saluut aan overleden heden 14 VINCENT LUISTERT RADIO 'Ja, het niveau is matig as heil.' JAARLIJST EERBETOON eer darts, meer muziek, meer voor mannennnnnnnn. RTL7 Darts Ra dio. Het station voor alle kerels die niks willen missen van het WK Darts. Dus moet je op de koffie bij je schoonmoeder of kerstshoppen met je vrouw of je vriendin of allebei, geen punt man, luister onderweg en je hoeft geen pijl te missen. Laat er geen misverstand over bestaan, hey, darts is topsport. Minister Schippers zegt het op haar welbekende, stellige wijze, 'wat een non-discussie' en zij is Minister van Sport, dus dan is het gewoon zo. Ze staat buiten Alexandra Palace, het pijltjesmekka in Londen, bij verslaggever Arjan van der Giessen. Ze heeft net Big Ben zien afrekenen met Tengku Shah. Even voor de vrouwtjes, Big Ben is Benito van de Pas. Straks komt hier, in Ally Pally, dat weer barstensvol zit met vrolijk zingende, bierdrinkende man nen, numero 1 van de wereld, onze eigen Mighty Michael van Gerwen in actie. Ik neem zelf ook een pint, om in de sfeer te komen. He, ik krijg echt weer zin om staand te plassen van zo'n mannenzender, ik doe dat dus eigenlijk al jaren niet meer. Waar zijn de pinda's? speels gemak de legs naar zijn hand. Effe weer voor de vrouwtjes, darts gaat net als tennis in sets en een set bestaat uit legs, dat is Engels voor benen, dat je het niet op zijn Hollands uitspreekt. Mighty Michael heeft geen kind aan de Fin Kim Viljanen, ongelo felijk strakke finishes van zijn legs zeg. Hoe tovert hij dat toch uit zijn vingers. Er wordt niet de hele dag geworpen in Ally Pally, tussen alle legs door is er altijd lekkere muziek en er is natuurlijk elk uur nieuws. „In de Noordwijkse duinen zijn de resten van een bruine beer gevonden. De resten zijn naar schatting 1.000 jaar oud. Aangeno men wordt dat het hier om een van de laat ste bruine beren gaat die in Nederland ge leefd heeft." Uitgeroeid natuurlijk, die bruine beren, door mannen, die verveelden zich toen nog stierlijk omdat er nog geen RTL7 Darts Radio was. Wat een lekker sta tion, ik laat mijn baard staan en ik ga spare- ribs bestellen. Quote van de dag Simon wordt vader Swijnenberg inde ochtend ij de hoogste drie kwamen ze zoals bekend I niet, maar de drie dit jaar overleden popiconen David Bowie, Prince en Leonard Cohen krijgen in de Top 2000 wel een glanzende hommage. Niet eerder ston den er zoveel liedjes van het drietal in het jaarlijkse mu- ziekklassement van Radio 2. De songs staan daarbij ook allen hoger dan ooit. Bowie pakt voor het eerst in de 18-jarige geschiedenis van de Top 2000 een plek bij de bovenste 10: Heroes stijgt van plaats 60 naar nummer 7. Ook Prince komt in de laatste uren van het oude jaar nog een laatste keer voorbij: Purple Rain komt op de 13e plek uit. Leonard Co- hen, die vlak voor de stem- week voor de Top 2000 op 82-jarige leeftijd stierf, komt met zijn magnum opus Hal lelujah uit op nummer 29. Leveranciers Met in totaal 26 songs is Bo wie meteen één van de grootste leveranciers van de lijst geworden. Hij krijgt er tijdens de komende editie acht noteringen bij en komt daarmee op gelijke hoogte met bijvoorbeeld The Rol ling Stones. Ook twee num mers van Bowies laatste al bum Blackstar, dat in januari verscheen, halen de lijst. La zarus, de titelsong van de musical onder regie van Ivo van Hove, komt binnen op 778. Blackstar, met daarin de omineuze regels I'm not a popstar/I'm a blackstar, doet zijn intrede op 1.736. Ook Prince breidt zijn Top 2000-catalogus flink uit. Dankzij acht nieuwe note ringen komt hij op een to taal van zeventien songs, waarvan liefst tien songs bij de bovenste helft van de lijst. Cohen verdubbelt zijn aantal liedjes van drie naar zes. Het brommende titel nummer van zijn eind okto ber verschenen afscheidsal- bum You Want it Darker is één van de nieuwelingen. Het lied staat in één klap op nummer 1.407 van de lijst. De aandacht voor ons re cent ontvallen popartiesten in de eindejaarslijst is niet nieuw. In 2009 kwam de dat jaar gestorven Michael Jack son met vier songs bij de eerste 100 van de lijst te recht. Billie Jean reikte toen tot nummer 27. Het grootste effect is te zien als een ar tiest vlak voor de stemperi- ode overlijdt. Ramses Shaffy stierfin 2009 op 1 december, ruim vijf maanden na Jack son, en kwam zo met twee liedjes in de top 10 terecht: Pastorale en Laat me. Zowel Jacksons songs als die van Shaffy bevinden zich inmid dels weer rond hun traditio nele posities. Koplopers Voor de editie van 2016 werd eerder al bekend dat Queen voor de 14e keer op één staat met Bohemian Rhapsody. Hotel California van de Eagles (dit jaar ook zwaar getroffen met het overlijden van mede-oprichter Glenn Frey) en Led Zeppelins Stairway to Heaven volgen respectievelijk op nummer twee en drie. De volledige lijst wordt vanmiddag rond 17.30 uur openbaar gemaakt via np0radi02.nl maandag 19 december 2016 Darts Ah, daar is Mighty Michael. Hij zet met Reageren? vincent@persgroep.nl —Voormalig The Voice of Holland- coach Angela Groothuizen beantwoordt op Twitter de vraag van een tv-kijker of zij het zangniveau van het huidige seizoen ook 'vaak best een beetje matig' vindt. GO VERRASSING Simon Keizer wordt voor het eerst vader. Dat maakte hij be kend tijdens het zaterdagse jubi leumconcert van Nick en Simon in Ahoy. Zijn maatje Nick stond volgens het publiek dui delijk te kijken van het nieuws. RADIO Coen Swijnen berg presen teert tot en met woensdag de ochtendshow op Radio 538. Hij vervangt daar mee Edwin Evers. Swijnen berg kruipt 's middags ook gewoon weer achter de micro foon voor zijn eigen De Coen Sander Show. De drie super sterren in actie op het podium. FOTO'S SUNSHINE, PAUL BERGEN, REDFERNS Top 2000 De Top 2000 brengt dit jaar een postuum saluut aan David Bowie, Prince en Leonard Cohen. Deze krant onthult vandaag dat de drie overleden pop grootheden allen een plek bij de bovenste 30 van de lijst hebben gekregen. Stefan Raatgever

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 14