De Groote staat na rust op bij Hoek Zeelandia Middelburg verliest ondanks snelle voorsprong 14 Vlissingen bekert moeiteloos verder en ziet Underdog De Noormannen kan niet stunten tijdens bekerderby. De zaterdag-vierdeklasser strijdt dapper, maar verliest met 4-0. Ver voor dat applaus voor de vleu gelaanvaller klonk er gejuich voor Sanzio Dieterich, die de Dordtena- ren in de 25ste minuut naar een voorsprong schoot in de beker wedstrijd. Hoek stelde daar in de eerste 45 minuten weinig tegen over. „Het was een stereotype", zeiden trainer Jannes Tant en De Groote na afloop in koor. 'Stereotype' omdat het beeld van de wedstrijd het wedstrijd beeld van al veel duels dit kalen derjaar was. Een tegenstander die ver inzakt en loert op de counter, soms ook toeslaat, en een Hoek dat voetballend aardig maar niet overtuigend voor de dag komt en moeite heeft met scoren. „Daarom heb ik in de rust het systeem om gegooid", verklaarde Tant. „Ik vond Oranje Wit kwetsbaar in het centrum van de defensie, dus koos ik voor een 3-5-2-forma- tie met Josimar (Pattinama) als aanspeelpunt, Nick om hem heen en Reguillo Vandepitte van de de fensie naar het middenveld. Geluk kig pakte dat direct goed uit en scoorden we al snel twee keer." Een minuut na rust kwam de bal na een voorzet van De Groote enigzins gelukkig voor de voeten van Vandepitte, die uithaalde en doel trof. Ruim vijf minuten later knikte Kyle Doesburg uit een hoekschop van De Groote de 1-2 binnen en was de achterstand om gebogen naar een voorsprong. De Groote: „Ik mocht na rust KARAKTERISTIEK doen wat ik het liefste doe: de diepte zoeken. Josi kwam in de bal en ik kon van beide flanken én vanuit het centrum om een diepte pass vragen. Dat zorgde voor af wisseling en daardoor werden we na rust wel meerdere keren gevaar lijk." Hij bereidde - na een combi natie met Vandepitte - de 1-3 van Thomas van Renterghem voor vanaf de rechterflank en bepaalde de eindstand vanuit het centrum zelf op 1-4. Zo sloot De Groote het seizoen af met twee assists, een goal en Ik mocht na rust doen wat ik het liefste doe: de diepte zoeken een wisselbeurt in de 86ste mi nuut. „Het is goed dat we in het toernooi blijven", vond De Groote. „Vorig jaar werden we door dit Oranje Wit in deze fase uitgescha keld. Dan raak je in die bekerweek enden een beetje uit je ritme. Het is belangrijk dat we dit soort beker wedstrijden blijven spelen." Die wedstrijden kunnen name lijk gebruikt worden om vertrou wen te tanken. Hoek zal na de winterstop in competitieverband opnieuw defensieve ploegen tref fen die de Zeeuws-Vlamingen het spel laten maken en wachten op een buitenkansje. Wil Hoek de ze ven punten achterstand op koplo per Achilles Veen nog dichten, dan zal daar een antwoord op ge vonden moeten worden. En zelf vertrouwen kan veel doen. „Ik denk dat wij bij de betere ploegen van de hoofdklasse ho ren", stelde De Groote. „Tegen een ploeg die zelf ook wil voetbal len en durft aan te vallen, maakt het niet uit in welk systeem wij spelen. Maar tegen dit soort teams hebben we het in de eerste compe titiehelft lastig gehad en punten la ten liggen. Ik denk dat we na de eerste vijf speelronden na de win terstop weten 'hoe laat het is'." Hoek neemt het dan op tegen Ter Leede, Ajax, Sliedrecht, Swift en Noordwijk. De Groote: „Halen we dan minder dan tien punten, zijn we gezien in de titelstrijd." Er is een einde gekomen aan het bekersprookje van De Noormannen. De zaterdag-vierdeklas ser was een maatje te klein voor streekgenoot Vlissingen, dat uit komt in de hoofdklasse van het zondagvoetbal. Al na iets meer dan een half uur was de wedstrijd eigenlijk al LABELWOORD geen wedstrijd meer. In de 33ste minuut maakte Saïd Bouzambou de 3-0 voor de thuisploeg, waar door het over en sluiten was voor de bezoekers. „Elke bekerronde kent verras singen", sprak Vlissingen-trainer Ruud Pennings na afloop. „Daar moesten we voor waken. Ik ben wederom tevreden over hoe het elftal deze wedstrijd heeft bena derd. We pakten direct het initia tief en openden snel de score. Jammer genoeg hebben we niet meer doelpunten gemaakt." Het spel van de thuisploeg was niet groots. Wel bleek het goed genoeg. Hoessein Bouzambou was al na een kleine tien minu ten trefzeker. In de 26ste minuut probeerde Niels van Alphen, doelman bij De Noormannen, een voorzet van diezelfde Bou zambou