Na Puts breekt nu ook De Waard door Knegt behaalt zilver op olympisch ijs Alleskunner Kirsten Wild scoort 100 procent op NK 12 arena Kirsten Wild heeft flink huis gehouden tijdens de NK baan- wielrennen op de Omnisport- piste in Apeldoorn. De geboren Almelose won op alle onderde len die ze reed, vier in getal, de nationale titel. Gistermiddag voegde Wild (34) in de punten- koers een vierde gouden plak aan haar totaal toe. Het zilver ging naar Vera Koedooder, die op de piste van Apeldoorn haar loopbaan beëindigde. Judith Bloem pakte het brons. Eerder veroverde Wild al de na tionale titels op de onderdelen Groenendijk blijft zonder winstpartij scratch, individuele achtervol ging en koppelkoers (met Nina Kessler). Sprinter Jeffrey Hoogland pakte twee titels in Apeldoorn. De 23-jarige baanrenner uit Nijver- dal, vrijdag al goed voor goud op de sprint, was gisteren de beste op het onderdeel keirin. Matthijs Büchli, de renner die deze zomer olympisch zilver pakte op keirin, ontbrak. Hij rijdt tot het einde van dit jaar wedstrijden in Japan. Hugo Haak greep het zilver, Harrie La- vreijsen het brons. Nadal voegt Moya toe aan zijn staf UITSLAGEN Haar debuut op de WK in het 25-meterbad in het Canadese Windsor leverde Maaike de Waard begin december twee zilve ren en een bronzen medaille op met de estafetteploegen. En een jetlag of niet, in Amsterdam liet de zwemster uit het Zuid-Hol landse Rozenburg op de lange baan zien dat ze eraan komt. „He laas heb ik geen persoonlijke re cords gezwommen, maar ik ben te vreden met de twee WK-limie- ten", bleef De Waard gisteravond kritisch op haar prestatie in het Sloterparkbad. De zwemster die al vijf jaar in Eindhoven traint, sliep vorige week na terugkomst uit Canada slechts twee dagen in haar eigen bed. Donderdag toog ze met de zwemploeg naar Amsterdam waar ze een dag later toesloeg op haar specialiteit: de 50 meter rugslag. Ze zwom meteen onder de kwali- ficatietijd voor 'Boedapest'. Giste ren pakte ze het WK-ticket op de 50 meter vlinderslag. De rugslag- specialiste ziet de vlinderslag niet als een bijnummer. „Nee, zeker niet. De vlinderslag ligt me goed en daar ga ik me richting de WK ook serieus op voorbelden." Het is jammer voor De Waard dat de 50 rugslag en de 50 vlinder- slag geen olympische nummers zijn. Derhalve gaat ze zich met het oog op de Olympische Spelen van 2020 ook meer en meer rich ten op de 100 rugslag. De Waard weet wat ze wil. Op 15-jarige leeftijd verliet ze al haar ouderlijk huis in Rozenburg (ge meente Rotterdam) om te gaan trainen in Eindhoven. Inmiddels traint ze onder Marcel Wouda en Patrick Pearson. „Maaike heeft de afgelopen drie maanden reuzen sprongen gemaakt. Ze doet iets meer krachttraining dan voor heen en wordt steeds sterker. Daar is nog zeker winst te beha len maar ook op inhoud, tech nisch gebied en mentaal kan ze nog progressie boeken", aldus Wouda. Terugblikkend op de Amster dam Swim Meet noemde de hoofdcoach de WK-limiet en het nationaal record van de 21-jarige Arno Kamminga op de 200 meter schoolslag 'de grootste verras sing'. De sensationeel snelle sprin ter Jesse Puts sprong er wat Wou da betreft bovenuit. De kersverse wereldkampioen kortebaan ver pulverde zaterdag het Nederlands record op de 50 vrij. Wouda: „Echt fenomenaal wat hij laat zien." Knegt moest in de finale alleen Lee Jung-su voor zich dulden. Die drukte voor her oog van zijn thuis publiek zijn schaats net iets eer der over de meet dan Knegt, die eerder in de wereldbekercyclus van dit seizoen twee keer goud en een keer brons won op deze af stand. In de ijshal van Gangneung worden in 2018 de olympische wedstrijden afgewerkt. Knegt plaatste zich overtuigend voor de eindstrijd van de 1.500 me ter. Met groot machtsvertoon won de 27-jarige schaatser uit Bantega zijn heat in de halve finales. In de finale nam Knegt in de voorlaatste ronde nog even de leiding, maar Lee Jung-su kwam er toch nog langs. Knegt werd met de aflossings- ploeg gediskwalificeerd na de hal ve finale van de 5.000 meter. Ne derland (met verder Itzhak de Laat, Daan Breeuwsma en Adwin Snellink) kwam als tweede over de finish, maar werd na afloop naar de laatste plaats verwezen. Knegt had tijdens de race een Ca nadese schaatser omver geduwd. Hongarije ging er in de finale met de winst vandoor. Zilver was er voor Canada en de Verenigde Sta ten moesten genoegen nemen met het brons. Zilver De vrouwenploeg was wel succes vol. Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof, Rianne de Vries en Lara van Ruijven eindigden in de fina le van de 3.000 meter relay achter Zuid-Korea en pakten het zilver. Canada en China vielen al vroeg in de wedstrijd tegen de boarding en konden een goede klassering vergeten. Het is de vierde keer dit seizoen dat de Nederlandse vrou wen een podiumplaats pakken. Een individuele zege zat er voor Schulting niet in. Op de 1.000 me ter viel ze met de vierde plaats net naast het podium. In de laatste bocht probeerde ze vanuit de vier de positie op te schuiven naar de derde plek, maar de Nederlandse kwam zes duizendsten tekort om de Zuid-Koreaanse Suk Hee Shim van het brons af te houden. De Britse Elise Christie schreef de ki lometer met gemak op haar naam. Schulting miste de finale op de 1.500 meter na een val. De Vries, die zaterdag vierde werd op de 1.000 meter, lukte het niet om op de 500 meter voor een nieuwe stunt te zorgen. Ze werd derde in haar halve finale en mocht van start in de B-finale. Die won ze overtuigend. De Vries eindigde uiteindelijk als zesde op de kortste afstand. maandag 19 december 2016 BAANWIELRENNEN DAMMEN Jan Groenendijk heeft de twee kamp om de wereldtitel dammen zonder winstpartij afgesloten. De 18-jarige grootmeester uit Wage- ningen wist ook in de afsluitende twaalfde partij niet van de nieu we wereldkampioen Roel Boom stra te winnen. In het Schevening- se Zuiderstrandtheater werd het zaterdag opnieuw remise. De eindstand komt daardoor op 16-8 in het voordeel van Boom stra. De tweekamp om de wereld titel werd donderdag al beslist, toen de 23-jarige Groninger voor de vierde keer won. Boomstra volgde Alexander Georgiev uit Rusland op als wereldkampioen. TENNIS Tennisser Rafael Nadal gaat nauw samenwerken met zijn goede vriend Carlos Moya. De 30-jarige Spanjaard heeft zijn landgenoot toegevoegd aan zijn begeleidingsteam. Moya gaat het komende seizoen samen met Francisco Roig en Nadals oom Toni de veertienvoudig grand- slamwinnaar coachen. Eerder werkte de oud-tennisser samen met de Canadees Milos Raonic. Aan die succesvolle samenwer king kwam begin deze maand een einde. Onder Moya klom Raonic op de wereldranglijst naar de derde plaats, achter Andy Murray en Novak Djokovic. TENNIS Rotterdam. NK. Mannen, halve finales: Haase (1) - Smit 6-4 6-2, Van de Zandschulp - Westerhof (4) 3-6 6-0 6-2. Finale: Van de Zand schulp - Haase 4-6 7-6 6-4. Dubbelspel, halve finales: Koolhof/Mid delkoop (1) - Van der Duim/Griekspoor walkover, De Boer/Van de Zandschulp - Arends/Pel (2) 7-5 6-4. Finale: De Boer/ Van de Zandschulp - Koolhof/Middel koop 7-6 3-6 10-2. Vrouwen, halve finales: Rus (1) - Ewijk (4) 6-3 6-0, Schoofs (3) - Kalyuzhnaya (2) 6-2 7-5. Finale: Schoofs - Rus 7-6 1-6 6-3. Dubbelspel, halve finales: Kruijer/La- mens - Van Ewijk/Van der Hoek (1) 7-5 6-2, Höberth/Versteeg (2) - Dijkman/ Karregat 6-4 6-2. Finale: Kruljer/Lamens - Höberth/Versteeg 7-5 6-3. WIELRENNEN Namen (Bel). Wereldbeker veldrijden. Mannen: 1. Van der Poel (Ned) 1.04.20, 2. Van Aert (Bel) 0.16, 3. Pauwels (Bel) 0.27, 4. Meeusen (Bel) 1.08, 5. Sweeck (Bel) 1.22, 6. Van Kessel (Ned) 1.32. WB-stand: 1. Van Aert 370 punten, 2. Pauwels 294, 3. Sweeck 279, 7. Van der Poel 240. Vrouwen: 1. Nash (Tsj) 47.14, 2. Lechner (Ita) 0.12, 3. De Boer (Ned) 0.21, 9. Brand 1.13, 10. Kaptheijns. WB-stand: 1. De Boer 323 punten, 2. Cant (Bel) 265, 3. Van Loy (Bel) 219. Na drie estafettemedailles op de WK kortebaan in Canada dook Maaike de Waard dit week einde op de Amsterdam Swim Meet naar twee limieten voor de WK langebaan in Boedapest: op de 50 meter rugslag en 50 vlin der. De 20-jarige zwemster lijkt haar belofte in te lossen. Met haar dient een nieuwe lichting zich aan. Natasja Weber Amsterdam Jesse Puts heeft het Neder lands record op de 50 meter vrije slag verbeterd. De wereld kampioen op de korte baan klokte in de finale 21,82 secon den en mag ook naar de WK. GANGNEUNG Shorttracker Sjinkie Knegt heeft zaterdag opnieuw een medaille veroverd in de wereldbeker. De Fries pakte het zilver op de 1.500 meter bij de wedstrijden in het Zuid-Koreaanse Gangneung. Sjinkie Knegt: goed voor zilver op de 1.500 meter, fotoap Maaike de Waard FOTO SOENAR CHAMID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69