Dylan Moison wil zijn dierbare ketting koste wat kost terug Aangifte agente na mishandeling 2 MARLEEN BLOMMAERT kerstdiners voor eenzame ouderen volgeboekt Column De reuzen huilen hun klaag lijke zang op de Wester- schelde. De een roept en de ander antwoordt in lange lage to nen. Het geluid rolt ver in alle richtingen over een leeg, winters landschap dat voor even onzicht baar is. Het mist. De zeeschepen die hun waar van over heel de we reld naar Antwerpen brengen, zul len blij zijn als ze de haven berei ken. Blij dat ze het Nauw van Bath weer gepasseerd zijn. Het Nauw van Bath in de Wes- terschelde, bevindt zich hemels breed niet ver van hier. Het is de flessenhals waar de zandplaten van Saeftinghe en het Schaar van de Noord liggen. Ik begrijp dat de platen nog wandelen en wanneer we niet zouden baggeren zou het vermoedelijk daar ergens lang zaam dichtslibben. Maar met een machtige achterbuurman als de haven van Antwerpen zal dat voorlopig niet gebeuren. Op win ter ochtenden als deze wordt de we reld verkleind tot dat wat binnen handbereik is. Meer valt er niet te zien. Het gehoor krijgt daardoor de ruimte, veel meer dan het normaal gesproken krijgt. De zeeschepen lijken op de ak ker naast me te varen en de twee fietsers in het zwart zonder licht zijn al van verre hoorbaar voor mij al wandelend met de hond. Toch zou hen een reflecterend jackje of een lampje niet misstaan als ze 2017 ongeschonden zouden willen halen. Vandaag begint de laatste week voor kerst. De week waarin een deel van ons moet werken alsof 2017 niet meer zal komen want al les moet af vóór de jaarwisseling. Het andere deel maakt zich druk over de gasten en de maaltijd. Sommigen gaan proefkoken alsof eten een examen is dat ze moeten afleggen voor hun gasten. Maar net als de zeeschepen zich uitein delijk door het Nauw werken en de haven bereiken, zult u de kerst bereiken en overleven. Zelfs met uw niet gare kalkoen of met uw mislukte gevulde vegan pompoen. Vanaf ergens rond de Wester- schelde roep ik u toe in luide lage tonen: Het komt Goed, Zalig Kerstfeest. De zeeschepen lijken op de akker naast me te varen DESTELLING Vandaag: Ik draag bij aan Serious Request Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Ook 2016 blijkt zeer zonnig jaar Sven (12) regelt traplift voor Ramon 4300 Zeeuwse wanbetalers zorg Deel 6: Holle Bolle Gijs olie out Dylan was één van de slachtoffers van een groepje jongeren dat op rooftocht was tijdens het feest, waar tienduizenden mensen wa ren. Ze gebruikten in sommige ge vallen zelfs pepperspray om men sen te desoriënteren. Dylan had al snel door dat het groepje op rottig heid uit was en stopte zijn porte monnee wat beter weg. Dat ze het mogelijk op zijn ketting hadden voorzien, kwam niet in hem op. „Totdat ze opeens om ons heen en achter ons kwamen staan. Eén van hen had een vlag om alles een beetje af te schermen. Ik voelde dat de ketting werd losgetrokken, maar ze deden of ik gek was." De daders spraken volgens de Goesenaar geen Nederlands of Engels. In zijn bele ving waren het Oost-Europeanen. Ze verdwenen na de diefstal weer snel tussen het publiek. Dylan had de ketting elke dag om, sinds de begrafenis van zijn va der. Die had hem zelf ook twintig jaar gedragen. „Mijn vader had ooit tegen me gezegd dat ik hem om moest doen als hij zou komen te overlijden." Het is een gouden ket ting met de initialen MRSDD, van zijn moeder, drie zussen en hem zelf. Hij droeg hem vrijwel altijd onder zijn kleding, zo ook vrijdag nacht. „Misschien was er een klein stukje zichtbaar." Dylan krijgt sinds het incident veel berichtjes Ik voelde dat de