Guardiola haalt foefje uit tegen Arsenal s w 8 NEDERLANDERS, De rimpels op zijn voorhoofd ver dwenen. De spanning verdween uit zijn gezicht. In een fase waar in zijn reputatie op het spel stond, bracht een foefje The Citi zens terug in de titelrace. Met een cynische opmerking maakte Guardiola duidelijk dat de kritiek van de Britse media hem niet was ontgaan. „De om zettingen in de tweede helft wa ren een genie waardig", zei hij kregelig in een reactie op een wol lig compliment van een journa list. Zijn blijdschap verstopte de coach echter niet. „Een heel goe de dag voor ons", gaf hij aan. „We staan nu op de tweede plek in de Premier League." Manchester City liet zich aanvan kelijk omverblazen. Net als Leices- ter City een week eerder scoorde Arsenal binnen vijf minuten (o-i). Een ommekeer leek gezien het overwicht van de ploeg uit Noord-Londen een utopie. Totdat Guardiola besloot enkele tacti sche wijzigingen door te voeren. Arsenal kreeg geen voet meer aan de grond en moest lijdzaam toe zien hoe Leroy Sané en Raheem Sterling City op voorpsrong brachten: 2-1. City, tweede op zeven punten afstand van koploper Chelsea, doet weer mee om de titel. Wen- ger zag de kans om kampioen te worden met Arsenal flink slin ken. Het slot van zijn loopbaan dreigt, alle excuses ten spijt, op een sof uit te lopen. Opnieuw ont brak het zijn team aan mentale weerbaarheid en energie in een cruciale periode. De Fransman koos ervoor de schuld te leggen bij scheidsrech ter Martin Atkinson. Beide doel punten van City hadden volgens hem moeten worden afgekeurd voor buitenspel. „De arbitrage wordt in dit land beschermd als leeuwen in de dierentuin", baal de hij hardop. SS VS Dus was het in het verre Yokohama uit eindelijk precies het zelfde liedje als de laat ste drie kalenderjaren. Twaalf internationale prijzen hadden de Europese clubs te ver delen, en alle twaalf gingen ze naar Spanje. De Champions Lea gue en Europese Supercup naar Real Madrid (2014 en 2016) en FC Barcelona (2015); de Supercup met drie keer een ook al Spaanse verliezende finalist, Sevilla, de ploeg die drie keer op rij de Euro pa League won. En in de drie Champions League-finales was tweemaal óók al een Spaanse club de verliezer, Atlético. Ju- ventus was vorig jaar de enige 'buitenlandse' indringer. Voorspelbaar De strijd om de wereldbeker is voor de Europese kam pioenen doorgaans veel ge makkelijker, dus wonnen Real en Barca die ook. Het begint saai te worden, voor de rest van de wereld. Voor spelbaar. Real en Barga zijn de twee rijkste clubs van de we reld, en ze presteren ernaar. In re sultaat, althans. Want de wed strijd gisteren, in Japan, was wél spannend. Vanwege de lamlendige hou ding van de Koninklijke, na dat Benzema zijn ploeg al na acht minuten op voor sprong had gescho ten. Én vanwege de tomeloze inzet van de Japan ners. Ze had den in de halve finale al een waarschuwing afgegeven, door het Colombiaanse Atlético Nacio- nal uit te schakelen: 3-0, met een prachtig hakdoelpunt van Yasus- hi Endo. Hij had gisteren onsterfe lijk kunnen worden. Maar het sprookje kwam niet uit. Het voet bal bleef, op het einde, zo voor spelbaar als bijna altijd. ïf A Yasushi Endo had de we reld kunnen verlichten. Bij de tweede paal stond hij, in de 93ste en laatste mi nuut van het duel om de wereld beker. Een thuiswedstrijd bijna, voor zijn club, het verrassende Kashima Antlers, in het stadion