II Wens om volledig digitaal belasting te innen Raad Goeree op de bres voor surfers Weekeinde levert25.000euro op voor goede doelen 19 Schouwen- Duiveland tast aan het begin van de kerstweek flink in de beurs. Voor inwoners heeft een over gang naar digitaal veel voorde len, benadrukken de gemeen ten: geen brieven en acceptgiro's meer die kwijt kunnen raken, overal altijd inzicht in de stand van zaken en een grote mate van gebruiksgemak, benadrukken de gemeenten. Onder de mensen die zich voor deze service aan melden, worden prijzen verloot die laten zien waar de gemeen telijke belastingen zoal aan wor den uitgegeven. Voor Vlissingers is dat een rondvaart door de Bin nenhavens. Mensen uit Schou wen-Duiveland maken kans op een kijkje achter de schermen bij het Uitvoeringsbedrijf Open bare Ruimte. Middelburgers kunnen VIP-gast worden bij een van de Middelburg8oo evene menten en er worden twee vrij- kaartjes verloot voor een optre den in De Spot. De actie verloopt via de Face- bookpagina 'Gemeente Schou wen-Duiveland'. Aanmelden voor de Berichtenbox en mee doen aan de actie kan tot en met 16 januari. GOEDEREEDE De gemeente raad van Goeree-Overflakkee dringt er bij buurman Schou wen-Duiveland op aan de wind surfers beter te compenseren bij aanleg van vakantieresort Brou werseiland. De windsurfers krijgen alter natieve parkeerplaatsen toege wezen als hun stekjes aan het Grevelingenmeer bij de Kabbe- laarsbank worden bebouwd. Die parkeerplaatsen komen op grondgebied van Goeree en vol doen volgens de Goereese raad niet. Ze liggen te ver van het wa ter. De Goereese raad dwingt B. en W. om met de Schouwse col legabestuurders te overleggen over een betere compensatie. In de CDA-motie staat dat Goeree bezwaar tegen Brouwerseiland zal maken als het overleg niets oplevert. De motie kreeg brede steun. Alleen de VVD en een eenmansfractie stemden tegen. Een moslim verkleed als kerstman. Het is geen alledaags gezicht. „Onze kinderen vinden dit leuk", verklaart Hannan Mohamed, terwijl hij met zijn gezin staat te springen tijdens de warming-up van de Santarun op het Havenplein in Zierikzee. Man, vrouw en twee kinderen zijn gevlucht voor het geweld in Syrië en wonen nu drie maanden in Ne derland. Ze doen mee aan de San tarun in een groep van Vluchtelin genwerk Schouwen-Duiveland. Naar schatting kwamen zaterdag circa 350 mensen aan de start. Ze konden voor een tientje een kerst- manpak kopen in de speelgoedwin kel of in een kraam onder de Beuze. De Rotaryclub Schouwen-Duive land gaf 390 startnummers uit. Maar vermoed wordt dat enkele tientallen kerstmannen het mie- zerweer voor gezien hielden en thuis een glaasje glühwein hebben ingeschonken. Goede doelen van de Rotary-kerstactie dit jaar zijn de De lichtjesactie in de Dennenboom voor de Basstichting bracht 7225 euro op. Meer dan vorig jaar Nederlandse Cystic Fibrosisstich- ting, die onderzoek naar de taai- slijmziekte bekostigt en de Voed- selbank, die cadeautjes voor kinde ren koopt. De Rotarians verkochten kerstbomen, maakten kerstversie ringen voor de Zierikzeese winke- liersvereniging en organiseerden de Santarun. Samantha Eising uit Vlissingen, ambassadeur van de Fibrosisstich- ting, nam de cheque van 15.000 euro in ontvangst. Na de warming- up door fitnesscentrum Sportworx, gaf Bruënaar Jan Greijn het start sein. Hij is met zijn 63 jaar een van de langstlevende taaislijmpatiën- ten ter wereld. De kerstmannen legden een parcours van 2,2 kilome ter af door de binnenstad van Zie rikzee. Enkele uren later verzamelden een kleine 250 mensen zich op wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor. Hier had de Basstichting een grote dennenboom geplant waarin, zoals later zou blijken, circa 1450 lichtjes zaten. Na optredens van Move It Dancemasters en de 13- jarige zangeres Gwen van Oeveren, maakten Rob en Annita van den Ouden bekend dat hun lichtjesactie 7225 euro (1450 lichtjes) had opge bracht. Het stel verloor in 2010 hun zoontje Bas aan JDM, juveniele der- matomyositis. Sindsdien zamelen zij met hun Basstichting geld in voor onderzoek naar een medicijn. „In de basis hebben we het beter gedaan dan vorig jaar", vertelt Rob na afloop in het proeflokaal van de wijnhoeve. „Vorig jaar was de op brengst iets van 6100 euro. Maar dat werd na afloop verdubbeld." Vol gend jaar is er vrijwel zeker weer een lichtjesactie. De locatie is nog niet bekend; de eerste bijdrage al wel. Die komt van Peter Noorder- meer uit Dreischor. Hij bundelt zijn columns uit Wereldregio in een boekje. De opbrengst hiervan gaat naar de Basstichting. maandag 19 december 2016 De gemeenten Middelburg, Schouwen-Duiveland en Vlis- singen willen de overgang maken naar een volledig digi tale afhandeling van belastin gen. Daarom zijn zij op Face- book een actie begonnen om mensen te wijzen op het gemak van de Berichtenbox van MijnOverheid. Maurits Sep Zierikzee De familie Mohamed warmt zich op voor de Santarun. Voor Bas gingen zaterdagavond in Dreischor 1450 lichtjes aan. Zierikzee Op het Havenplein in Zierikzee gaan circa 350 lopers van start voor de Santarun. foto s dirk jan gjeltema Hart Schouwen-Duiveland gaat open in de kerstweek Ton van den Nouweland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 51