Oemoemenoe in extase Mooie tijd, geen record Forza haalt een hoog niveau DZK geeft zege weg 17 maandag 19 december 2016 Via een try van Pat Toeta en een benutte penalty kwam Oemoe menoe vroeg op op een 8-o-voor- sprong. De bezoekers kwamen Een enerverend duel van hoog ni veau. De thuisploeg begon ijzer- sterk, speelde goed in de side-out en kon vooral dankzij een perfec te pass gevarieerd aanvallen. De middenaanval van Forza werd echter terug tot 8-8. Yedney Ame rica bracht de thuisploeg met een try opnieuw op voorsprong en ook de conversie van Toeta lever de een score op: 15-8. HRC wist voor rust ook nog een penalty te verzilveren, waardoor de stand halverwege 15-11 was in het voor deel van Oemoemenoe. Deniël van der Waal brak de tweede helft open met de derde try voor Oemoemenoe, dat daar door uitliep naar 20-11. Een vier de try zou goed zijn voor een bo- nuspunt, waardoor plaatsing voor de kampioenspoule al een feit zou zijn. Het was Elijah Makoni die het thuispubliek in extase bracht met die felbegeerde vierde try. Hoewel de hoofdbuit daarmee binnen was, liepen de gemoede ren binnen het veld nog even flink op. Bij een opstootje aan de rand van het veld moesten diver- vaak met succes aangespeeld, maar ook aan de zijkanten waren de Zeeuwen trefzeker. In de vier de set kreeg Forza, na een dip in het derde bedrijf, weer vleugels. De Schouwse equipe was sterk in de rally en boekte een fraaie zege. Nuvoc 2-BOK 1-3 (22-25 21-25 25-18 24-26): Ondanks de zege blijft BOK hekkensluiter in de eerste klasse. De Kapelse ploeg gaat echter wel met een goed ge voel de winterstop in. Tegen de nummer tien toonde BOK veer kracht. De teams waren aan el kaar gewaagd, maar in elke set had de thuisploeg tot het twintig ste punt een lichte voorsprong. Met uitzondering van in de derde set lukte het BOK om de achter- se spelers en wisselspelers uit el kaar gehaald worden door de arbi trage. HRC kwam vervolgens nog terug van 27-16 naar 30-30, maar het slotakkoord was weer voor Oemoemenoe. Een penaltykick in de laatste minuut zorgde voor de eindstand: 33-30. „Het was vandaag echt span nend, beide teams hebben als leeuwen gevochten", zei Oemoe- menoe-speler Leroy Kersten, die net terug is van een knieblessure en met een snee op zijn voor hoofd ook zaterdag niet helemaal ongeschonden uit de strijd kwam. „Dat we ons nu plaatsen voor de kampioenspoule is een hele prestatie, waar we als team hard voor gevochten hebben. Je ziet de vooruitgang bij ons. Dat is een proces van jaren, waarbij de juiste mensen op de juiste posi ties binnen de vereniging zijn ge zet. Dat wordt nu beloond." stand in winst om te zetten. Vrouwen. Volley Tilburg-VVS'92 4-0 (25-15 25-18 25-22 25-16): Hoewel VVS best aardig speelde, keerde de ploeg puntloos huiswaarts. Tot overmaat van ramp viel Maaike Besselink met een enkelblessure uit. De Vlissingse opslag was te wisselvallig. De Tilburgse vrou wen stelden daar een scherpe en stabiele opslag tegenover en maak ten vooral daarmee het verschil. Forza-Move4U 4 3-1 (9-25 25-23 25-15 25-21): Na drie nederlagen op rij zorgde de zege voor lucht in de Schouwse gelederen. Forza profiteerde van de nederlagen van Voleco en WHV en klom twee plekken op de ranglijst. Teammanager Miriam Waster- val was na afloop erg trots op 'haar jongens': „Het is best bijzon der dat wij als klein provincie clubje ons bij de beste zes ploe gen van Nederland scharen. Deze prestatie is een inspiratie voor de hele vereniging en een welkome impuls voor het rugby in Zee land." De stijgende lijn is volgens Wasterval zo'n tien jaar geleden ingezet, door het binnenhalen van buitenlandse trainers uit ech te rugbynaties. „Dat is essentieel voor de ontwikkeling van onze club. De knowhow die daarmee naar Middelburg is gekomen, kun je in Nederland nergens vinden." De opmars van Oemoemenoe is ook in de rest van het land niet onopgemerkt gebleven. Zo ont vingen de broers Leroy