Bi 20 ZE Bekendmaking ontwerpbesluiten Bijzondere ontmoetingen, boeiende verhalen en vooral veel licht en vuur. De Machinefabriek in Vlissingen kolkte drie dagen lang van festival Wonderstroom. WONDERSTROOM WINTERFESTIVAL VLISSINGEN PZC ONLINE Gezellig met mama op de bank naar Serious Re quest kijken zoals altijd. #SR16 s I ij de ingang van de Machi nefabriek wacht draak El- 'sie de bezoekers grijnzend op. Het stalen gevaarte houdt zich vooralsnog koest, maar on derhuids borrelt het als een vul kaan. En inderdaad, op gezette tij den spuwt ze vuur op het ritme van opzwepende muziek. Ver vaarlijke vlammen verlichten de Vlissingse hemel. Binnen biedt Wonderstroom een aaneenschakeling van theater- acts, waarin licht en vuur vrijwel altijd een rol spelen. Er wordt ge jongleerd met brandende dia bolo's. Het wonderbare paard Paka - een ingenieuze combinatie van mens, vuur en machine - begeeft zich door de menigte. Guide Of Light, naar verluidt afkomstig van Pluto, paradeert rond op stelten in een kostuum met honderden led's en verwondert zich over de aardse wezens. Zo biedt de derde editie van deze winterse tegenhanger van Onderstroom een magisch spektakel, waarin je je aangenaam kunt onderdompelen en dat alle zintuigen prikkelt. Opvallend is bijvoorbeeld de audiovisuele voor stelling Deining van Gijs Haak, die Vlissingen en haar geschiedenis op bijzondere wijze in beeld brengt. Of'engel' Oscar Prinsen, die rondrijdend op een hover- board bezoekers uitnodigt voor een geanimeerd gesprek op he melse hoogte. Meer engelen zijn te vinden bij de curieuze kribbe van 'Jos en Ma ria', waar vrijwilligers zich kunnen laten vereeuwigen in een wonder lijk kersttafereel. Anderen, vooral kinderen, voelen zich meer aange trokken tot de DJ Frietmachine, waar je in vijf stappen op swin gende wijze zelf een aardappel omtovert tot friet. Zeeuws talent krijgt ook de ruimte. Zoals zanger Guimar van der Weele die, evenals saxofonist Jasper van Damme, za terdagavond een hoofdrol heeft tijdens het avondconcert. Of de kinderen van de Frans Naerebout- en Ichttusschool, die in de fabriek een onderwaterwereld hebben ge creëerd. Leerlingen van Pontes maken indruk met de dans- en lichtvoorstelling Moving Lights 2.0 in de vroegere wasbakkenruimte. Dat zijn, net zoals de videopro jecties op de wanden, ingrediën ten van Wonderstroom die je met andere ogen naar de Machinefa briek laten kijken. En dat is precies de bedoeling, zegt organisator Onno Bakker van de Cultuurwerf „Wij willen vooral verhalen ver tellen over de stad." Wonderstroom slaat steeds meer aan, is zijn voorlopige con clusie. „Mensen komen voor de sfeer, om elkaar te ontmoeten en iets bijzonders mee te maken. Ik heb nog geen cijfers, maar het is wéér drukker dan vorig jaar. Het publiek, ook van buiten Vlissin gen, weet Wonderstroom steeds beter te vinden." Bakker hoopt dat Wonder stroom verder kan groeien, zowel in omvang als in tijd. „Mensen vinden een weekend vaak te kort. Ze hebben het druk in deze tijd van het jaar. Mijn droom is dan ook om het een week lang te doen." maandag 19 december 2016 FACEBOOK Sven de Kroon (12) uit Hulst wenste een traplift voor de beste vriend van zijn vader. Veel mensen reageerden op dit verhaal. „Dat een kind van deze leeftijd denkt aan het leed van de anderen, en zich inzet naar een oplossing, verdient meer dan een dikke pluim. Je hebt een geweldig mooi hart, kleine jongen", zegt Inge Bauweraerts. „Wat een toppertje", zegt Brigitte Rodrigo, „Voorbeeld voor zijn leeftijdsgenootjes." ONLINE TOP 5 1. Dylan Moison uit Goes wil zijn dierbare ketting koste wat kost terug 2. EXCLUSIEF Boerin Ber tie over Expeditie Robin son: Ik liet me niet gek maken 3. Recordvangst bij NK Kustvissen in Westkapelle 4. Meer dan 4000 Zeeuwse wanbetalers zorgpremie 5. Wonderstroom: magisch lichtspektakel in de Machi nefabriek (video) TWITTER Lieke @liekezonneveld De jaarlijkse goededoelen- actie van radio 3FM is gis teravond weer van start gegaan. Het is de 17e editie van Serious Request. Een complete generatie is in middels met het evene ment opgegroeid. En daar ontstaan vanzelf vaste ritu elen bij, zoals die van Lieke. Kijk op www.pzc.nl of Ei @pzcredactie Ff facebook.com/depzc 1 @pzcredactie Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu Ontgrondingenwet Waterwet De minister van Infrastructuur en Milieu maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 7 juni 2016 zijn van N.V. Zeeland Seaports te Terneuzen ontvangen: - aanvraag om vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet; - aanvraag om vergunning ingevolge de Waterwet. Beide aanvragen hebben betrekking op het realiseren van een maatwerk geul in de Wielingen, liggende in de monding van de Westerschelde, waarbij maximaal 600.000 m3 baggerspecie wordt ontgraven en in de Westerschelde wordt verspreid Terinzagelegging Vanaf 19 december 2016 tot en met 30 januari 2017 wordt eenieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvragen, de ontwerpbesluiten en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: 1. Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op vooraf gaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunning verlening, telefoon 088 - 797 46 00. 2. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalie van de gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 30 januari 2017 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen. Schriftelijk aan Rijkswaterstaat Zee en Delta, afdeling Vergunningverlening, Postbus 556, 3000 AN Rotterdam. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Voor mondelinge zienswijzen kan contact worden opgenomen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon 088 - 797 46 00. De minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het afdelingshoofd Vergunningverlening Rijkswaterstaat Zee en Delta, de heerL.R. Minnaar Magisch spektakel Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20