Vs m blokker KORTI tot KORTING Campagne minder inhoudelijk, 'mag het eens een keer?' shop ook op blokker® 7 Uitzondering f lexwet voor docent Wie aan GroenLinks denkt, denkt aan Jesse Klaver. De campagne is meer gericht op de persoon, minder op inhoud. De partij vaart er wel bij. alleen vandaag en morgen op het merendeel van het assortiment Vanwege de verwachte griep- golf komt er een tijdelijke aanpassing op de flexwet, waardoor scholen zieke leer krachten kunnen laten ver vangen door invalkrachten zonder dat deze aanspraak kunnen maken op een vaste aanstelling. Dit heeft het mi nisterie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) be kendgemaakt. Basisscholen krijgen steeds moeilijker invallers door de regel dat docenten na een aantal keer invallen een vast contract moeten krijgen. Tijdens een griepgolf in de winter mogen scholen nu, door de aanpassing van de wet, voor maximaal veertien dagen onbeperkt leerkrach ten laten vervangen. De rege ling geldt voor de eerste drie maanden van 2017 en 2018. 12-jarige plant bomaanslag We hebben niet gefaald, we hebben kennis vergaard om in de toekomst succes te hebben UTRECHT Topverkoop caravans Voor een recordaantal van drieduizend partijleden zal lijsttrekker Jesse Klaver vandaag op het partijcongres van GroenLinks zijn verhaal doen tijdens een 'meetup XL'. Het is niet zijn eerste meetup, de flitsende naam die de par tij heeft gegeven aan de ontmoetingen met Klaver. De afgelopen maanden ging hij in poptempels in den lande in gesprek met sympathisanten. Tussen de bedrijven door wist hij ook nog twee boeken te schrijven waarmee hij de publiciteit haalde. „Ik kan me voorstellen dat het er voor de gemiddelde Nederlander uitziet alsof alles om Jesse draait", erkent de Utrechtse fractievoorzitter Heieen de Boer. „Maar tijdens de meetups ver kondigt hij onze idealen." Onemanshow Toch zorgt zijn onemanshow ook voor gefronste wenkbrauwen. Rik Thijs, fractieleider in Eindhoven, herkent die 'interne worsteling'. „Ik heb er een dubbel gevoel bij. Past het bij ons in houdelijke verhaal? Ik denk zelf van wel. Bij veel mensen binnen de partij schuurt het. Maar bij vrienden en ou ders van vrienden - die dus geen par tijlid zijn - hoor ik louter positieve ver halen." De campagne is juist ook gericht op mensen die géén GroenLinkslid zijn, benadrukt campagneleider Wijnand Duyvendak. „We voeren niet alleen campagne vanuit Den Haag, maar pro beren veel mensen op de been te bren gen. Niet alleen voor leden, maar voor iedereen. We zien dat het werkt. Jesse had in september nog 11.000 likes op Facebook, nu zijn dat er 50.000." De afdeling Nijmegen schreef don derdag het 700ste lid bij. Ook daar wij zen ze naar Klaver: na zijn komst kwam er nieuw elan. Strategie Maar dat het niet alleen over de inhoud gaat, noemt Reinhoudt juist een ver ademing. „Mag dat eens een keer! Het kost ons normaal gesproken erg veel moeite om van de inhoud af te wijken. Nu we dat doen, zien we dat we in de peilingen stijgen." De partij, die nu vier zetels bezet, staat daar met gemid deld dertien zetels op forse winst. Duyvendak stelt dat Klaver niet cen traal staat in zijn strategie. De lijsttrek ker is wel de 'primaire verteller van het inhoudelijke verhaal'. Daarvoor moest zijn naamsbekendheid groeien. „Toen Jesse aantrad, kende 20 procent van de Nederlanders zijn naam. Bij de andere politieke kop stukken is dat 90 procent. Het is mijn doel dat dat voor hem op 1 fe bruari ook 90 procent is. We zijn goed op weg." V zaterdag 17 december 2016 DEN HAAG LUDWIGSHAFEN Een volgens de autoriteiten 'religieus geradicaliseerde' jongen van twaalf heeft ge probeerd een aanslag te ple gen op de kerstmarkt in de Duitse stad Ludwigshafen. De jongen zou zijn aangezet tot de aanslag door een 'on bekend lid' van terreurgroep Islamitische Staat. De aanslag op 26 november mislukte, doordat de ontsteking van de bom niet werkte. Ben Hooper, de Brit die als eerste de Atlantische Oceaan over wilde zwem men, verklaart waarom hij zijn recordpoging staakte. De Kampeer en Caravan Indu strie (KCI) en brancheorgani satie Bovag vieren een feestje: er zijn in tien jaar tijd 100.000 nieuwe caravans en campers verkocht. Het diep tepunt in de verkoop in 2014 is voorbij, melden de organi saties. Tot en met november 2016 staat de teller op 6.005 nieuwe caravans, het beste jaarresultaat sinds 2012. Onemanshow Klaver stuwt GroenLinks op Jesse Klaver. Hanneke Keultjes Den Haag 25% kijk voor de verschillende kortingen en de uitzonderingen op blokker.nl/klantenservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7