Hontenisse kan niet nog eens stunten Mannen BC Vlissingen zorgen voor sensatie tegen topploeg 15 SSV'65 vecht, maar blijft met lege handen James weer minuten maken maandag 19 december 2016 De ploeg uit Bergen op Zoom speelt namelijk vier klasses hoger dan Hontenisse, in de hoofdklas se, en verliezen is dus geen schan de. Maar de ploeg slaagde er aar dig in dat verschil te maskeren. Met name voor rust kon het rede lijk meekomen met de thuisploeg en toonde het lef. „Ik denk dat we onze huid duur verkocht hebben", zei Van Vlierberghe. Het strijdplan van de Zeeuwen was simpel: geen kansen wegge ven en via de counter proberen toe te slaan. En dat lukte, zeker het eerste kwartier, vrij aardig. „We stonden goed opgesteld en kwamen er op snelheid een paar keer goed uit via de zijkanten", al dus de trainer. „Het is alleen jam mer dat we geen hele grote kan sen kregen." Maar die kreeg Dosko ook nau welijks. Doordat de defensie van Hontenisse weinig ruimtes weg- KARAKTERISTIEK gaf, kwam de thuisploeg niet ver der dan een aantal pogingen van afstand. Dit leverde na 24 minu ten wel de openingsgoal op van aanvoerder Paolo Fortunati. Met een mooie inzet van buiten de zes tien brak hij de ban. Kort daarna leidde de eerste ech te grote Dosko-kans meteen tot de 2-0. Mike de Nijs stond zo vrij als een vogeltje en kopte raak. Van Vlierberghe: „Binnen twee minu ten geven we het weg en dat is jammer. Die goals waren een flin ke tik. Maar dat tekent ook weer de kwaliteiten van een ploeg als Dosko. Ze slaan makkelijk toe." Met drie vroege wissels - twee in de rust en één tien minuten na de pauze - probeerde Hontenisse nog iets te forceren. Zonder resul taat. „Ik hoopte dat we een klein kansje om konden zetten in een goal. Wie weet wat er dan nog ge beurt?", verklaarde de oefenmees- ter. En die kansjes kwamen er ook wel. „Maar we missen dan net het geluk in de afronding. Het balletje valt dan steeds verkeerd." Voor Dosko, dat negentig minu ten lang vrij plichtmatig rondhob- belde en niet heel gretig over kwam, viel er nog wel wat te jui chen. Sam van de Kreeke tekende na iets meer dan een uur voor de 3-0. Steven van der Spek zorgde een kwartier voor tijd voor de 4-0. „Een terechte uitslag", aldus Van Vlierberghe. „Ik ben al heel blij dat we niet helemaal zijn afge droogd. Voor hetzelfde geld kom je hier en verlies je met 10-0. Maar ik denk dat we erg goed tegen stand geboden hebben, daar mo gen we trots op zijn. Voor ons was dit een mooi leermoment, dat we goed hebben doorstaan." En zo kwam er een einde aan het bekersprookje van Hontenis se, dat kan terugkijken op een mooi toernooi. „Het was al prach tig dat we HVV'24 en Terneuzen, allebei derdeklassers, uitschakel den", zei de trainer. Maar op nieuw voor een verrassing zorgen, bleek een utopie. „Stiekem hoop je hier weer te kunnen stunten, maar je weet dat dit bijna onmoge lijk is. We hebben nu gedaan wat we konden en daar kunnen we te vreden mee zijn." ger van Menancio Weeda. „Eigen lijk zou hij pas minuten maken na de winterstop", vertelde Pen nings. „Maar in de tweede helft stak hij zijn vinger op. Hij wilde erin." Personal trainer James traint alweer een paar we ken mee met de groep. „Maar een wedstrijd is toch anders", ver telde hij. „Ik voel me nog niet he lemaal fit. Met wegdraaien heb ik geen pijn. Het is iets mentaals. Ik heb nog even tijd nodig om weer 100 procent de duels aan te kun nen gaan. Op dit moment ont wijk ik die nog." De afgelopen periode werd de centrale verdediger begeleid door een personal trainer. De focus lag vooral op het conditionele vlak, kracht en stabiliteit. „De kracht is weer helemaal terug", ervaarde James. „De precisie in mijn trap ontbreekt nog, maar dat komt door te trainen vanzelf terug." Pennings hoopt na de winter stop weer de volledige beschik baarheid te hebben over zijn pu pil, die voor het duel tegen De Noormannen nog geen