van Yokohama, op 150 kilometer van de eigen, kleine stad, met nog geen 70.000 inwoners. Meer dan 10.000 kilometer had de illustere rivaal, met meer plaatsen in het eigen stadion dan Kashima woners heeft, moe ten reizen om, dacht ieder een, die cup 'even' op te ha len. Endo gaf Real Madrid de schrik van zijn leven, maar kon niet de doodsteek uitdelen die de voetbalwereld op zijn kop had ge zet. En misschien hoop had gege ven, het idee dat de bal rond en dus toch nog alles mogelijk is. :t eigen La in- jL Keurslijf Yasushi Endo stond ineens alleen voor doelman Keylor Navas en hij schoot naast. Ver naast. Direct daarna floot de scheidsrechter, de Zambiaan Janny Sikazwe, af. Bij een 2-2 stand. Enkele minuten eerder leek de arbiter de terechte tweede kaart voor Sergio Ramos te trekken, maar hij bedacht zich. Scheidsrechters schikken zich graag in het keurslijf van de geves tigde macht. Met elf tegen elf bleek de Ko ninklijke in de verlenging te sterk: 4-2. Cristiano Ronaldo, niet eens zo opvallend, vierde zijn ver se Gouden Bal met een hattrick. maandag 19 december 2016 Verdediger Gregory van der Wiel (foto) is door coach Dick Advocaat voorlopig uit de selectie van Fenerbahge gezet. Naar verluidt toonde de oud-Ajacied te weinig be trokkenheid. Zowel Ricardo van Rhijn als Ruud Vormer was trefze ker voor Club Brugge in het thuisduel met Kortrijk (5-1). Lars Veldwijk redde in de slot minuut de eer voor Kortijk. Deportivo-aanvaller Ryan Babel maakte tegen Osasuna (2-0) zijn vierde doelpunt van het seizoen. Mede door een treffer van Marten de Roon behaalde Middlesbrough de vierde overwinning. Swansea City, met Leroy Fer als invaller, werd met 3-0 geklopt. Met zijn derde doelpunt van het seizoen heeft Patrick van Aanholt (foto) ervoor ge zorgd dat Sunderland de laat ste plaats in de Premier Lea gue heeft verlaten. De 26-jari- ge Brabander maakte de eni ge treffer tegen Watford door de bal van dichtbij langs voor malig PSV-doelman Heurelho Gomes te schieten. Ondanks de openingstref fer van Nathan Aké ging Bour nemouth in eigen huis onder uit tegen Southampton: 1-3. Virgil van Dijk en Jordy Cla- sie hadden een basisplaats bij de bezoekers. Jeffrey Bruma heeft VfL Wolfsburg aan een welkome zege op Eintracht Frankfurt geholpen (1-0). Alexander Büttner heeft zijn contract bij Dinamo Mos kou laten ontbinden. De oud-speler van Vitesse degra deerde met de Russische club uit de hoogste klasse. Doelpunten van Deniz Türüc en Bart van Hintum konden nederlagen van respectievelijk Kayserispor (2-1 bij Adanaspor) en Gazian- tepspor (1-2 tegen Rizespor) niet voorkomen. Ondanks Japanse inzet blijft alles bij het oude Coach Pep Guardiola maakte een sprongetje van vreugde en balde zijn vuist naar het publiek van Manchester City. De zege op Arsenal (2-1) in het Etihad Stadium werkte op hem letter lijk als een verjongingskuur. Geert Langendorff Manchester MANCHESTER CITY ARSENAL REAL MADRID KASHIMA ANTLERS Kashima-speler Fabricio (r) ziet een pas de deux tussen Real-doelman Keylor Navas en Sergio Ramos, foto epa Bijna was er de verrassing. Een elftal verdienstelijke Japanners dat er met de wereldbeker voor clubs vandoor zou gaan. Maar de ver- Madrid Kashima dus bleef bal weer als het al jaren is. lenging tegen Real was te veel voor Antlers (4-2), en in het voet- alles zo- leng wa a A Yokohama Edwin Winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35