Schuif aan in restaurant 't Klinket De motor Het huis Het De auto 17 BELASTINGINNING GEMEENTEN Man mishandeld in Vlissingen, daders gevlucht Voor één keer toveren kin deren van CBS 't Klinket in Koudekerke hun school om in een restaurant. Ze zamelen met het project geld in voor het goede doel van Serious Request: kinderen met een longontsteking helpen. Menukaarten samenstellen, tafel lopers bestempelen, alcoholvrije drankkaarten maken: de leerlin gen van basisschool 't Klinket zijn druk bezig geweest met de voorbe reidingen van hun eigen restau rant. Woensdag opent hun een daagse 'Kid'z Kitchen'. Met uitzondering van de berei ding van de gerechten doen de leerlingen alles zelf. „Sommige groepjes kinderen nemen de jas sen aan, andere kinderen maken de borden op en weer andere ser veren de gerechten uit of wassen af', vertelt directeur Martien Le Clercq. „We zorgen er daarbij wel voor dat de kinderen hun eigen fa milie kunnen bedienen." Familieleden van de kinderen konden zich opgeven voor een lunch (to euro) of een vijfgangen diner (19,50 euro). Het aantal gas ten was eerst niet erg groot en Le Clercq twijfelde of hij niet alleen familieleden, maar ook andere dorpelingen uit moest nodigen. Dat bleek uiteindelijk niet nodig te zijn: ineens stroomden de aan meldingen binnen. Inmiddels is de inschrijving gesloten en schuiven in totaal 106 mensen aan voor de lunch en nemen 86 mensen 's avonds deel aan het diner. „In eerste instantie wilden we We hopen een cheque van 2000tot 2500 euro voor Serious Request op te halen zelf gerechten bereiden en serve ren, zoals frietjes", vertelt Le Clercq „Maar dat bleek echt niet te doen voor zo veel gasten." Kok Sjaak Jobse schoot de school daarom te hulp. Hij doet samen met zijn team de bereiding van het eten. Op het menu staan gerechten die redelijk makkelijk te bereiden zijn, zoals sterpasteitjes, rollades en salades. Een aantal aggregaten moet ervoor zorgen dat de stroom voorziening het volhoudt. Doordat het 'Serious Request- virus' het hele dorp besmet heeft, was het voor 't Klinket lastig om een ludieke actie te bedenken die ook nog eens een mooi bedrag op kan leveren. Uiteindelijk waren het de ouders van de activiteiten commissie die met het idee van het restaurant kwamen. De school hoopt een cheque van zo'n 2000 tot 2500 euro te kunnen overhandigen aan de dj's in het Glazen Huis. VLISSINGEN - In een flat aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen is gisteren rond 16.45 uur een man mishandeld. Twee of drie daders zijn op de vlucht geslagen. Het slachtoffer is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zo'n vijf politie-eenheden en een team van de Koninklijke Mare chaussee zijn in kogelwerende ves ten op zoek gegaan naar de daders. Ook is een politiehond ingezet. Via Burgernet is een oproep geplaatst om uit te kijken naar de drie ge vluchte mannen. De recherche heeft in de flat spo renonderzoek gedaan. Het is nog niet bekend wat zich precies in de woning heeft afgespeeld. maandag 19 december 2016 niet boven water Klaagster heeft een autootje en een motor. De auto heeft ze nodig vanwege gezondheidsklachten, met de motor kan ze vanwege die klachten nooit meer rij den. De oude motor van haar overleden man, die ze als herinnering aan betere tij den gehouden heeft, is dan ook ge schorst voor de motorrijtuigenbelasting. De drempelwaarde voor kwijtschelding is 2269 euro. De voertuigen zijn samen 400 euro waard. Toch weigert Sabewa kwijt schelding. Dankzij de Ombudsman en een medische verklaring wordt de zaak op nieuw bekeken. De invordering is tijdelijk stopgezet, maar de klaagster wacht al maanden op een definitief antwoord. Een gezin woont in een dorp waar amper voorzieningen zijn. Als hun Peugeot 206 kapot gaat, hebben ze geen geld voor re paratie. De auto uit 2005 is circa 1500 euro waard. Verkopen lukt niet. Ze halen hem uit de verzekering en hopen ooit geld te hebben voor herstel. Intussen rijden ze met een VW Golf uit 1993 (200 euro). Als ze kwijtschelding aanvragen, weigert Sa bewa. De man heeft immers meerdere kentekens op zijn naam staan. In bijzon dere situaties kan toch kwijtschelding worden verleend, maar Sabewa laat zich niet zo makkelijk overtuigen. Uiteindelijk wordt kwijtschelding verleend. Een gezin heeft een beleggingsverzeke ring gekoppeld aan hun hypotheek. Sa bewa ziet het hierin opgebouwde kapitaal als eigen vermogen. Ook al is er geen overwaarde op het huis, is de beleggings verzekering direct gekoppeld aan de hy potheek en brengt de beleggingsverzeke ring veel minder op dan door de verzeke raar was voorspeld. De ombudsman kan hen niet op andere gedachten brengen; kwijtschelding is niet mogelijk. De Zeeuwse Ombudsman heeft het onder werp beleggingshypotheek onder de aan dacht van zowel de Nationale Ombuds man als het Tijdschrift voor Klachtrecht gebracht en gevraagd om onderzoek. van het kind de oorzaak is. In dat budget zit een bedrag voor bijzonder (groeps) vervoer. Een auto is dus niet nodig; met de 600 euro waarmee ze in 2014 een auto kocht, had ze de aanslag kunnen betalen, redeneert Sabewa. Uiteindelijk wordt na bemiddeling van de Zeeuwse Ombuds man toch kwijtschelding verleend. Een alleenstaande moeder met een uitke ring heeft een kind dat wegens een chro nische ziekte altijd met de auto naar school en dagbesteding moet worden ge bracht. Ze ontvangt altijd kwijtschelding, maar in 2014 niet. Sabewa is erg onduide lijk over de reden. De ombudsman komt er uiteindelijk achter dat het PGB-budget Marieke Kesteloo Koudekerke -Marien Le Clercq, directeur FOTO"S THINKSTOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17