minuut had gemaakt dit seizoen. En dat zou hem goed uitkomen. „Roysel heeft bewezen dat hij een van de beste centrale verdedi gers van Zeeland is", zo vertelde de oefenmeester van de Vlissin- gers. „Dat geldt zowel voor zijn opbouwende als verdedigende kwaliteiten. In de winterstop oe fenen we tegen Baronie. Als hij die test doorstaat, weten we of hij klaar is voor de tweede sei zoenshelft." Terneuzense Boys had zaterdag in het inhaalduel tegen SSV65 over geluk niet te klagen. De ploeg van trainer Diederik Hiensch werd na rust onder druk gezet, maar kon de 2-1-voor- sprong vasthouden. „We zijn door geen enkele te genstander weggespeeld. Alleen geven we te gemakkelijk doel punten weg", verzuchtte SSV- trainer Romeo Van Aerde na af loop. De trainer keek terug naar het moment waarop de thuisclub de 2-0 maakte. Roy van Ham profi teerde van slecht ingrijpen door de Goese verdediging, waarbij doelman Luuk van Gilst over mand werd door twijfels. Bij de openingstreffer van mid denvelder Ruud Hoogesteger vroeg Van Aerde zich af of het doelpunt niet afgekeurd had moeten worden. Hoogesteger schoot de voorzet van uitblinker André Siereveld op randje bui tenspel met een prachtige volley over de doelman. Scheidsrechter De Jonge negeerde het vlagsig- naal van grensrechter Sjaak Re- mijn en keurde de treffer goed. Sam Biesterbosch maakte na rust de 2-1, maar daar bleef het bij in Terneuzen. Mannen. Wyba-BC Vlissingen 86-93: In Wijchen kwamen beide teams sterk uit de startblokken, waardoor er na vijf minuten al 12-12 op het scorebord stond. Daar na hield BC Vlissingen de verdedi ging gesloten en nam het een 17-27-voorsprong na het eerste kwart. BC Vlissingen hield de voor sprong vast tot aan de pauze: 43-49. Na de pauze kreeg de verde diging van Wyba meer grip op de Vlissingse centers, waardoor coach Klaas-Willem Barten de Vlissingse aanval moest aanpas sen. Pas in het laatste kwart werd het duel beslist: 86-93. Vrouwen. BC Vlissingen-Spring- field 46-83: De ongeslagen koplo per begon uitstekend en liep snel uit naar 2-12. BC Vlissingen kwam daarna via de Baskische Alicia Alonso knap terug naar 13-17. Springfield drukte in het tweede kwart door naar de 23-36-rust- stand. In het derde kwart werd de wedstrijd steeds harder. De ploeg van coach Arjan de Bruin had daar veel moeite mee, waardoor Spring field een 46-83-zege boekte. Scores: Alicia Alonso 18, Charmey Koemans, Lisa Kuiper en Elisa Kui pers 7, Rachel Zorgvliet 5 en Manis- ha Girjasing 2. Met een glimlach op zijn gezicht en een redelijk goed gevoel para deerde Hontenisse-trainer Marco van Vlierberghe zaterdag avond terug naar de kleedka mers. Dat klinkt misschien gek, aangezien de zondag-vierde klasser met 4-0 onderuit ging te gen Dosko en zo werd uitgescha keld in het bekertoernooi. Maar dat was het niet. Daniel Vervelde Bergen op Zoom E Dosko-Hontenisse 4-0 (2-0). 24. Paolo Fortunati 1-0,26. Mike de Nijs 2-0, 63. Sam van de Kreeke 3-0, 74. Steven van der Spek 4-0. Scheidsrechter: S. Wieg- mans (Bergen op Zoom). Toeschouwers: 60. E Hontenisse: De Bakker; De Blok, De Rijcke (46. De Block), Van Meele; Roelans; Verschuren, Marevoet, Col- paart, De Clippelaar (56. De Waal); Van Jole, Rijk (46. Malcontent). Pennings Vlissingen-voetballer Saïd Bouzambou maakt de 3-0 in het bekerduel met De Noormannen. FOTO LEX DE MEESTER Aector Doorns Terneuzen De basketballers van BC Vlissin gen zorgden voor een verras sing door nummer drie Wyba in eigen huis te kloppen. BC Vlissin gen schuift daardoor op naar de middenmoot in de eerste divisie. De Vlissingse vrouwen konden het niet bolwerken tegen de ge doodverfde kampioen, Spring field. Lisa Kuiper en Melanie Dolfing Vlissingen Scores BC Vlissingen: Dorde Ka radzic 26, Raylin Jimenez 21, Abdul Zombra 15, Thijs Beumer 14, Ben jamin Steenbeek 9, Jochem Beu mer 6, Bouke Schrik 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58