5 Delta Sport wint en sluit het jaar sterk af Degradatie dreigt voor schakers HWP 18 Treva wint weer eens De driebanders uit Goes zijn met 6-2 te sterk voor Eddies-hr.nl. Daarmee nemen ze revanche voor de eerdere 7-1-nederlaag. Treva heeft zijn eerste overwinning te pakken in de eerste divisie drie banden. Tegen Ed- dies-hr.nl werd het 2-6. 's Lands welvaren won in de tweede divi sie eveneens. Eddies-hr.nl-Treva 1 2-6: Na twee gelijke spelen en tien nederlagen kwam er dan eindelijk de eerste overwinning voor Treva. Het werd voor de Bevelandse formatie een dubbele triomf omdat met de 6-2-overwinning in Bergeijk te vens revanche werd genomen voor de 7-1-nederlaag eerder dit seizoen in eigen huis. De overwinning doet bij Treva de hoop herleven op handhaving in de eerste divisie, zeker na de ne derlaag van nog een concurrent, ZFD. Voor de bezoekers scoorden Roger van Hoylandt met 35-40 te gen Uwe Arndt, bewees Michael Zwakenberg opnieuw zijn waarde voor het team met een 20-40-zege in 37 beurten op Maarten Janssen en bleek Wim Pelders bij zijn eer ste optreden een welkome verster king met een 27-40-overwinning op Wilco Meusen. BV Sprundel 3-'s Lands Welvaren 1 2-6: Vaste waarde Francis Forton won weer overtuigend (14-40 in 29) en trok zo de overwinning over de streep. Ook Rinus Pankow (31-35) en Tonnie van Iwaarden (34-35) konden zich laten felicite ren. De Stene Brug-Stolting Advoca tuur/de Laan 2-6: De inhaalwed strijd in de derde divisie ging voor de Stene Brug verloren. Alleen Wim de Kok speelde sterk en won van Ivo Stolting met 0.760 ge middeld. Voor de teams van Jacobs was het een goede speelronde. Het eerste team won met 0-8 in de huisder by tegen 's Lands Welvaren 2 en het tweede peurde een punt uit het duel met De Distel Biljarts 6 en verliet de laatste plaats. 's-GBC-'s Lands Welvaren 1 4-4 en HWA Alblasserdam-'s Lands Welvaren 2 7-1: Alleen het eerste Omdat ook concurrent ZFD verloor, mag Treva op handhaving hopen kaderteam hield wat over aan het bezoek aan Den Haag. Danny Wal- hout en Jaap Cijsouw zorgden voor de remise. Bij het tweede red de Sjoerd Breas de eer. Paul Bodbijl uit Dreischor werd op het gewestelijk kampioen schap libre tweede klasse vierde met zes punten en 4.15 gemid deld. Na een koude start vocht hij zich net niet naar een podium plaats. Troostprijzen waren er voor hem in de vorm van promo tie, de hoogste partij met 7.50 ge middeld en de hoogste serie van 43. Arie van den Hoven uit Vlissin- gen werd zevende. Delta Sport-Saturnus Leiden 39-28: Trainer John Jansen was tevreden met het resultaat, maar niet over het spel. „Het was een foutenfestival van beide kanten. Maar uiteindelijk telt de winst, dus we zitten met een goed ge voel aan het kerstdiner." Door de overwinning staat Del ta Sport halverwege het seizoen op twaalf punten uit negen wed strijden. Daarmee staat de Zierik- zeese ploeg op gelijke hoogte Verdedigend stonden wij zo sterk, er was geen doorkomen aan met de andere Zeeuwse hoofd klasser, Orion. „We hebben Elshout compleet kansloos gelaten", was de opgeto gen reactie van trainer Ron de Waal na de overtuigende zege in Brabant. De thuisploeg vond in de eerste helft slechts één keer het net. „Verdedigend stonden wij zo sterk, er was geen doorko men aan voor Elshout." In de tweede helft kon De Waal het zich dan ook permitte ren om wat meer door te wisse len en de meegereisde A-juniores extra speeltijd in het eerste team te gunnen. MuConsult Apeldoorn-HWP Sas van Gent 6,5-3,5: De Sassenaren hebben het moeilijk in de meester klasse. Tegen Apeldoorn, dat ook geen hoogvlieger is, werd nipt ver loren. Na een 2-0-achterstand kwam HWP zowaar op voor sprong door overwinningen van Steven Geirnaert, Helmut Cardon en Thibaut Maenhout. Daarna ging het alsnog