Hallo v 10% kortmg IIKilün 18 WALC Bierfestival Middelburg trekt veel bezoekers Banketletteractie voor Teius Promotie van digitale belastingen In Vlissingen schijnen de kroegen het niet te willen schenken, maar het Mechelse Maneblusserbier was natuurlijk wel te proeven op het Middelburgse Winterbierfestival. Want net als Mechelaars heten Middelburgers maneblussers. In de schaduw van de Lange Jan, onder het dak van de oude Graan- beurs, verzamelden zich vrijdag en zaterdag honderden bierliefheb bers. Niet om het eens flink op een zuipen te zetten, maar om te genie ten van bijzondere biertjes. De Omnipollo Noa Pecan Mud Im perial Stout (11%) met name. Een Zweeds dropzwart bier met tonen van vanille, caramel, chocolade en koffie. Het instant succes verraste orga nisator Koen Funk van biercafé De Vliegende Hollander aan het Dam plein. Het biedt ook wel meteen voldoende vertrouwen om het fes- Bierproevers op het Winterbierfestival. foto lex de meester tival volgend jaar een vervolg te ge ven, gaf hij toe. Tegelijkertijd had hij de belangstelling voor het bier festival ook wel ingeschat. „Bier is duidelijk bezig aan een omslag", zegt Funk. „Dat is begon nen met de hipsters, waardoor veel mensen weer terug gingen naar de basis. Naar een goed glas bier. Er zijn ook heel veel brouwerijen bij gekomen en brouwers experimen teren graag met smaken. Dat willen we hier laten proeven." Elf brouwerijen waren present op het Winterbierfestival. Rondom de graanbeurs was een gesloten front van tenten gebouwd. Groter hoeft het volgend jaar niet te worden, zei Funk. „Maar het kan altijd beter." Dus die tweede editie van het festival komt er wel. Want in 2017 moet natuurlijk geproost worden op het 800-jarig bestaan Middelburg. ARNEMUIDEN De jaarlijkse ver koop van banketletters in Arne- muiden heeft 17.725 euro opgele verd voor de Stichting Arnemuiden helpt Teius Roemenië. De kinderen van de basisscholen in Arnemuiden hebben banketlet ters verkocht aan de inwoners van het dorp. Het bestuur van de Stich ting Arnemuiden helpt Teius Roe menië heeft dat gedaan bij bedrij ven. De totale opbrengst bedraagt 17.725 euro. De stichting gaat het geld inzetten in Teius voor het op knappen van een lagere school, voor het verstrekken van medische voorzieningen en voor een project voor gehandicapten. Arnemuiden heeft al vele jaren een band met Teius. MIDDELBURG De gemeenten Middelburg, Schouwen-Duive- land en Vlissingen willen de overgang maken naar een volle dig digitale afhandeling van be lastingen. Daarom zijn zij op Fa- cebook een actie begonnen om mensen te wijzen op het gemak van de Berichtenbox van Mijn- Overheid. Voor inwoners heeft een over gang naar digitaal veel voordelen en een grote mate van gebruiks gemak, benadrukken de ge meenten: geen brieven en ac ceptgiro's meer die kwijt kun nen raken en overal altijd inzicht in de stand van zaken. Onder de mensen die zich voor deze service aanmelden, worden prijzen verloot die laten zien waar de gemeentelijke be lastingen zoal aan worden uitge geven. Voor Vlissingers is dat een rondvaart door de bin nenhavens. Mensen uit Schou- wen-Duiveland maken kans op een kijkje achter de schermen bij het onderhoud van hun leefom geving. Middelburgers kunnen als vipgast naar een van de Mid- delburg8oo evenementen en er worden twee vrijkaartjes verloot voor een optreden in De Spot. De acties verlopen via de Face- bookpagina van de gemeenten. Aanmelden voor de Berichten box van MijnOverheid en mee doen aan de actie kan tot en met 16 januari. IN DE REGIO Kerstmusical Kerst met het Willebrord Ensemble Kledingbeurs voor