Bertie Steur: Expeditie Robinson en Boer Zoekt Vrouw zijn niet te vergelijken II 5 112 NIEUWS Duo vast voor bedreiging Vrouw rijdt weg na botsing Bromfietser gewond in Spui CORDEJONGE Vé NS WOSST SPoZTlCF *2-017 f In Boer Zoekt Vrouw was ze die stille, die stugge, die vrouw waar van iedereen zich afvroeg: wil ze ei genlijk wel meedoen? Maar bij het RTL-programma Expeditie Robin son is Bertie Steur de Comeback Kid, de vrouw die vriend en vijand verbaasde door van Afvallerseiland terug te keren voor de finale van het survival-programma. Expeditie Robinson. Eten „Iedereen zat te denken aan wat hij zo graag wou eten als hij thuis kwam. Ik had er eigenlijk niet zo veel moeite mee. Zolang mijn buik vol zit, vind ik het best. Af en toe waren er eetbare en rijpe bananen, en bananenbloemen die je kunt eten. We kregen een beetje meel en rijst, halverwege wat fruit en één keer een heel klein visje. En er was héél veel cassave op het eiland. Op een gegeven moment waren we er best handig in geworden om die cassave klaar te maken, smaakte net als gebakken aardappels. Eerst wa ter uit de zee inkoken, daarin de cassave koken zodat die zout werd en daarna bakken. Dat was prima." Eenzaamheid „Dat viel eigenlijk wel mee. Ik kan goed tegen alleen zijn. En na drie dagen kwam Ellen erbij." Insekten „Ik heb he-le-maal onder de beten gezeten. Vooral in het begin, later moesten ze me niet meer zo. Je kreeg Deet, dat kon je dan spuiten, maar het hielp niet bijzonder. Vooral als ik sliep werd ik gebeten. Het schijnen zandvlooien te zijn geweest. En ik heb ook nog een nacht op een nest met rode mieren geslapen. Nou, die prikken wel hoor." Ik had een petje mee met Hosternokke erop. Dat werd een beetje mijn kenmerk ,,'s Nachts liepen ratten langs en knaagden aan het afdakje, maar daar ben ik niet zo van onder de in druk. Op een gegeven moment za ten we 's avonds op het strand te praten, toen we een enorm kabaal hoorden in de bosjes. We zagen iets harigs de berg op vliegen; waarschijnlijk apen. En je zag ijsvo- geltjes op en neer vliegen. Je hebt daar geen enge beesten waar je heel erg bang voor moet zijn. Behalve dan dat dodelijke zeeslangetje. Dat hebben we écht gezien. Toen waren we heel snel het wa ter uit." Pet „Je mocht een aantal dingen meenemen en een hoofddeksel werd wel geadvi seerd. Ik denk, dan neem ik een Zeeuws petje mee. Hoster nokke, stond erop. Dat werd toch wel een beetje mijn kenmerk, die pet. En ieder een wilde na tuurlijk weten wat het betekende. Een Zeeuwse krachtterm, zei ik dan heel netjes." Meer op www.pzc.nl zaterdag 17 december 2016 PC MIDDELBURG Een 16-ja- rige jongen uit Kortgene en een 17-jarige jongen uit Middelburg zijn aangehou den omdat ze ervan ver dacht worden een 17-jarige Middelburger te hebben bedreigd. Dat gebeurde donderdag rond 20.30 uur op de Pottenbakkerssingel. De twee spraken het slachtoffer aan en bedreig den hem. De jongen vluchtte een supermarkt in en waarschuwde de politie. Agenten hielden de twee verdachten kort daarna aan in de Zusterstraat. MIDDELBURG De politie is op zoek naar een vrouw die woensdag in een witte auto is doorgereden na een bot sing op het Groene Woud in Middelburg. Ze zou daar tussen 16.00 en 16.05 uur een groen/blauwe Renault La- guna hebben geraakt. Beide voertuigen kwamen vanuit de Schroeweg. De witte auto zou vanaf de linkerbaan de linkerkant van de Renault geraakt hebben. De bestuurder van de Re nault stapte uit, maar de vrouw reed door in de rich ting van de Zandstraat. Haar auto zou aan de zij kant flink beschadigd moe ten zijn. SPUI Een achttienjarige in woner van Axel is donder dagavond gewond geraakt bij een ongeluk in Spui, bij Terneuzen. De Axelaar kwam met zijn brommer in botsing met een auto, meldde HVZeel- and vrijdag. Het ongeluk gebeurde om streeks 19.40 uur. Volgens de nieuwssite heeft de 56- jarige automobilist uit Ter- neuzen, toen hij wilde af slaan, de bromfietser over het hoofd gezien. De achttienjarige Axelaar is voor controle met de am bulance naar het zieken huis gebracht. Het is niet bekend hoe het met hem gaat. De bestuurder van de auto is ongedeerd gebleven. Eigenlijk praat ze volgende week pas met de kranten, maar voor Zeeland maakt Bertie Steur uit Renesse, bekend van Boer Zoekt Vrouw, een uitzon dering. Donderdag 22 december om 20.30 uur staat ze in de fi nale van Expeditie Robinson, waarin zestien mensen probe ren te overleven op een onbe woond eiland. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Bertie Steur Dieren Bertie Steur. FOTO OLIVIER THIJSSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41