Wat rijkdom brengt Klassieker injasvannu Smakelijk Oneliners r 1 Rémi in het boek langs komt. Ze bezocht het dorp waar hij werd verkocht, keek uit over de bergen waar hij op stond, leerde alles over de mijnen waar hij werkte en deed onder zoek naar de kleding uit zijn tijd. Fantasie Dematons: „Want zelfs als een verhaal fantasie is, moeten de beelden wel echt voelen. Dat kan alleen als alles feitelijk klopt. Je kunt proberen je voor te stellen hoe een plek eruitziet, maar het is iets heel anders om de kleuren, geuren en geluiden zelf, vanbinnen, te ervaren. „Toen ik liep waar hij liep en zag wat hij zag, was Rémi voor mij heel dichtbij. Dat gevoel probeer ik via mijn illustraties over te brengen. Ik wil lezers zijn wereld binnentrekken, en ze het idee geven dat ze over zijn schou der meekijken. Met alle emoties die daarbij horen. Als dat lukt, is mijn werk geslaagd." Beste boeken 00 Fk'"'Tm P%y^l magazine 31 Rijk wordt door zijn moeder op pad gestuurd om de wereld te ontdekken. Tijdens zijn reis ontdekt hij dat geld het leven soms makkelijker maakt en soms ook niet. Bette Westera en Sylvia Weve wonnen eerder vele prijzen met hun kinderboeken. Arme rijk (Gottmer, €24,95) personages uit de boeken van Charles Dickens komen vandaag en morgen tot leven tijdens het Dickens Festijn in Deventer. KINDERBOEK Zitten kinderen nog te wachten op een boek van bijna 140 jaar oud? Het antwoord luidt vol- mondiq: ja. Eind 2014 tikte Alleen op de wereld (Gott mer, 24,95) de schrijfster Tiny Fis- scher op de schouder. De klassieker wilde op nieuw verteld worden. Fisscher schrapte lang dradige natuurbeschrij vingen en herschreef het verhaal. Verdrietig? Zeker, maar ook sterk, en hoopvol. Met deze hervertelling krijgen nieuwe generaties de kans zich onder te dompelen in het lot van Rémi. De wonder schone illustraties van Charlotte Dematons maken het boek af. Voor kinderen vanaf 9 jaar. En stiekem ook heel fijn voor volwasse nen. -Marte van Santen Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. R CULTUUR HISTORIE Een sappige anek- dote, een smakelijk 3*** verhaal, her en der toefjes feiten. Het is net een tafel voltapas die Christoph Ribbat lezers voorschotelt met zijn cul tuurgeschiedenis In het restau rant (Atlas Contact, €22). Geen zware kost, maar licht verteer bare hapjes die toch weten schappelijk verantwoord zijn, want de auteur is een Duitse professor (amerikanistiek). Het verhaal is fragmentarisch en toch vormen de puzzelstukjes samen een prachtig beeld van het fenomeen restaurant door de eeuwen heen. Wie wil doorlezen over het onderwerp vindt ach terin veel aantrekkelijke boek titels. —Ellen den Hollander KALENDER Het lijkt een slecht idee om als roman schrijver een scheurkalender uit te brengen, want 365 losse frag menten ondermijnen de eenheid van de roman. Tenzij de schrijver Herman Brusselmans heet. Nau welijks gehinderd door zaken als plot en karakterontwikkeling, staat het oeuvre van Brussel mans bol van de rake oneliners. Een goudmijn van zeventig titels waar samensteller Robert van Eijden dankbaar uit put. Afwisse lend melig, cynisch en melan cholisch, vormt Brusselmans bescheurt zich (Prometheus €14,95) een uitgebalanceerde verzameling van het beste dat Brusselmans te bieden heeft. —Sandra Strik WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 92