Serious Request MIJN DORP, MIJN STAD gezellige - Woensdag 21 december -10% korting van 20.00 tot 22.00 uur - Voor al uw (Kerst)boodschappen - Rad van Avontuur voor leuke prijzen - Di met gezellige kerstmuziek maandag 19 december 2016 WA Winterbierfestival smaakt naar meer De eerste editie van het Middel burgse Winterbierfestival was een succes. Honderden bierlief hebbers kwamen bij elkaar. Maurits Sep Middelburg VLISSINGEN Kindcentrum Aan Zee organiseert een kerstmusical op dinsdag 20 decem ber in Vlissingen. Deze musical wordt gepresenteerd door kinderen die de workshop toneel hebben gevolgd. Daarnaast zal Loui se's Kerstkoor kerstliedjes laten horen. De musical begint om 14.00 uur en vindt plaats in het Majoraat. De toegang is gratis. BIGGEKERKE Het Willebrord En semble voert onder leiding van dirigent Ad Stroo op dins dag 20 december de Ceremony of Lessons and Carols op in de Dorpskerk in Biggekerke. Dit stuk is een oud liturgisch gebruik, afkomstig uit Enge land, waarbij lezin gen uit het kerst evangelie afgewis seld worden met koorzang en samenzang. De opvoering be gint om 20.00 uur en de toegang is vrij. KOUDERKERKE Stichting Welzijn Veere organiseert op donderdagmor gen 22 december een kledingbeurs in MamaCafé in Koudekerke. De kledingbeurs wordt georgani seerd om geld op te halen voor Serious Request. De kledingbeurs begint om 9.00 uur en sluit om 11.00uur. VLISSINGEN Op Walcheren werden afgelopen weekeinde verschillende kerstmarkten gehouden zoals hier aan de Oude Markt in Vlissingen. Ook in Veere, Middelburg en Oost- Souburg konden bezoekers hun hart ophalen aan kramen met allerlei kerstprullaria, kunst, delicatessen en Zeeuwse artikelen. FOTO LEX DE MEESTER BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00 - 16.00 uur-Tafel- tennisactiviteit voor senioren KOUDEKERKE Dorpsplein, overdag - Koudekerke Seri ous Request, met vanaf 16.30 uur op tredens van o.a. RoMi Cage en Ses- saDance; Sporthal De Cou- burg, 09.15 -10.15 uur - Activiteiten van gymnastiekver eniging voor 55plus; De Couburg, 13.00 - 16.30 uur - Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30 - 16.00 uur - Koers- bal MELISKERKE Gymzaal Ons huis, Burgemeester Ade laarstraat 26,13.30 -14.30 uur - Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor oude ren; 13.30 -17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezel- schapspellen MIDDELBURG Stoom, Kanaalweg 24, 06.30 - 20.00 uur - Expositie Zeeuwse Habitat door Judy Hooy- meyer; Cinema Middelburg, 18.30 uur-Verto ning La Fille Incon- nue OOSTKAPELLE Zionskerk, 19.30 uur - Volkskerst zang m.m.v. Brassband Cres cendo en Groot koor Soli Deo Gloria VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30 -10.30 uur - Activiteit GALM, Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Ter Reede, 14.00 uur - Adventsbij- eenkomst PCOB; Gymzaal de Bran ding, Verkuijl Quak- kelaarstraat 106, 16.00 uur - Kleuter- gym; Cine Café, Spui- komweg 3,19.45 - 23.00 uur-Mr. Bright's Quiz Night; Het Majoraat, 20.00 uur-Com puteravond met als thema Raspberry Pi VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur- Volksdansen Openingstijden I Woensdag 21 dec Donderdag 22 dec Vrijdag 23 dec Zaterdag 24 dec Zondag 25 dec Maandag 26 dec Dinsdag 27 dec 08.00 - 22.00 uur 08.00 - 20.00 uur 08.00 - 20.00 uur 08.00 -18.00 uur gesloten 10.00 -17.00 uur 08.00 - 20.00 uur 'Uitzonderingen voor de 10% korting zijn alcohol, tabak en Dp Ropck Dmnipnlpin 7? medicijnen. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Dvcin, ^/lUr IJ CfJICIil KERSTSHOPPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18