SGP houdt vast aan 45 miljoen voor Zeeland SP wil debat over informatiegebrek bij crisis VRZ II 21 maandag 19 december 2016 Leerlingen van Pontes maken indruk met de dans- en lichtvoorstelling Moving Lights 2.0 in de vroe gere wasbakkenruimte. fotos lex de meester SGP-Kamerlid Elbert Dijkgraaf gaat er nog steeds van uit dat er uiteindelijk in totaal 45 mil joen euro beschikbaar komt voor Zeeland. Dat geld is nodig voor de uitvoering van het ac tieprogramma van de commis sie-Balkenende, bedoeld om de economie en werkgelegen heid in Zeeland te versterken. Jeffrey Kutterink Den Haag In totaal is daarvoor naar ver wachting honderd miljoen euro nodig. Een deel van dat geld zou vanuit Den Haag moeten komen. Minister Henk Kamp heeft steeds gezegd eerst concrete voorstellen te willen afwachten, alvorens op zoek te gaan naar geld. Afgelopen week leek hij in een brief echter een stap verder te gaan. Hij zei zich te willen inspan nen om 25 miljoen euro bij elkaar te zoeken, zodat er geld is als er concrete plannen vanuit Zeeland worden ingediend. De brief van de bewindsman is echter voor meerdere uitleg vatbaar. „Ik lees de brief van de minister zo dat er wel degelijk 25 miljoen voor Zeeland apart staat", zegt El- bert Dijkgraaf, warm pleitbezor ger voor extra geld voor Zeeland. „Maar helemaal duidelijk is dat niet. Je kunt de brief ook zo lezen dat als Zeeland met goede plan nen komt, de minister kijkt of er geld uit bestaande potjes en rege lingen kan komen. Dat zou niet al leen flauw zijn, maar daarmee zou het kabinet Zeeland ook in de steek laten." „We verwachten van óf de coa litiepartijen óf het kabinet nog een nadere uitleg", aldus het SGP- Kamerlid. „Wij gaan er nog steeds van uit dat er 25 miljoen euro komt voor een Zeelandfonds en twintig miljoen voor een bètacol lege. Als er geen nadere voorstel len van het kabinet komen, dan gaan we zelf deze week bij het de bat over de najaarsnota voorstel len indienen. Inzet zal dus 45 mil joen voor Zeeland zijn, alleen moeten we zoeken naar een fi- Inzetzal dus 45 miljoen voor Zeeland zijn, alleen moeten we zoeken naar een financiële dekking nanciële dekking. Maar eerst wachten we op een andere uitleg van de brief." In dezelfde brief bevestigt Kamp ook dat hij Zeeland niet helpt met het probleem van Delta en de verlieslatende kerncentrale. „Teleurstellend dat er geen oplos sing is voor Delta", zegt Dijkgraaf. „Het kabinet schetste in een van de laatste debatten een begin van een oplossing. Dat blijkt nu een dood spoor en is een grote klap voor Zeeland." De SP in Middelburg wil burge meester Harald Bergmann in de gemeenteraad op het matje roepen. Volgens de SP hebben Bergmann en zijn mede-be stuursleden van de Veiligheids regio Zeeland (VRZ) 'bewust en stelselmatig' de afspraken overtreden door geen informa tie te verstrekken aan de ge meenteraden. Maurits Sep Middelburg De SP dient vanavond in de ge meenteraadsvergadering een ver zoek in voor een zogenoemd 'in terpellatiedebat'. Als de raad daar mee instemt, moet Bergmann in het openbaar een reeks vragen be antwoorden over de problemen bij de VRZ en de manier waarop het bestuur daarmee is omgegaan. De SP verwijt het bestuur van de VRZ - en dus ook Bergmann - in die vragen dat zij geen of onvol doende informatie hebben ver strekt over de vertrouwenscrisis tussen personeel en directie bin nen de VRZ en het onderzoek dat daarnaar was ingesteld. De SP wil van Bergmann weten of hij heeft geprobeerd het VRZ-bestuur op andere gedachten te brengen. Het dagelijks bestuur stelde volgens de SP eerder dat het onderzoeks belang groter was dan het ver strekken van informatie aan de gemeenteraden. De vertrouwenscrisis binnen de VRZ leidde uiteindelijk tot het vertrek van directeur Gerrie Ruijs. Haar werden 'machtsmisbruik' en 'vriendjespolitiek' verweten. Be stuursvoorzitter Jan Lonink, bur gemeester van Terneuzen, kwam er ook door in problemen, omdat hij zich aanvankelijk pal voor Ruijs opstelde. De gemeenteraad van Middel burg moet vanavond een beslis sing nemen over het verzoek van de SP voor een interpellatiedebat. Als de raad dat verzoek steunt, kan het debat direct plaatsvinden, of er kan een andere datum voor worden gekozen. De gemeente raadsvergadering begint van avond om 19.30 uur. Sonja (9) schilt een aardappel bij de DJ Frietmachine. Mensen komen vooral voor de sfeer, om elkaar te ontmoeten en iets bijzonders mee te maken -Onno Bakker Bij Jos en Maria laten vrijwilligers zich vereeuwigen in een wonderlijk kersttafe reel. in Machinefabriek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 21