NYNKE DE JONG Koerden doelwit na dodelijke aanslag Veilig douchen in 1 dag molenaar^ 6 Afspraak of brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaar.nl Column Journalist Arnold Karskens maakte ook dit jaar weer een jaaroverzicht. Niet een jaaroverzicht met berichten over het Songfestival en over rellen bij azc's, maar een jaaroverzicht van andermans prestaties. Wie was de beste columnist van 2016? En wie de slechtste politicus? En wie was toch de slechtste correspon dent? Allemaal vastgesteld door het The Karskens Times-opinie- panel, oftewel: Arnold zelf. ook zijn eigen prestaties komen uitgebreid aan bod: zijn beste ra diointerview, zijn ff\ leukste tweet en zijn jgW beste opinie. Dus niet alleen 'Han Lips is een laffe columnist' maar ook een gezel- selfïe met de onlangs doodgeschoten Mar tin Kok. Ik begon die dag een beetje hu meurig, maar na het lezen van dit jaaroverzicht was dat gevoel hele maal weg. Ik bedacht me hoe Arnold diep peinzend - met de wijsvinger tegen de lippen tik kend - had bedacht wat nou pre cies zijn beste radio-interview was geweest. Van dat beeld werd ik erg vrolijk. En ik dacht: ik kan hier nu wel weer een zurig stukje over schrijven dat een volwassen man aan ons gaat vertellen wat hij zo goed vindt aan zichzelf, maar ik kan het ook eens van de positieve kant bekijken. Sommige journalisten aan de linkerkant van het spectrum zijn de afgelopen maanden vooral goed in navelstarend jammeren dat ze de opkomst van Trump ge mist hebben en dat ze de gewone man niet meer kennen. Een zelf kastijding, gelardeerd met woor den als 'filterbubbel' en 'main stream media'. Deden die journalisten maar zoals Karskens. Sla jezelf eens trots op de borst. Zeg: ik zag de winst van Trump niet aankomen, maar ik ben dan ook geen Ameri- kacorrespondent. Zeg: ik ben dan wel van de mainstreammedia, maar ik weet heus wel waar Hil- legom ligt, of Stadskanaal. Zeg gewoon eens: ik heb geprobeerd om mijn werk zo goed mogelijk te doen, ook al word ik nu voor onoplettende elite uitgemaakt. moeten we ook weer terugkrij gen op links. Want ik wens alle journalisten een Kerstmis, waarin ze zichzelf in de spiegel aan kunnen kijken en kunnen zeggen: het was een verschrikke lijk jaar, maar ik doe echt mijn best om er nog iets van te maken. Deden die journalisten maar zoals Karskens. Sla jezelf eens trots op de borst Alleen al in de stad Istanboel vielen ze op negen plaatsen partijgebou wen aan en schreeuwden om wraak tegen de 'landverraders'. In de conservatief religieuze stad Kay seri, waar de zelfmoordaanslag plaatsvond, schoot de politie in de lucht om een schreeuwende me nigte van duizend man in bedwang te houden. In diverse steden en stadions de monstreerden supporters en an dere nationalisten met Turkse vlag gen, spandoeken en spreekkoren tegen het 'vervloekte terrorisme'. Ook in de vooral door Koerden be woonde stad Diyarbakir. Bij de aanslag op een lijnbus van de gemeente kwamen zaterdag in Kayseri 14 militairen om het leven en raakten 48 soldaten en 8 burgers gewond. Het ging om commando's en dienstplichtigen in burger die weekendverlof hadden. De Volkspartij voor Democratie (HDP) wordt door de regering en regeringsgezinde media afgeschil derd als een verlengstuk van de PKK, die sinds het einde van haar wapenstilstand in juli 2015 veel bomaanslagen heeft gepleegd. Tientallen gekozen Koerdische burgemeesters en een dozijn Koer dische parlementsleden zitten in gevangenissen in voorarrest op be schuldiging van 'banden met en propaganda voor een terroristische organisatie' (PKK). De meeste Koerdische media zijn gesloten. Verdachten In verband met de bomaanslag in Kayseri zijn vijftien verdachten aangehouden. Volgens vice-pre- mier Kurtulmus 'wijst alles er op dat de PKK achter de bomaanslag zit'. De explosieven bleken van het zelfde materiaal als bij twee aansla gen vorige week in de Istanboelse wijk Besiktas. Bij die aanslagen vie len 44 doden, onder wie 37 politie mensen. Koerdische terroristen, die zich Vrijheidsvalken van Koerdistan (TAK) noemen en gelieerd zijn aan de PKK, stelden zich verantwoor delijkvoor dat bloedbad. Ze noem den de daders 'helden' en lieten we ten dat het wraakacties waren voor de aanvallen van het Turkse leger op Koerden en voor de gevangen schap van PKK-leider Öcalan sinds 1999- Niemand zit te wachten op een grote verbouwing van zijn huis. Daarom blijft de badkamervaakte lang zoals hij is. Het kan ook anders: een veilige badkamer in 1 dag, zonder hak- of breekwerk. Samengesteld naar uw wensen en precies op maat gemaakt. Molenaar ontzorgt u in het volledige proces van advies en inmeting, tot montage, afvoer materialen en schoonmaak. Zo komt ontspannen douchen weer binnen handbereik. Maak nu een afspraak voor een bezoek aan huis. maandag 19 december 2016 GO @nynke Jaaroverzich Maar het gaat niet alleen over wat anderen allemaal deden, De trots die Arnold voelt, die Woedende Turkse nationalisten hebben uit vergelding voor een bomaanslag in de stad Kayseri tientallen kantoren van de pro- Koerdische partij HDP bescho ten, in brand gestoken en an dere vernielingen aangericht. Mare Guillet Istanboel Veilige badkamers vanaf €3995,- *€7,50 korting per levensjaar op basis van maximaal 1 persoon, bij aankoop van een comfortdouche. Actie looptt/m 1 januari 2017. Jarenlange ervaring Meer dan 6.000 klanten gingen u voor Eigen montagedienst 40 plaatsingen per week Alles keurig opgeruimd Ook afvoer van het oude bad Onderhoudsarm Materialen zijn behandeld met EasyClean LANGERTHUIS WONEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6