GELD GELUK 'We zijn niet van die types die met een creditcard wapperen' Tom van Apeldoorn (57) Anna Yuricheva (39) €0-62000 Tom: „Daar zijn we te nuch ter voor. Ik wil duurzame dingen hebben. Oké, ik heb een kostbaar hor loge, maar echt niet om patserig te doen. Ik draag hem al vijf tien jaar elke dag. Het gaat mij om kwaliteit." Anna: „Voor mijn 40ste verjaardag heb ik ook zo'n horloge gekregen. Ik ben in januari pas jarig, maar jij kon gewoon niet wachten." Tom: „Ik wilde het om je pols zien." Anna: „We zouden Alexander ook best kun nen verwennen, maar daar ben ik op tegen." Tom: „Ik verwen hem tot op het bot. Aan de andere kant: bij Albert Heijn kwam hij met een boekje van 3 euro aanzetten. Toen ik 'nee' zei, zette hij het weer netjes in het schap. Dus zo verwend is hij ook weer niet." Anna: „Uit mijn jeugd ken ik geen luxe. Ik ben een kind van de Sovjet-Unie." Tom: „Jij kende Sovjet-armoede. Anna's vader was chirurg. Hij verdiende ongeveer hetzelfde als een portier." Anna: „250 roebel per maand." Tom: „Omgerekend zou dat nu zo'n 250 euro per maand zijn. Anna kwam als 21-jarige met haar familie naar Nederland en heeft heel hard gestudeerd om te komen waar ze nu is. Je hebt enorm geknokt." Anna: „Je bent zo'n lieve man, altijd complimenteren. Je hebt gelijk: ik weet wat hard werken is." Anna en Tom wonen in een koophuis in Gorssel met hun zoon, Alexander (4). Anna: „We hebben gezamen lijk een 'extreem beste koop': ons huis." Tom: „Twee jaar geleden gekocht, op het diepte punt van de markt. We woonden eerst in Zutphen. Daar had Anna een huis. Ik woonde in Nijmegen, daar zit mijn bedrijf. Gorssel is erg popu lair. Mensen overbie- den als een huis in de verkoop gaat. Ik vind het fijn om hier te wonen en vaker thuis te zijn. Vroeger was ik altijd op reis. Nu vind ik reizen alleen nog fijn als jij en Alexander meegaan." Anna: „Ik vind het beter voor ons kind als hij niet te vaak door een oppas van school wordt gehaald." Tom: „Op maandag haal ik Alexander op en doe ik de meeste boodschappen. Ik geef dan ongeveer 125 euro uit. In het weekend kook ik een grote pan draadjesvlees of goulash. Dat stop ik dan in diep vriesbakjes, zodat we normaal kunnen eten op dagen dat we te weinig tijd hebben om te koken. Vrijdag eten we bijna altijd in een restaurant: biefstuk bij Loetje." Anna: „Op vakantie wil ik nog weieens iets kopen wat ik eigen lijk niet nodig heb. Maar jij bent mijn geniale 'personal shopping assistent'. Het is echt een genot om met jou te shoppen." Tom: „Jou staat ook alles. Lekker makkelijk." Anna: „Ik heb geen budget in mijn hoofd. Als mijn creditcard het niet meer doet, heb ik waar- GR00TSTE MISKOOP BESTE KOOP schijnlijk mijn limiet bereikt." Tom: „Jij kunt echt losgaan, en wil je acht dingen hebben. Dan zeg ik: welke drie wil je nu écht?" Anna: „Gelukkig rem jij me af. Het hoeft geen merk te zijn hoor." Tom: „Als het maar Dolce Gabbana is. Grapje." Anna: „Jij hebt meer met merken dan ik. Italiaanse." Tom: „Ik hou van mooie dingen. Als ik in een week zestig, zeventig uur heb gewerkt, zie ik het kopen van iets moois als een beloning." Anna: „Maar we zijn niet van die types die in de P.C. Hooftstraat met een creditcard wapperen." magazine 25 O OOK MEEDOEN? Mail naar geldengeluk@persgroep.nl Tekst: Edith Andriesse Foto: Rob Voss Eigenaar van reisvakbladen TravelPro enTravmagazine Lecturer Tourism Management Saxion University of AppLied Sciences Gezamenlijk netto-inkomen: €2000-€3500 €3500-65000 €5000 of meer Duur, maar niet patserig Anna: een airfryer Tom: een racefiets Anna: eerste spijkerbroek in Finland, in 1992 (in Rusland niet te koop toen) Tom: merkkleding uit de outlet WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 86