ketting werd losgetrokken, maar ze deden of ik gek was van mensen die zeggen hetzelfde te hebben meegemaakt tijdens groot schalige dancefeesten. „Als ik van tevoren was gewaarschuwd, had ik de ketting misschien niet omge daan." Hij weet niet of hij het sieraad ooit nog terug ziet, maar hoopt er wel vurig op. „Publiciteit is mijn enige kans. Ik ben zelfs bereid om hem terug te kopen, mocht hij bij voorbeeld bij een goudsmid of ju welier terechtkomen die hem her kent." Een politieagente heeft aangifte van mishandeling gedaan. Dat ge beurde nadat ze zaterdagochtend een volle fles schoonmaakmiddel tegen haar hoofd kreeg gegooid. De verdachte, een 19-jarige man uit Middelburg, is aangehouden. Het incident gebeurde in de Wij- daudwarsstraat in Middelburg. Agenten waren daar tegen vijf uur 's ochtends heen gegaan, na een melding dat een feest uit de hand liep. Toen een van de agenten een betrokkene wilde aanspreken, kreeg zij de fles tegen haar hoofd. Deze was open en liep leeg op straat. „Dat had ik even niet zien aankomen", liet de agente zaterdag via Facebook weten. „Het gesprek was rustig, en er was voor mij geen reden om dit te verwachten." Zij heeft zich met hoofdpijnklachten en een zwelling op het hoofd bij de huisartsenpost gemeld, maar hoefde niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. Wel besloot ze aangifte te doen van mishandeling. „Het voelt raar om nu de aangever te zijn in plaats van de verbalisant. De rest van de dienst was ik er eigenlijk nog steeds be duusd van. Ik besef dat ik er met al leen een zwelling op het hoofd goed vanaf kom. Ik vraag me alleen af waarom..." maandag 19 december 2016 Mist Gisteren: Bouwstop op de Zeeuwse stran den is prima 739 stemmen O JEE EN NU fc>AN? VLISSINGEN Vlissingen heeft dit jaar al 2007 zonuren gehad. Dat is net zoveel als in heel 2015, toen Vlissingen de zonnigste plek van het land was. Nu heeft Den Helder net iets meer zo nuren: 2013. Sinds het begin van de metingen in 1906 was 2003 het zon nigste jaar in Vlissingen, met 2177 uur, gevolgd door 1995 (2050 uur) en 2009 (2032 uur). 2016 staat voorlopig vierde, maar gaat waarschijnlijk nog verder stijgen. HULST Sven de Kroon (12, foto) uit Hulst heeft ervoor ge zorgd dat Ramon, de beste vriend van zijn vader, een traplift krijgt. Hij deed mee aan de actie De Beste Wensen van Radio 538, die de wens in vervulling liet gaan. Edwin Evers kwam naar Hulst om het nieuws te bren gen. Ramon heeft dystro- fie, waardoor hij nog maar moeizaam de trap op kan om bij zijn slaapkamer te komen. De lift wordt bin nenkort geplaatst. VLISSINGEN Ruim 4300 Zeeuwen be talen hun zorgpremie niet. Zij hadden op 31 de cember 2015 al zeker zes maanden de premie niet voldaan, leert een inven tarisatie van het CBS. De gemeente Vlissingen telt de meeste wanbeta lers: 2,6 procent, ofwel 950 mensen. Ook Ter- neuzen (1,9 procent) en Middelburg (1,5 procent) zitten relatief hoog. Het trouwst in betalen is men in de gemeenten Kapelle en Veere (0,5 procent). O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant Deze bon is geldig t/m 23 december 710114 003423 Dylan Moison (19) uit Goes zit in zak en as. Tijdens een dance- feest in het Antwerpse Sportpa leis is in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn ketting van zijn hals gerukt. En het was niet zo maar een ketting, hij was van zijn vier jaar geleden overleden vader en dus van grote emotio nele waarde. „Ik wil hem koste wat kost terug." Luc Oggel Goes -Dylan Moison Dylan Moison met een foto van zijn gestolen ketting, foto johan van DER HEIJDEN Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2