Woede over beschermen van criminele moslims Misbruikspel raakt subsidie kwijt 'VVD bij Wilders op schoot' hoteldeal.nl 4 ER EVEN TUSSENUIT? L 088-0331543 MOSLIMWIJKEN VEEL OPHEF OVER FRANSE DOCU Moslimmannen maken in sommige Franse wijken de dienst uit. Vrouwen durven er de straat niet meer op, zegt Nadia Remadna. 'En het café werden we uitgezet.' De afgelopen dagen ben ik bedreigd „Schokkend. Sluiten die moskee", reageerde PVV-leider Geert Wil- ders via Twitter. Zijn partijgenoot Machiel de Graaf sluit zich daarbij aan en wil morgen tijdens het we kelijkse vragenuurtje vragen stellen over de situatie bij de Utrechtse moskee. Ook Voor Nederland is be zorgd, zegt Kamerlid Louis Bontes. Hij heeft inmiddels al vragen ge steld aan minister Asscher van So ciale Zaken. Hij wil weten of Asscher zijn af schuw deelt en of de minster voor nemens is de moskee te sluiten. Re geringspartij PvdA ziet dat niet zit ten, maar Kamerlid Ahmed Mar- couch is wel klaar met het salafisme. Hij is al langer voorstander van een verbod. „Het streven van het sala fisme is in strijd met de wet. Het OM moet hier werk van maken." Hij is het eens met Bontes, die ook wil dat burgemeesters hard op treden. „Burgemeesters moeten stelling nemen tegen het salafisme i Oproep aan OM: start onderzoek naar salafistische organisatie alFitrah en niet met deze organisaties sa menwerken." De Utrechtse burgemeester Jan van Zanen (VVD) gaf zaterdag in deze krant aan dat het OM wellicht een onderzoek zou kunnen starten naar de praktijken bij alFitrah. DEN HAAG PvdA-lijsstrekker Lodewijk Asscher denkt dat de weerzin van de WD om weer samen te werken met Geert Wilders toneelspel is. „Nu doen ze nog of ze het alternatief zijn voor de PW, maar straks krijg je er twee voor de prijs van één." De WD gaat na de verkiezin gen gewoon weer bij Wilders 'op schoot zitten', zei Asscher zaterdag op een ledendag van de PvdA. „Dat mogen we niet laten gebeuren." De WD vormde tussen 2010 en 2012 een kabinet met CDA met gedoogsteun van PW. Sa menwerking met de PVV is vol gens de WD nu alleen mogelijk als Wilders zijn 'minder Marok kanen' uitspraak terugneemt. Die zegt dat nooit te doen. 3 dagen 4*-hotelin Loosdrecht bij Amsterdam 4-daagse citytrip Milaan incl. vlucht 8/15 dagen 4*-hotel Corfu incl. vlucht en huurauto! nen. Ze filmde wat er gebeurde, de Franse televisie zond het uit en een landelijke rel - en bedreigingen - wa ren het gevolg. „We werden het café uitgezet. Wij waren er als vrouwen niet welkom", vat ze het samen. Op de beelden zijn alleen alloch tone mannen in het café te zien. Als Remadna naar binnengaat wordt haar meteen gevraagd: 'zoekt u iemand, een man hier?'. Een cafébezoeker zegt: „U kunt beter naar buiten gaan." Re madna vraagt waarom. De man: „Om dat hier alleen maar mannen komen." Thuis Ze vraagt wat de mannen doen als ze met een vrouwelijk familielid iets willen drinken. „Die blijven thuis", is het antwoord. Ze vraagt of dat nor maal is, in een land als Frankrijk. „We zijn in Sevran. Dit is de ban- lieue. De mentaliteit is hier anders, het is hier net als in Noord-Afrika", is het antwoord. De sekseverhoudingen in het café, zijn ook in sommige straten buiten te zien: er lopen vrijwel alleen mannen. De 10.000 euro subsidie die Stichting Kinderpostzegels aan de maakster gaf, was bedoeld om een spel te ontwikkelen, waar mee hulpverleners in de vrou- wenopvang kinderen bewust kunnen maken van seksuele grenzen, stelt de stichting. Maakster Petra Duijzer gaf het Safe Kids-spel echter de toevoe ging 'meidcode', verwijzend naar de landelijke methode om mis bruik te signaleren. Ook besloot ze het spel in te zetten op andere plekken zoals scholen en bij kin- dercoaches. Kinderpostzegels vindt het daarvoor niet geschikt en vordert nu de subsidie terug. Vorige week trokken Stichting Ouderkracht en deskundigen aan de bel. Forensisch psycholoog Henry Otgaar (Universiteit Maas tricht) en Iva Bicanic van het Centrum Seksueel Geweld (UMC Utrecht) stelden dat er geen sig nalen zijn waarmee de diagnose misbruik te stellen is. Daarbij kan volgens hen een spel misbruik op geen enkele manier voorkomen, zoals de maakster zou beweren. Duijzer reageert per e-mail op de subsidie-intrekking. Ze zegt nog altijd blij te zijn met de 'kick start' die Stichting Kinderpostze gels haar bood. Ze gaat door met haar spel en de bijbehorende trai ning van hulpverleners. Expert Inmiddels zijn 40 spellen in om loop in de vrouwenopvang. Stich ting Kinderpostzegels licht alle instellingen in over het intrekken van de subsidie en laat het aan hen over of ze het spel blijven ge bruiken. Intussen buigt Stichting Kwa- liteitsregister Jeugd zich over de accreditatie van spel en training. Gezien alle ophef is inmiddels advies ingewonnen bij een expert op het gebied van misbruik en het Nederlands Jeugdinstituut. Nadia Remadna komt voorzichtig aanlopen, op een geheime locatie waar ze wilde afspreken. Naast haar loopt een potige man mee, die de omgeving in de gaten houdt. „Ik ben niet bang hoor", zegt ze. „Maar de afgelopen dagen ben ik wel bedreigd." Remadna is oprichtster van de Franse vrouwenorganisatie La Bri gade des Mères, de 'Moeder brigade'. Kort geleden ging ze in Sevran, een 'banlieue' aan de rand van Parijs, met een verborgen camera een café bin- maandag 19 december 2016 GO Partijen in de Tweede Kamer zijn verontwaardigd over het nieuws in deze krant dat de salafisti- sche organisatie alFitrah stu denten leert criminele moslims niet aan te geven bij de politie. Ze hebben Kamervragen ge steld. Yelle Tieleman Den Haag Princess Hotel Loosdrecht-Amsterdam 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik van Wi-Fi en parkeren y Tip: dagje shoppen in Amsterdam hoteldeal.nl/K12197 Hotel Sunflower y 3 overnachtingen incl. ontbijt y Retourvlucht Eindhoven - Milaan y Tip: bezoek de dom van Milaan hoteldeal.nl/K12198 Saint Nicholas Hotel y 7/14 overnachtingen incl. ontbijt y Retourvluchten 8/15 dagen autohuur y Gelegen op ca. 17 km. van Corfu-stad Boek nu voor 2017 met extra voordeel! hoteldeal.nl/K12199 prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten 'Vrouwen worden van de straat verdreven' Stichting Kinderpostzegels trekt haar handen af van het spel Safe Kids Meidcode, omdat de maakster het wil inzetten om seksueel misbruik op te sporen. Francine Wildenborg Leiden Frank Renout Nadia Remadna Sevran

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4