'Ik zou zo graag zien dat mensen elkaar tegemoet treden zonder vooroordelen' paspoort Erica Georgine Terpstra zei ik: 'Ziet u wel, wat de verpakking ook is, binnenin zijn we allemaal hetzelfde.'" Ze grinnikt. „Dat wordt gewaardeerd! Zoveel kijkers berichten me: 'Wat mooi datje met eerbied met andere mensen en culturen omgaat.' Kijk, ik vind onze samenleving nogal verruwd. Op straat, maar ook in de politiek. Dat agressieve, dat op de man spelen. Zo heb ik het thuis niet geleerd. Dan stemt het me optimistisch dat mijn respect en tolerantie zo worden gewaardeerd. Zie je wel, denk ik dan. De mensen hebben het nodig." Ze staart naar de branding. „Dan kom ik toch bij de opvoeding terecht. Die volstrekte onbevangenheid op die school in Jeruzalem greep me enorm aan. 6 of 7 jaar en volkomen kleurenblind. Ze stoeien met elkaar of slaan een arm „Dan heb je denk ik toch een verkeerd beeld van de WD. Ik ben een liberaal in om elkaar heen. Zo inspirerend! Deze kinderen zullen, is mijn overtuiging, nooit meer in sjablonen denken. „Dat zou ik zo graag overal willen zien: mensen die elkaar zonder vooroordelen tegemoet treden. Die opvatting draag ik heel eenvoudig uit door te laten zien hoe leuk het kan zijn elkaar te ontmoeten. Je kunt mij geen groter plezier doen dan met lol maken met iemand die ik niet versta." „Nou, dat vraag je aan een erelid van de WD! Als ik Mark Rutte bezig zie: echt ontzettend goed. Er zijn heus dingen op hem aan te merken, maar als ik zie hoe veel enthousiasme hij verspreidt over Nederland, denk ik: 'Yes! Zo moet het." hart en nieren en die hebben respect voor anderen juist heel hoog zitten." „Niet in de zin dat ik er nog naar zou terugwillen. Maar ik sms onze minister president weieens. En weet je wat zo knap is? Ik krijg altijd binnen 24 uur antwoord." Weer een bulderlach. „Dat gaat je niets aan natuurlijk!" „Met de hele familie. We blijven dagenlang bij elkaar. Warm en dankbaar. En met een mooie kerstboom. Ik versier hem weer zelf. Met veel lichtjes. Ik zet hem voor het raam, zodat anderen er ook van kunnen genieten." magazine 13 Toch lijken we in ons land steeds banger voor elkaar. Hoe zou u die angst willen wegnemen? in de Tweede Kamer voor de WD. Van 1994 tot 1998 staats secretaris Volks gezondheid, Welzijn en Sport. Van 2003 tot 2010 voorzitter van sportkoepel NOC*NSF. Presentator en programmamaker bij omroep MAX, onder meer van Erica op Reis. Vrijdag is op NPOl om 22.20 uur de uitzending over Israël. Privé: Gescheiden, twee zoons, twee kleindochters. Ziet u iemand in de politiek die dat plezier ook uitstraalt? Verbinden en tolerantie klinken toch niet als pure WD-thema's. Geboren: 26 mei 1943, in Den Haag. Opleiding: Chinese taal en cultuur Universiteit Leiden (niet afgemaakt). Loopbaan: Van 1959 tot 1964 wedstrijdzwem mer. Europees kampioen, meer voudig nationaal kampioen, win naar van zilver en brons op de Olympische Spelen van Tokio. Daarna docent Nederlands aan Chinezen en freelance sport journaliste. Van 1977 tot 2003 Houdt de politiek u nog erg bezig? Wat sms't u de premier zoal? Over een paar dagen is het exact twee jaar geleden dat u ziek werd. Hoe viert u kerstavond nu?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74