mis. Martijn Mad dens en Adrian Roos werden een nederlaag aangesmeerd en ook de Sasse hoop in bange dagen, Koen Leenhouts, moest eraan geloven. Klasse 2D. Vianen/DVP-HWP Sas van Gent 2 4,5-3,5: Een pijnlijke nederlaag viel de reserves van HWP ten deel. Volgens teamleider Kees Nieuwelink zeer onnodig, want halverwege de match zag het er zeer goed uit. Nele Vanhuyse en Arno Sterk stonden overweldi gend en Nieuwelink zelf was zijn tegenstander aan het pijnigen. Door concentratieverlies verloor hij alsnog en Sterk deed met hem mee. Alleen Vanhuyse deed het prima met een overwinning. Klasse 3F. de topper in de derde klasse wa ren de Souburgers het gelukkigst. Lange tijd zag het ernaar uit dat er een kleine nederlaag geleden werd. In tijdnood had teamleider Roeland Alders een meevaller door zijn tegenstander mat te zet ten. Daarna hield Robin Bosters met moeite remise, terwijl Jeroen Hekhuis na een totaal verloren stelling in het verre eindspel als nog de winst greep. Rijswijk-Landau Axel 3-5: Einde lijk boekte de Axelse formatie een overwinning na vier nederlagen. Gertjan Verhaeren zette de Zeeuws-Vlamingen op een voor sprong. Yves Regniers verloor nog wel, maar daarna vielen de resulta ten in het voordeel van Landau. Krimpen aan den IJssel-HWP Sas van Gent 4 6,5-1,5: De vierde keuze van HWP had niks in te brengen tegen de koploper. Team leider Marnix van der Zalm speel de nog wel netjes remise tegen een sterkere tegenstander en Emi- le Cardon wist zelfs te winnen. De overige partijen gingen verlo ren. Tegen de koploper werd nipt verlo ren, waarmee het seizoen voor Goes voorbij lijkt. Bij de eind streep zal een plaats in de midden moot het resultaat zijn. In het be gin ging de wedstrijd nog gelijk op. Rien de Böck en Maxim le Clercq verloren, maar Sven Stange en Joey Grochal kwamen wel tot winst. Daarna ging het mis. Rem- co van de Braak leek goed te staan, maar moest uiteindelijk toch capi tuleren en Jos van der Kaap ging eveneens onderuit. De Baronie-HWP Sas van Gent 3 3,5-4,5: HWP 3 boekte een nutti ge overwinning in strijd tegen de gradatie. In Breda won de Sasse formatie nipt. Marc Lacrosse, André Galle en Jim van de Vreede zorgden voor overwinningen die bijdroegen aan het succes. maandag 19 december 2016 van seizoen Bergeijk 's Lands Welvaren 2-Jacobs Man nenmode 1 0-8 en Jacobs Mannen mode 2-De Distel Biljarts 6 4-4: Koen de Bruijn van Delta Sport (blauw shirt) waagt een schot op doel in het met 39-28 gewonnen duel met Saturnus Leiden, foto dirk-jan gjeltema De handballers van Delta Sport hebben de goede resultaten van de afgelopen weken afgelo pen weekeinde doorgetrokken. In de laatste wedstrijd van 2016 wonnen de Schouwenaren met 39-28 van Saturnus Leiden. De vrouwen van EMM/Olympus slo ten een wisselvallige eerste sei zoenshelft af met een overtui gende 23-9-overwinning. Menno Kole Vlissingen Mannen. Hoofdklasse. —Ron de Waal, EMM/Olympus Scores Delta Sport: Thijs van Splunder 10, Koen de Bruijn en Brendan Meulmeester 6, Tim Vleeshouwer 5, Kevin Meulmees ter en Ruben Bos 4, Sebastian Hoftijzer 2, Bart Koetje en Rowan Boers 1. Vrouwen. Eerste klasse. Elshout-EMM/Olympus 9-23: Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 10, Marieke Riemens 5, Lisanne Heijens, Xaira Nijsen en Suzanna Coppoolse 2, Shirley Ja cobs en Lynn Laarakker 1. Door een pijnlijke nederlaag te gen mededegradatiekandidaat Apeldoorn staan de schakers van Het Witte Paard nu trooste loos onderaan in de meesterklas se. Uit werd er verloren met 6,5-3,5. De reserves deden het in de tweede klasse ook niet goed, door te verliezen van Vianen/DVP. Roeland Alders Vlissingen Meesterklasse. Souburg-Schaakhuis 4,5-3,5: In Klasse 3G. DSC Delft 3-Goes 5-3:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61