'Apart om in de Arena tegen Ajax te scoren' De motor van Ajax is alweer strijdbaar 3 maandag 19 december 2016 Als een uur na de wedstrijd de meest venijnige frustratie het lichaam van Davy Klaassen heeft verlaten, komt Siem de Jong aanlo pen. De twee hoofdrolspelers van een verhitte topper omhelzen el kaar kort en inning. De Ajacied wenst de PSV'er, zo kort na de fel le strijd, fijne feestdagen. Klaassen is de beste man op het veld ge weest, maar maakte juist bij de late gelijkmaker van De Jong een slippertje. Precies dat verklaart zijn cha grijn, dat na het teleurstellende ge lijkspel sowieso overheerst bij Ajax. Want Ajax was beter, met Klaassen als motor. Zijn fantas tische doelpunt, net na rust, als hoogtepunt. Letterlijk voorop in de strijd. Verbaal en fysiek vech tend met Andrés Guardado, de PSV'er die er ook alles deed voor een hete strijd. Als altijd blijft Klaassen beschei den. „Ik vind echt dat iedereen de juiste spirit heeft getoond, niet al leen ik. En voetballend waren we ook beter. Ik ben inmiddels een beetje tot rust gekomen. Dus dat laatste gevoel neem ik mee op va kantie en de winterstop in. Als wij zo blijven voetballen, gaan we niet veel punten meer weggeven. En dat kan ook genoeg zijn om Feyenoord (vijf punten voor, red.) te achterhalen. Feit is dat Ajax voor de winter stop vier wedstrijden op rij niet won. En dat overschaduwt toch die eerdere imposante reeks van twintig wedstrijden zonder neder laag. Toch verheugt Klaassen zich nu eigenlijk alweer op half januari als de competitie wordt hervat. „We zijn klaar voor de jacht." zonder zorgen De strijd op het mid denveld was intens. Guardado en Arias ne men Ziyech in de man gel. FOTO PIM RAS Maarten Wijffels Amsterdam „Je kunt beter de 1-1 ma ken, dan dat je scoort en de wedstrijd uiteindelijk nog in 1-1 eindigt." Met dat gevoel nam Siem de Jong gisteren afscheid van de Arena op een dag die voor hem extra bewogen was. In het stadion waar hij zo veel successen vierde met Ajax en vaak zat scoorde, stond zijn naam nu ook op het scorebord. Maar dan als doelpuntenmaker bij de tegenstander. „Natuur lijk is het apart om tégen Ajax te scoren en dan ook nog in de Arena", zei De Jong, die na zijn treffer niet goed wist hoe te rea geren. „Ik heb maar ge daan wat het eerste in me opkwam: naar Gaston Pe- reiro lopen en hem bedan ken voor de pass. Dat doe ik eigenlijk altijd met dege ne die me bedient, dus het zag er vast niet gekun steld uit of zo." Vooraf was hij benieuwd geweest naar de manier waarop het Ajax-publiek hem zou ontvangen. „Ik vond de ontvangst in elk geval niet vervelend of ne- Siem de Jong schiet de 1-1 binnen, foto pim ras gatief. Ik blijf mooie herin neringen aan Ajax koeste ren. Alleen wil ik het nu la ten zien in PSV-shirt." Net als vorige week tegen Go Ahead Eagles werd hij de supersub die in de tweede helft inviel om iets te forceren. En net als vori ge week bracht zijn inval beurt ook nieuwe energie, al baalde hij van de lies blessure die hij in de slotfa se opliep. „Ik hoop dat het meevalt, maar het voelt niet goed." Daniël Dwarswaard Amsterdam Davy Klaassen (r) en Andrés Guardado, foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 30