Open agrarisch gebied Badplaatsen Stranden V Verblijfsrecreatief gebied Korting op Bevrijdingsfestival teruggedraaid 3 DICKENS KERSTMARKT IN VEERE zaterdag 17 december 2016 1* V c - Waterkerende functie (waterveiligheid) staat voorop - Ondernemers stimuleren tot innovatie en verbetering van de kwaliteit - Nieuwe recreatieve strandbebouwing is uitge sloten - Strand is en blijft van en voor iedereen, dus geen exclusieve zones - Kwaliteitsverbetering be staande bebouwing is mo gelijk onder voorwaarden - Omvormen van dagcabi nes naar strandslaaphuis- jes is niet toegestaan - Er komt een Zeeuws 'ont- wikkelkader' waarin staat waaraan vakantieparken of campings moeten voldoen (bijv. inpassing in het land schap, eigendom, ruimte tus sen eenheden, toegankelijk heid) - Instellen van een fonds dat ondernemers helpt hun re- creatiebedrijf te modernise ren - Aanjaagteam om onderne mers te ondersteunen, ook bij bedrijfsbeëindiging - Karakteristieke openheid wordt gewaarborgd - Nieuwe verblijfsrecreatieve ontwikkelingen worden uitge sloten - Kleinschalige ontwikkelin gen (aansluitend) op het (agrarisch) bouwvlak zijn mo gelijk onder voorwaarden van een streekeigen landschap pelijke inpassing - Kamperen bij de boer is mogelijk op basis van ge meentelijke quota en regel geving - Nieuwe ontwikkelingen bin nen de agrarische sector worden ondersteund - Nieuwe projecten, kwaliteitsverbetering en herstructurering zijn mogelijk binnen de begrenzing be staand bebouwd ge bied - Projecten zetten qua verschijningsvorm en type accommodatie in op een innovatief en hoogwaardig concept - Projecten leveren een bijdrage aan de werkgelegen heid, behoud van voorzieningen en heb ben een toegevoegde waarde voor de (leef)omgeving Ernst Jan Rozendaal Middelburg De subsidie van het Bevrijdingsfes tival blijft volgend jaar gelijk. Pro vinciale Staten hebben de korting van 7000 euro gisteren terugge draaid. Het dagelijks provinciebestuur besloot afgelopen week de subsidie van het Bevrijdingsfestival van 29.000 euro terug te brengen tot 22.000 euro. Aan de hogere subsi dies van evenementen als Concert at Sea, Zeeland Nazomerfestival en Film by the Sea is veel minder ge tornd, omdat die Zeeland op de kaart zetten. Omdat de Staten eer der besloten 40.000 euro te bezui nigen op de festivals, kwam gede puteerde Ben de Reu (PvdA) daarom uit bij het Bevrijdingsfesti val. Dat blijkt tegen het zere been van een meerderheid van de par tijen. D66, SP, Christenunie, Partij voor de Vrijheid, 50 Plus, Zeeland Lokaal en CDA dienden een motie in die ook steun kreeg van PvdA en GroenLinks. Daarin wordt voorge steld de 7000 euro cultuurgeld te compenseren uit een niet vaak aan gesproken onderzoekspotje dat Provinciale Staten zelf hebben. SGP en VVD stemden tegen de motie. Volgens Kees van den Berge (SGP) zou een sponsor het verloren be drag moeten compenseren en Kees Bierens noemde het 'hap snap' dat nu ineens één festival te hulp ge schoten wordt. Te huur: prachtig appartement in Grijpskerke De eerste maand geen dubbele maandlasten! Nu geen kosten koper bij deelnemende panden aan de vrij-op-naam-actie! NU GEEN KOSTEN KOPER \m,u\ N3 Vandaag en morgen Interesse? T: 0118 554455 info@woonburg.nl www.woonburg.nl recreatie, maar wel beter thuis op Walcheren Céér overdrachtsbelasting Géén kadasterkosten Géén notariskosten De actie loopt nog tot en met 31 januari 2017! Kijk voor deelnemende panden op: www.m2makelaars.nl/von zat. 17dec.11.00-18.00u zon. 18 dec. 11.00-17.00u Gratis toegang en gratis parkeren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39