OZCAN AKYOL Havenbedrijven slordig met regels rond concurrentie Auping WinterSale 15% A auping voordeel 6 *VJ plaza Column zou je denken, maar twee van de schuldige agenten mogen na het doorlopen van een re-integratie traject gewoon weer aan het werk. Voor de vorm worden ze opnieuw getraind en gecertificeerd, daarna staat niets een terugkeer op straat in de weg. Er de anderen zullen er ook mild vanaf komen. Het is een merkwaardige reactie: in iedere andere branche zou ie mand die zich op deze wijze mis draagt, nota bene nadat het is be wezen, onmiddellijk op non-actief worden gesteld. Maar bij de politie wachten ze de strafzaak niet af: ze hebben reeds hun eigen waarheid. Als de onafhankelijke recht spraak zich straks over deze kwestie gaat buigen, komt de waarheid hopelijk boven water, gevolgd door sancties die bij een bepaalde overtreding horen. Tot die tijd kijken nabestaanden en betrokken burgers vol ongeloof naar het handelen van de politie, die blijkbaar meer waarde hecht aan het eigen imago dan aan ge rechtigheid. De afhandeling van de zaak rond Mitch Henriquez was bij uitstek het moment om weer enige good will terug te winnen bij de kriti sche burger. Hoewel de boel wordt getraineerd, met name door het eindeloze onderzoek, blijven me dia en betrokken geïnteresseerd. En als agenten voelen dat ze hun werk niet meer goed kunnen doen, is dat een zorgwekkende ontwikkeling, een signaal dat we serieus moeten nemen. Maar de verantwoordelijkheid voor een goede relatie met de bur ger ligt evengoed bij de overheid. Niemand is onfeilbaar. Als je dat wel wilt doen voorkomen, zal de argwaan en de minachting alleen maar toenemen. Bij de politie wachten ze de strafzaak niet af: ze hebben reeds hun eigen waarheid Dat staat in een onderzoek van de Vrije Universiteit van Amsterdam in opdracht van mededingings waakhond Autoriteit Consument Markt (ACM). De ACM noemt de onderzoeks uitkomsten zorgelijk. Niet alleen is de bereidheid om de regels te overtreden aanzienlijk, ook blijkt de kennis van deze regels onder maats, waardoor er ook bedrijven zijn die onbewust de fout in gaan. Met concurrenten afspreken dat ze geen klanten van elkaar afpak ken of met andere bedrijven pra ten over offertes, meer dan de helft van de ondervraagden blijkt niet eens te weten dat dit verbo den is. „De kennis van deze basis regels is laag", constateert ACM- directeur Michiel Denkers. Het is voor het eerst dat de ACM een hele sector in Nederland we tenschappelijk heeft laten onder zoeken op regelnaleving. De ha vens waren al speerpunt vanwege het economische belang, de grote verwevenheid tussen de bedrij ven en de signalen over overtre dingen die de concurrentiewaak- hond binnenkrijgt. Dit jaar kregen koel- en vrieshuizen miljoenen boetes opgelegd voor het maken van prijsafspraken en het onder ling verdelen van klanten. In 2011 was er een miljoenenboete voor een kartel van inzamelaars van zeescheepsafval. De ACM heeft in de Rotterdamse haven zeker nog twee onderzoeken lopen. Volgens onderzoeker Adriaan Denkers (verre familie van de ACM-directeur) van de Vrije Uni versiteit is in de haven de bereid heid de regels te overtreden groot omdat ondernemers ervan uit gaan dat hun collega's het ook doen. Daarnaast zeggen ze de re gels ingewikkeld te vinden. De ACM overweegt vaker eco nomische sectoren aan sociaalwe tenschappelijk onderzoek te on derwerpen. op het gehele Auping «v assortiment* y Kom naar Auping Plaza voor professioneel slaapadvies Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) Afgelopen week hoorde ik twee agenten op de radio klagen over de veranderde maatschappij. Ze hebben last van opstandige burgers, die cynisch en achterdochtig zijn. Het werk van de agent wordt veel lastiger, bij voorbeeld door filmende getuigen en kritische advocaten. Een dag later las ik dat drie van de vijf agenten die betrokken wa ren bij de dodelijke arrestatie van Mitch Henriquez buitenproporti oneel geweld hadden gebruikt. Dat was de conclusie van een in tern politieonder zoek, uitgevoerd in aanloop naar de strafzaak tegen de verdachten. zaterdag 17 december 2016 GO @OzcanAkyol Vertrouwen We willen allemaal dat de politie weer een instituut wordt dat res pect en vertrouwen inboezemt. Bedrijven in de Rotterdamse haven nemen het niet zo nauw met de concurrentieregels. Als directies het nodig achten, neigt 30 procent van de bedrij ven naar het overtreden van de wet. Leon van Heel Rotterdam De wintermaanden zijn hét moment om je slaapkamer comfortabel en gezellig te maken. Watje ook zoekt, Auping heeft altijd een warm winterdekbed, comfortabel kussen, stijlvol dekbedovertrek of compleet bed of boxspring dat perfect bij jouw slaapkamer past. Kom snel naar Auping Plaza, profiteer nu van 15% voordeel op het hele assortiment* en slaap nog lekkerder deze winter! De Original boxspring is er al van voor 1.849,- incl. hoofdbord, 2 vlakke boxsprings en 2 Inizio matrassen. *De actie geldt van 17 december 2016 t/m 29 januari 2017. Kijk op auping.nl/wintersale voor de voorwaarden. Bovenstaande vestiging is Tweede Kerstdag geopend. Bij Auping Plaza: - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie Fijn dat er zelfreini gend ver mogen bestaat,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6