivo Flipse en Joost van Die- men 3, Evi Meeusen, Esmee Ver- schoore en Marty de Vilder 1. Lefeber stuurde in het Hippisch Centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de mooi bergop waarts galopperende en met fraaie wissels springende Floren- cio-zoon naar 67,79 procent. De combinatie sloeg daarmee een gat van 6,62 procent met Samant- ha Miltenburg uit Ritthem, die met de ruin Final in de ring kwam. „Domencio maakt veel progres sie. Hij liep weer mooi ontspan nen door de proef en sprong met speels gemak de eenvoudige wis sels. En in de galop, zijn sterkste punt, gaf hij mij weer dat wow-gevoel. Ik ben tevreden", vertelde Lefeber. In de klasse Mi stuurde de voor de Axelse Oranjeruiters uitko mende Julie de Baerdemaeker de mooi in balans en ritmisch door de baan gaande vosmerrie Gudia- na VOD met het geringst moge lijk verschil naar de overwinning (67,00). De amazone uit Moerbe- ke bleef Chantal Nijpjes uit Sint Laurens voor. Zij scoorde met de hengst Giorgio N 66,83 procent. KNHS Rabo Talent Nina de Haas uit Hengstdijk maakte de hooggespannen verwachtingen volledig waar. De zeventienjarige amazone stuurde de merrie Divi- na He in de klasse Li naar de ze ge (67,83). In L2 pakte ze met de merrie 3 Times a Lady ook nog de tweede plaats (65,16). De over winning ging naar Chantal Nijp jes en de mooi in balans lopende en fijn schakelen ruin Great Pleasure (67,50). maandag 19 december 2016 MOUNTAINBIKEN Mountainbiker Marijn Vermue heeft zaterdag in Westkapelle de achtste wedstrijd van de Zeeuw se ATB wintercompetitie op zijn naam geschreven. De coureur uit Nisse hield Daniel Paardekooper uit Middelburg net achter zich. De derde plaats was voor de Belg Bart Claeys uit Ertvelde. Vo rige week in Kruiningen moest hij ook al genoegen nemen met de bronzen plak. Dennis Raadtgever uit Kapelle was de snelste in de B-categorie. Dirk Verstraate uit Middelburg en de Belg Sven Standaert werden in deze categorie tweede en der de. Marquerite de Neve uit Woerden was bij de vrouwen met over macht de beste. Zij had een voor sprong van meer dan twee minu ten op de Belgische nummer twee, Marieke de Craene uit Ever- gem. Astrid den Herder uit Goes was de beste rijdster uit Zeeland. Zij fi nishte op meer dan zes minuten achterstand en legde daarmee beslag op de derde plaats. VOETBAL BRUINISSE Het oefenduel tussen het Schouwse elftal en Jong Zee land (witte tenues) is zaterdag geëindigd in een 5-2-zege voor de Zeeuwse selectie voor voetballers onder de 23 jaar. Bij rust stond die ploeg al met 2-0 voor. Het duel werd afgewerkt op sportpark Volhar ding, de thuishaven van zaterdag-tweedeklasser Bruse Boys. Datzelfde sportpark was eerder op de dag al het toneel voor een oe fenwedstrijd van het Schouwse elftal voor spelers onder de 21 jaar te gen JVOZ 019-1. Dat duel werd met 4-1 gewonnen door de ploeg van de voetbalopleiding, foto dirk-jan gjeltema RUGBY Na twee thuisnederlagen op rij kunnen de rugbyers van Tovaal de titelaspiraties een jaar in de kast zetten. Gisteren was het Roosendaalse RCC Bekaro met 22-37 te sterk in een alles bepa lende topper. Halverwege stond het 12-22 voor Bekaro. Met vier try's pakte de Goese derdeklasser nog wel een bonuspunt. VOETBAL VOETBAL Voetballer Sander Versendaal keert terug bij JVOZ. Hij gaat spelen bij het het team onder 19 jaar. Versendaal, afkomstig uit Oost- kapelle, was een talentvolle spe ler en schopte het tot het Neder lands team onder 15 jaar. Hij ging naar FC Twente, maar kreeg daar veelvuldig te maken met blessureleed. Liefst vier Zeeuwse voetbalclubs verlengden afgelopen weekeinde het contract met hun trainers. Bij Tholense Boys staat Erwin de Nijs ook volgend seizoen aan het roer, terwijl Jos Wesdorp ook de komende voetbaljaargang voor WIK'57 actief zal zijn. Ook Spui gaat langer door met hun huidige trainer. Arno Verlinde plakt er nog een jaar aan vast bij zijn club. Datzelfde geldt voor Huseyin Do- gan, die bij Bevelanders blijft en dus voor zijn vierde jaar staat in Kamperland. Smerdiek heeft een nieuwe trai ner aangesteld. Bram Kot staat volgend jaar voor de groep bij de Tholense ploeg. De trainer van Rillandia vervangt Johan Sulkers, die op zijn beurt juist bij Rillandia getekend heeft voor komende jaargang. Tjoba veert op in slotfase JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Fortis: Remco Crucq en Justin Koppejan 6, Joyce Schoon- aard 3, Yasmin Swiers 2. Ondo-Albatros 18-17: Zestig mi nuten lang hielden de twee teams Scores Swift: Vera Kuijper 4, Mirel- la Pouwer en Joren Gillissen 3, Sanne Oostinga 2, Aïsja Zuidweg en Davin Thielen 1. Scores Seolto: Pepijn Koppejan 6, Mayella Kuizenga 3, Mick Goede- gebuur en Sander Meertens 1. Ventura Sport-KVK 24-21: In de Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 4, Angela Matthijs- se 3, Loura Kleinepier en Sander Verrijzer 2, Vera Geschiere en Lau ren Peene 1. Scores Atlas: Tim Dybala 5, Tho mas Mesu en Stephan den Boer 3, Irina Trujillo en Ben van Hese 2, Shanon Bakker 1. De Middelburgse amazone Maxime Lefeber schreef zater dag in de dressuurwedstrijd van de PSV Walcheren met de kolossale schimmelruin Domen cio met overmacht de klasse Z1 op haar naam. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73