over zijn doel te tillen. Dat mislukte, waardoor de bal bij de tweede paal binnendwar- relde. Broertje Saïd gooide het duel nog voor rust in het slot. In de tweede helft hielden de bezoekers Vlissingen, waarbij Yves Nyemb en Joan van Belzen rust kregen, redelijk in bedwang. Alleen Regilio Pinas vond nog het net, waardoor de score op 4-0 bleef steken. Vijf man achterin „Ik ben zeer tevreden over onze optredens dit bekertoernooi", blikte De Noormannen-trainer Lennard Kerkhove terug. „Met vijf man achterin probeerden we de score beperkt te houden. We lieten zien dat we ook tegen een tegenstander van het kaliber Vlissingen vanuit onze organisa tie en individuele taken kunnen spelen. Dat nemen we mee naar de competitie." Naast de simpele bekerzege van Vlissingen was er nog een op steker voor de formatie. Na een halfjaar blessureleed maakte Roy- sel James zijn rentree. De centra le verdediger deed de laatste twintig minuten mee als vervan- Elke bekerronde kent verrassingen. Daar moesten we voor waken Uiteraard was Veenstra na af loop teleurgesteld, maar van ver wijten richting zijn spelers wilde hij niet weten. „Het is geen ex cuus, maar vandaag misten we wel erg veel basisspelers", zei hij. „Yannick van de Woestijne, Sa- Het is geen excuus, maar we misten erg veel basisspelers met Dogan, Remco Felius, Den nis Tukker: dat vang je niet zo maar op." De vele invallers leken Zeelan dia in eerste instantie niet te ver zwakken, want dankzij twee prachtige doelpunten leidden de bezoekers al snel met 0-2. Eerst scoorde Ruben van de Winkel hof na een vlot lopende aanval, daarna schoot Daniel Wissel fraai raak. Unitas herpakte zich echter na dat het noodgedwongen had moe ten wisselen. De thuisploeg werd in de loop van de eerste helft steeds sterker en kwam nog voor rust gelijk. Na de hervatting bleek Unitas de bovenliggende partij. Nadat de nummer twee van de ranglijst in de 55ste minuut op 3-2 was ge komen, werd het niet veel later ook nog 4-2. maandag 19 december 2016 De handen van de reservespe lers van Hoek gingen zaterdag in de 86ste minuut op elkaar. Het toverde bij Nick de Groote een bescheiden glimlach op zijn gezicht. Het bescheiden applaus voor de Belgische publiekswis- sel doorbrak de dodelijke stilte op het complex van Oranje Wit, waar de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser na rust had huisgehou den. Hoek zegevierde er met 1-4, na een 1-0-ruststand, en De Groote was bij alle vier Zeeuwse goals (in)direct betrokken. Mitchell Minnaard Dordrecht Oranje Wif-Hoek 1-4 (1-0). 25. Sanzio Dieterich 1-0, 46. Reguillo Vandepitte 1-1, 52. Kyle Doesburg 1-2, 61. Thomas van Renterghem 1-3,78. Nick de Groote 1-4. Scheidsrechter: H.E. de Jong (Borssele). Gele kaar ten: Sanzio Dieterich (Oran je Wit), Kyle Doesburg (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Brian Meulmees- ter; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Alexander Em- brechts, Thomas van Rent erghem; Birgen Martens, Es- mat Shanwary (80. Bjarne de Vreeze), Nathan Lagrou; Nick de Groote (86. Douwe Zeegers), Josimar Pattina ma (80. Guillaume Clincke- maillie), Kyle Doesburg. Nick de Groote Nick de Groote, aanvaller Hoek Opstekers voor Len Wolters Vlissingen Vlissingen-De Noorman nen 4-0 (3-0): 9. Hoessein Bouzambou 1-0,26. Hoes sein Bouzambou 2-0,33. Saïd Bouzambou 3-0, 63. Regilio Pinas 4-0. Scheids rechter J.J.W. Thoonen (Oostkapelle). Kaarten: geen. Toeschouwers: 200. Vlissingen: Yoeri Nijsse, Renzo Roemeratoe (74. Quincy Gooding), Jarreau Manuhuwa, Milton Roem eratoe, Dangelo Martien, Menancio Weeda (72. Roy- sel James), Saïd Bouzam bou, Khalid el Hattach (46. Salim Ben Sellam), Regilio Pinas, Hoessein Bouzam bou, Raymond Wolff. De Noormannen: Niels van Alphen, Ron de Nooijer, Jari Kaland (85. Pedro Boon), Rens de Vis ser, Jens Flipse, Finy Cijsouw, Julian Coppoolse (46. Danny Huibregtse), Rens Janisse, Erwin Pou- welse, Mark Minderhoud (85. Devi Jongepier), Dylan Maljers. Ruud Pennings Ondanks een vliegende start kon Zeelandia Middelburg gis termiddag de topper in de twee de klasse E van het zondagvoet bal niet in een overwinning om zetten. De ploeg van trainer Rogier Veenstra leidde na twin tig minuten met 0-2, maar ging uiteindelijk met 4-2 onderuit. Eddy van der Hooft Gorinchem Rogier Veenstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57