en Jordan Kersten recent een uitnodiging voor het Nederlands rugby team. Forza begon fel, maar maakte aanvankelijk te veel fouten en in casseerde in de eerste set een zwa re nederlaag. Daarna kantelde het duel in het voordeel van Forza. RVC/Libanon-BOK 1-3 (14-25 25-18 22-25 21-25): BOK omzeil de een lastige klip. Nadat de Zeeuwse titelkandidaat de eerste set met gemak had gewonnen, kwam de thuisploeg op stoom. BOK kreeg geen vat op de opslag van Libanon en had het in het res tant van het duel moeilijk. In een gelijk opgaand duel gaven beide teams alles om met winst de jaar wisseling in te gaan. Nadat Liba non de tweede set had gewon nen, trok BOK twee keer aan het langste eind. Na de vliegende start achter de brandweerwagen uit de Tweede Wereldoorlog namen Van den Broeke en Harmes de leiding. In het bos, na 5 kilometerm plaatste Harmes een aanval die Van den Broeke gemakkelijk kon pareren. Meteen na een bocht pakte hij een voorsprong van 20 meter. Op het harde strand kwamen de twee vluchters samen, maar bij een duinovergang had Van den Broeke de snelste benen. Toen was Har mes gezien. Na 43.06 minuten (gaf de klok aan) was de winst voor Tim van den Broeke, die terecht twijfels had over zijn tijd: „Een minuut sneller dan Tim Pleijte is wel erg veel. Misschien hebben ze de klok te laat aangezet? Dat klopte. De organisatie hoog de alle tijden met één minuut en twintig seconden op. Harmes, winnaar in 2013, beperkte de scha de tot een halve minuut en bleef Ronnie Overgaauw ruim voor. Carolien van den Kreeke kon haar titel van vorig jaar niet pro longeren ondanks. Met 54.31 minu ten kon ze niet tippen aan Anjolie Engels, die nog steeds met afstand de snelste Zeeuwse atlete is. De Middelburgse won in 53.49. Leo- nie Ton, onlangs deelneemster aan het WK 100 kilometer in Span je, maakte het erepodium vol. VLISSINGEN De waterpoloërs van DZK voelden zich zaterdag be stolen na de 9-8-verloren wed strijd tegen De Warande. De Vlis- singers hadden een 6-8-voor- sprong, maar kregen zes tijdstraf- fen waardoor er verloren werd. DZK had een goede start tegen De Warande. Het verdedigde erg sterk, gaf weinig kansen weg en nam een 1-2-voorsprong eind eer ste periode. Maar het slot was min der. Bij een 6-8-voorsprong leek de winst binnen, maar die werd nog weggegeven: 8-9. De DZK-vrouwen verloren met 6-3 van De Zuidwesthoek. Ook zij begonnen goed, maar konden dit niet tot het einde vasthouden. Oemoemenoe had één punt nodig in het duel met HRC, maar pakte er vijf. foto lex de meester Oemoemenoe heeft geschiede nis geschreven door zich als eerste Zeeuwse rugbyclub ooit te plaatsen voor de kampioens poule van de ereklasse. De Mid delburgers wonnen zaterdag middag op eigen veld met 33-30 van het Haagse HRC. De equipe van trainer Simon Fitz- Gerald had nog één punt nodig om zich te verzekeren van de kampioenspoule, maar het wer den er vijf. Door de zege eindig de Oemoemenoe als vijfde in het eerste seizoensdeel. De top zes strijdt na de winterstop om de landstitel. Menno Kole Middelburg In een klasse met weinig krachtsverschillen deden de vol leyballers van Forza goede za ken. De Schouwse formatie won in de tweede divisie van Next Volley Dordrecht 2 en klom naar een gedeelde vierde plaats. Peter van Kouteren Vlissingen Mannen. Forza-Next Volley Dordrecht 2 3-1 (25-22 25-16 23-25 25-17): Wat goed is, komt snel. Dat geldt voor Vlissinger Tim van den Broeke. Na zeges in de Trail by the Sea en de Inkelcross leek hij tijdens de Aagtekerkerun op weg om het parkoersrecord van drievoudig winnaar Tim Pleijte met meer dan een minuut te ver beteren. Helaas had de tijdwaar neming de klok 1 minuut en 20 seconden te laat aangezet, waar door Van den Broeke uitkwam op 44.26 minuten. Dat was slechts vijftien seconden boven het record van zijn plaatsge noot. Anjolie Engels boekte haar vijfde zege. Sjaak Sinke Aagtekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60