M Muzikale afsluiting van Thools feestjaar Kloetingse schutterijen letterlijk onder de pannen )LEN 19 De Schutterijen Ravenstein en Sint Sebastiaan zien een droom uitkomen: een eigen binnen- accommodatie. BE Aan het Noordeinde, op sportcomplex Wesselopark, is een hagelnieuwe schiet hal opgetrokken. Door staalcon structiebedrijf Hendrickx uit Os- sendrecht is het casco geplaatst, een groot aantal vrijwilligers heeft vervolgens het binnenwerk uitge voerd. Voor het bouwen van de hal is de Stichting Exploitatie Accom modatie Handboogsport Kloe- tinge opgericht. Secretaris Cees Pieters en penningmeester Arie Koppe van de stichting, die de hal ter beschikking stelt aan de schut terijen, zijn trots op het nieuwe onderkomen. „Ons geluk is dat we veel jong- bejaarden in ons midden hebben die handig zijn", lacht Pieters, die zelf een bouwachtergrond heeft. Ook Koppe vindt de zelfwerk zaamheid een voorbeeld van hoe je leden bij de club betrekt. Om de kosten zo laag mogelijk te houden, zijn bijvoorbeeld oude tegels van sportpak 't Schenge in Goes hergebruikt voor de vloer. En er was een lid dat de hal in zijn vrije uurtjes heeft voorzien van een barretje. Twintig jaar al leefde de wens voor een binnenaccommodatie. Een geschikte plek bleek lastig te vinden en dus maakten de schut ters in de wintermaanden om zwervingen langs andere vereni gingen. Die toch wat armoedige si tuatie is nu ten einde, op de lig gende wip en op doel schieten kan vanaf nu overdekt op het eigen 'durp'. In het gebouw zullen jaarlijks diverse handboogwedstrijden worden gehouden, daarnaast krijgt het een maatschappelijke functie voor bijvoorbeeld scholen en verenigingen. Ook cliënten van Gelukkig hebben we veel jongbejaarden in ons midden die handig zijn revalidatiecentrum Lindenhof kunnen er terecht. „Zij schieten vanuit een rolstoel, we hebben dus ook een invalidentoilet", zegt Koppe. „Je kunt zeggen: we heb ben nu ons eigen hokje en doen de deur dicht, maar we zetten die juist open." Binnen ziet het er inmiddels piekfijn uit, buiten moet nog een en ander gebeuren. Onder meer de parkeerplaats en buitenbaan van kunstgras moeten nog worden aangelegd. Feit is dat er door de nieuwe hal weer groei zit in het ledenaantal. „Vanwege het ontbreken van een goede binnenaccommodatie wa ren sommige schutters uitgewe ken naar verenigingen die daar wel over beschikten, maar zij keren nu weer terug", zegt Pieters. Opening Op zaterdag 7 januari wordt de nieuwe handboogaccommodatie officieel in gebruik genomen. De openingshandeling is om 13.00 uur. Aansluitend is het open huis, zodat de inwoners van Kloetinge en overige belangstellenden de schiethal kunnen bekijken. Tholen weet wat feestvieren is. Een zonder meer veilige stelling, want de stad heeft het een jaar lang gedaan. Heel 2016 stond in het teken van het 650 ja rig bestaan en daar is met talloze activiteiten en evenementen ui ting aan gegeven. Op het programma stonden on der meer een fakkeloptocht, tap toe, korenavond, talentenshow, Thools ontbijt, 'foute bingo', een recordpoging 'langste papieren slinger' en een spectaculaire laser show. Artiesten Zaterdagavond was gemeen schapscentrum Meulvliet omgeto verd tot concertzaal voor de afslui tende artiestenavond. De organi satie had een keur aan zangers en zangeressen bereid gevonden te komen optreden, onder wie Xan- der de Buisonjé en Lee Towers. Niet voor mensen die vroeg naar bed gaan overigens, want beide BN'ers betraden pas diep in de nacht het podium. Het mocht de pret niet drukken. Losgaan Eerder op de avond vermaakten artiesten van eigen bodem het pu bliek, zoals de winnares van de ta lentenshow Dit is Tholen Chi- mene Jeroense en natuurlijk het zangduo Anita en Ed. De Diva's of Dance, bestaande uit Anita Doth (2 Unlimited), Linda Estelle (T-spoon Reloaded) en Desray (2 Brothers on the 4th Floor) lieten hun internationale hitsuccessen als No Limits, Dreams en Sex On The Beach door de zaal schallen. Honderden mensen waren naar de Meulvliet gekomen om nog een keer lekker los te gaan en dat ge beurde in de vooraf kenbaar ge maakte dresscode rood, wit, blauw en geel, de kleuren van Tholenóso. maandag 19 december 2016 Schiethal is een schot in de roos Luc Oggel Cees Pieters van de Stichting Exploitatie Accommodatie Handboogsport Kloetinge. foto johan van der heijden Bestuursleden Arie Koppe (I) en -Cees Pieters Luc Oggel Tholen A Ed en Anita zingen het lied Tholen 650. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65