Nu wel héél voordelig cruisen! 8,11 of 12 dagen Canarische Eilanden Madeira #1X1 mawaof bol ons 088 70 70 600 fstlD EUWS 11 Komt het doorgaans gezapige kiescollege in de VS in opstand? Donald Trump lijkt mede in het zadel geholpen door Vladimir Poetin. Zijn tegenstanders hopen dat de kiesmannen hem vandaag mede daardoor alsnog wegstemmen. „Beste kiesmannen. Ik ben JC Adams uit Boynton Beach, Florida. Wees moedig, alstublieft." „Beste kiesmannen. STOP HEM!!!" Sommige Republikeinse leden van het kiescollege vonden honder den brieven en kaarten met oproe pen om Donald Trump te dwarsbo men. Bovenstaande smeekbedes zijn verstuurd via een asktheelec- tors.com, een speciale website die ook automatisch de e-mailadressen van de 538 kiesmannen bestookt. Bob Asher uit Pennsylvania, lid van het partijbestuur van de Repu blikeinen en al sinds 1984 kiesman, reageert niet meer op alle berich ten. „Ik schat dat ik 2.000 brieven, 2.500 emails en 300 telefoontjes heb gekregen. Mensen vragen me op Clinton te stemmen. Echt niet. Trump heeft gewonnen, get over it." Meestal is het kiescollege niet meer dan een papieren tijger. De verkie zingsuitslag wordt per staat ver taald in een aantal kiesmannen; wie de meerderheid van 270 verza melt, wordt president. Donald Trump heeft op 8 november 306 kiesmannen gewonnen, Hillary Clinton maar 232. Appeltje-eitje, Trump mag naar het Witte Huis. Maar vandaag, als de kiesmannen in alle 50 hoofdsteden van de Ame rikaanse staten formeel hun stem uitbrengen, wordt nog interessant. Volksmenner Tegenstanders van Trump hopen dat de doorgaans volgzame partij- kopstukken in het kiescollege re belleren en de verkiezingsuitslag in hun staat links laten liggen om de benoeming van Trump te voorko men. Alexander Hamilton, een van de grondleggers van Amerika, schreef in 1788 dat het kiescollege Ze vragen me op Clinton te stemmen maar Trump heeft gewonnen, getover it kan verhoeden dat een volksmen ner wordt gekozen, of iemand die onder invloed van een buiten landse macht staat. Alsof de oude Hamilton in een visioen The Donald voorbij heeft zien komen, vinden Trumps tegenstanders. Trump is vatbaar voor financiële druk uit het buitenland vanwege het internationale zakenimperium waarvan hij nog altijd niet duidelijk afstand genomen heeft, en is wel erg geliefd bij Poetin. Hackers hebben volgens de CIA namens het Kremlin tegenstander Clinton bestreden. Eén Republi keinse kiesman is inmiddels uit de kast gekomen als afvallige. Har vard-professor Larry Lessigstelt dat hij twintig Republikeinen kent die overwegen ook tegen Trump te stemmen. Maar dat het kiescollege Trump echt in het nauw brengt, is 'ex treem onwaarschijnlijk', zegt Mark Weston, expert die een boek schreef over de rol van het orgaan. „In de afgelopen eeuw heeft nooit meer dan één kiesman anders ge stemd dan de uitslag in zijn staat. Om de meerderheid van Trump af te breken moeten 38 kiesmannen dat doen, dat zie ik niet gebeuren." "ïïïïE"««i«E;fïÊ!!"* Semi All-lnclusive cruise normaal 1149 nu v.a Ind. vliegreis en transfers 8-daagse cruise per 4* AIDAsol o.b.v. volpension Ind. service-charge/fooien t.w.v. €70 p.p. en tafeldran ken t.w.v. minimaal €115 p.p mj I r™ 11 (ma. t/m vr. 09.00-21.00 uur za./zo. 10.00-18.00 uur) V reizenïni maandag 19 december 2016 GO 'Kiesmannen, stop hem!' Karlijn van Houwelingen Washington —Bob Asher, Republikein Donald Trump is mo menteel bezig met zijn Thank You Tour 2016, om zijn kie zers te bedan ken. FOTOEVAN ïïï5ïJEH"«nii Cruise verlengen met een verblijf op Gran Canaria? Stip Reizen biedt u de mogelijkheid om uw cruisevakantie te verlengen met een verblijf in hotel Dunas Mirador in Maspalomas o.b.v. All Inclusive. U kunt 3 hotelnachten voorafgaand, of 4 nachten na afloop van de cruise bijboeken. In het hotel met vele faciliteiten zoals 2 zwembaden, whirlpool, Spa Center en animatie voor jong en oud zal het u werkelijk aan niets ontbreken! reisduur 8 dagen 11 dagen 1 12 dagen december v.a. 599 VOL VOL januari v.a. 649 v.a. 949 v.a. 1039 februari v.a. 799 v.a. 1069 v.a. 1339** maart v.a. 879 v.a. 1109 v.a. 1169 april v.a. 1099* VOL v.a. 1449* 1 Zie stipreizen.nl/ cralpb cragcb crag4b •buitenhut ••balkonhut 599 EXTRA PRIJSVERLAGINGEN! Maak deze winter een prachtige 8 daagse cruise per 4-sterren AIDAsol en ontdek de Canarische eilanden Gran Canaria, Lanzarote, La Palma en Tenerife. Maar ook het Portugese bloemeneiland Madeira passeert de revue. Aan boord van dit prachtige cruiseschip beleeft u dé ultieme cruise-beleving. Er zijn diverse restaurants, een zwembad, een Spa en in het theatrium geniet u van spetterende shows. Uniek is dat naast de vlucht en transfers ook de fooien/servicebijdrage en tafeldranken tijdens de buffetmaaltijden bij de cruiseprijs zijn inbegrepen!! Madeira Lanzarote Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen J voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11