28 SJOERD MOSSOU Column Het bericht waar ik deze week het hardst om moest lachen, met enige voorsprong, kwam woensdagavond uit Zwolle. Daar besloot een woedende me nigte om niet heel ouderwets de scheids rechter te belagen, maar de videoscheidsrech ter. De ME moest eraan te pas komen, blijk baar. Kevin Blom, de videoscheidsrechter, durfde nog amper naar huis, zo vreselijk boos waren de mensen. Witheet omsingel den ze zijn busje vol met videoapparatuur. Er zijn geen fatsoenlijke beelden van, dus ik probeerde me er gelijk een spreek koor bij voor te stellen. ('En steek die herha ling, maar in je reet, en steek die her-ha-ling maar in je reet.') Volkskrant-collega Willem Vissers noem de de situatie 'kafkaësk', en daar valt wat voor te zeggen natuurlijk, al weet ik vrij wel zeker dat ook Franz Kafka dit niet had kunnen verzinnen, en de Franse absurdist Albert Camus evenmin. Ik achtte de boze burger tot vrij veel in staat, maar hiertoe eerlijk gezegd niet. Je te levisie uit het raam gooien na een 2-1 ne derlaag is van alle tijden, flitspalen worden al vele jaren vernield, maar dit lijkt me toch wel de overtreffende trap. Het boze mensen-opperhoofd Geert Wil- ders had amper onze autonome recht spraak ter discussie gesteld, of een paar da gen later was de videoscheidsrechter aan de beurt, na een niet eens zo heel discutabe le penalty bij PEC Zwol le tegen FC Utrecht. Niets is nog eerlijk, blijkbaar. Alles is on rechtvaardig geworden. Zelfs een videoscheids rechter in een busje, toch bedacht als repre sentant van de ultieme eerlijkheid, is een vieze vuile klootzak gewor den. Een gore smerige matennaaier. Ik zou daar nu over kunnen gaan moraalridderen natuurlijk, er is weinig grappig aan fysiek of verbaal ge weld, maar erom lachen lijkt me effectie ver. Misschien is het een idee om de video scheidsrechter niet meer in een busje op een parkeerplaats te zetten, maar in zo'n Dixie-toilet, pal langs het veld. Dan kun nen ook trainers en voetballers hem voortaan naar hartenlust belagen, bijvoor beeld door er wild hysterisch tegenaan te gaan bonzen. Een trainer zoals Erwin van de Looi zie ik er voor aan om die hele Dixie boos on dersteboven te flikkeren, met videoscheids rechter en al. Een andere optie is om niet één video scheidsrechter in te voeren, maar twee, zo dat beide partijen een eigen busje hebben om na afloop te omsingelen. Trouwens, hoe zit dat eigenlijk met doellijntechnolo gie? Waarom is de doellijntechnoloog ei genlijk nog nooit fatsoenlijk met de dood bedreigd, zelfs niet op het internet? Het zou verdorie eens tijd worden. Ik achtte de boze burger niet tot dit in staat Haarhuis nieuwe captain DC-team Jansrud wint ook inVal Gardena Er schuilde een bepaalde symbo liek in. Nu Feyenoord al maanden lang koploper is in de eredivisie, de wintertitel officieus op zak heeft, is het misschien ook wel eens tijd voor een cultuuromslag. Want zo kun je de glimlach van trainer Giovanni van Bronckhorst van gisteren gerust uitleggen. Als Ajax en PSV het morgen in de Arena tegen elkaar opnemen, zit de selectie van Feyenoord ont spannen aan het kerstdiner. Alsof het ze niet interesseert wat de nummers 2 en 3 doen, ze staan toch al op achterstand. Dat staat in schril contrast met de tijd dat er wel altijd werd gekeken en ge wezen naar Amsterdam en Eind hoven. Kerstmis „Als we al naar die wedstrijd kij ken, dan hooguit de eerste helft", zei Van Bronckhorst. „Want we vieren samen alvast Kerstmis. Wel ke uitslag mijn voorkeur heeft? Het maakt mij echt niet uit. Ik ben alleen geïnteresseerd in de uit slag van Feyenoord - Vitesse." Misplaatst is die houding zeker niet. Want wie bovenaan staat in de eredivisie, hoeft toch ook niet naar anderen te kijken? Dat veran dert pas als de Rotterdammers vanavond in de Kuip zich wél zou den laten verrassen door Vitesse. Maar daar denken ze momenteel niet eens aan in Rotterdam-Zuid, waar het zelfvertrouwen na de rui me overwinningen tegen AZ (0-4) en ADO Den Haag (beker, 5-1) geen grenzen meer kent. En misschien nog wel belangrijker: Feyenoord gaat dat ook steeds meer uitstralen. zaterdag 17 december 2016 @sjoerdmossou Onrecht TENNIS Jan Siemerink stopt na tien jaar als captain van het Nederlandse Daviscupteam. Hij maakt op 1 ja nuari plaats voor Paul Haarhuis (foto), die ook ac tief blijft als coach van de vrouwen. Onder Siemerink pro moveerden de tennissers in 2008 en 2013 naar de Wereld- groep. Oranje is nu actief in groep 1 van de Europees/Afri kaanse zone. SKIËN De Noorse skiër Kjetil Jansrud (fo to) heerst deze winter op de snelheidsnum mers. Hij won gis teren in het Itali aanse Val Garde- na al zijn derde wereldbekerwed strijd van het sei zoen. Op de su- per-G was de 31-jarige Jans rud (1.31,93) slechts een frac tie sneller dan zijn landgenoot Aleksander Aamodt Kild (1.31, 99). ■E o a Bij Feyenoord gaat Feyenoord schiet al een tijdje met scherp in de eredivisie. Van avond tegen Vitesse hebben de Rotterdammers de kans om te zorgen dat het Legioen met een fantastisch gevoel de kerstda gen zal doorbrengen. Mikos Gouka Rotterdam 'Si verdient applaus, geen fluitconcert'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28