MIJN WEEKEND fa Niet helemaal dezelfde smaak magazine 5 [4- Tekst: Leo van Marrewijk Foto: Koen Verheijden Kleine Sem (3) loopt z'n lippen al af te likken. Niet omdat hij denkt dat hij kerst bomen kan eten, wel omdat hij inmiddels weet dat kerst, gezelligheid en lekker eten bij elkaar horen. HeeL bewust de kerstvoorbereiding meemaken is nieuw voor Sem, zegt zijn moeder Suzanne Busker- molen (28) uit Kudelstaart: „Twee jaar gele den lag hij te slapen toen we een kerstboom uitzochten, vorig jaar moest-ie alleen maar huilen, en nu vindt Sem het allemaal leuk." Vader Mark (28) mag eerst nog de grote boom sjouwen en in de auto proberen te proppen. Dat is in veel gezinnen een dingetje, zeker als je ook alle huisgenoten weer mee naar huis wilt nemen. Als dat lukt, weet Sem wat er straks komen gaat: alles uitje handen laten vallen om de boom aan te kleden. En bomen versieren, daar is hij een kei in. Styling-technisch gezien is het misschien nog niet helemaal je-van-het en peuters heb ben nu eenmaal vaak een iets andere smaak dan hun ouders, zegt Suzanne, maar aan Sems inzet ligt het niet. „We laten hem nog niet meebeslissen over het formaat van de boom, maar hij krijgt wel elk jaar een eigen bal." Die past minder goed bij het thema wit, goud en zilver waarmee z'n ouders hun boom uitrusten. „Sem heeft nu dus een eigen boompje waarin hij zijn eigen versieringen mag hangen. Mickey Mouse, een kabouter, sterretjes, alle kleuren van de regenboog, alles door elkaar. Vindt-ie prachtig." En natuurlijk valt over smaak te twisten, maar Suzanne troost zich met de gedachte dat alle versieringen tijdelijk zijn. „Als Sem het huis uit gaat, krijgt-ie alle ballen mee." Wilt u ook vertellen over uw favoriete moment van het weekend? Mail naar weekend@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66