Elke week kijken we binnen bij een inspirerend huis. Deze keer is dat een tussenwoning in Rotterdam Nesselande. Het zit in de familie. De ouders van Susan van Baarle (40) deden al allerlei creatieve dingen met hun huis. Dat is overgeslagen op hun dochter. Die het weer heeft doorgegeven aan haar kinderen, Isa (13) en Bram (9). „Bram bedenkt bijvoor beeld dat de hoekenkast onder zijn bed naar boven moet doorlopen. Hij doet mee met verven, en nu heeft-ie weer geholpen met het versieren van de boom." Terwijl Susan over de kerstboom best strikte ideeën heeft: ballen moeten vrij hangen, de kleine boven, de grotere onderin. En ze volgt trends; nu zijn dat kartonnen ver siersels in groentinten en brons/goud. Daarmee sluit de boom aan bij de rest van haar interieur, dat licht en naturel is, met een indu striële touch. Susan: „Niet héél industrieel, want we wonen in een nieuwbouw huis; het is subtiel, onder meer met mat zwart staal." Verder vooral veel natuur lijke materialen, zoals hout, wol, en linnen voor de gor dijnen. Susan houdt ervan om dingen te veranderen, maar de indeling blijft nu zoals-ie is. „Eerst stond de bank tegen de muur en keek je de kamer in. Daar werd ik onrustig van. Met het vloerkleed heb ik heb een soort eiland gecreëerd. Als ik nu op de bank zit, word ik minder geprikkeld. Op zolder staan wel dózen met kussens, vazen, potjes en kerstballen in allerlei kleuren om mee te variëren. Mijn man, Alain, grapt wei eens tegen iemand: 'Wat? Zoek je een nieuwe vaas? Kom maar even mee naar naar boven'. Van hem hoeft het niet steeds anders, maar hij zegt wel tegen mij 'doe lekker'. En hij is altijd blij met het resultaat." magazine 23 0 OOK MEEDOEN? Mail naar binnenkijken@persgroep.nl Vloerkleed eiland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 84