Point 21 omhoog heeft hij wel gewaagd. Tussen 2006 en 2008 speelde hij bij Vlissingen, dat zaterdag de te genstander is in de districtsbeker. Terug aan de Irislaan. Vlissingen „Bij De Noormannen ging het bergafwaarts. Verschillende spe lers kozen al voor een andere club, dus als ik het zou doen, moest ik het nu doen. Ik heb er nooit spijt van gehad. Als jochie van een dorp kwam ik in een stad te voetballen, dat was wel een verandering. Maar het was een gezellige groep en ik heb er veel geleerd. Slimmigheid jes in het veld, wat minder lief zijn, zulke dingen." „Het eerste seizoen heb ik bijna al les gespeeld, maar op het einde raakte ik geblesseerd. In de zomer heb ik met verzorger Sjaak Goede- gebuure doorgetraind op het strand, maar toen de competitie begon had ik nog een achterstand. In dat tweede seizoen heb ik voor mijn gevoel nooit echt een eerlijke kans gekregen." „Ik hecht voor een wedstrijd heel erg aan mijn routinedingetjes. Dat begint onbewust eigenlijk al de dag voor de wedstrijd. Dan ga ik nooit op stap, doe ik rustig aan. De volgende ochtend leg ik op tijd mijn spullen klaar. Mijn sliding broekje, de brace voor mijn enkel, ik neem altijd dezelfde onder broek mee, twee broodjes kaas en Vroeger was een wedstrijd voor mij eigenlijk niet geslaagd als ik niet had gescoord bananen." „Die routines creëren een soort zekerheid voor mezelf. Als ik bij de training bijvoorbeeld mijn sli dingbroekje vergeten ben, mis ik iets. In de kleedkamer zit ik altijd op dezelfde plek: als je binnen komt direct links op het hoekje. Als er onverhoopt 's iemand an ders zit, word ik niet boos hoor. Dat los ik met een dolletje op ofzo. Eigenlijk heeft iedereen nu zijn vaste plekje." „Als ik me aankleed, begin ik altijd links. Linkersok, linkerscheenbe schermer, linkerschoen. Door gaans kom ik als laatste op het veld voor de warming-up. Ik heb een hekel aan de warming-up; of in elk geval een te lange warming-up. Ik wil het liefst gelijk beginnen. Als de wedstrijd begint, heb ik geen routines meer. Ja, zo snel mogelijk naar het doel." Doelpunten „Vroeger was een wedstrijd voor mij eigenlijk niet geslaagd als ik niet had gescoord. Met de jaren is dat wel veranderd. Ik kan nu ook genieten van een assist. Maar vroe ger wilde ik altijd naar het doel, zo snel mogelijk. Soms wel 's te snel. Dat is één van de dingen die ik bij Vlissingen heb geleerd: soms moet je de bal eerst aannemen of terug leggen." „In de loop der jaren ben ik veran derd. Vroeger liep ik op elke bal, nu kies ik mijn momenten. Mis schien doe ik nu meer op routine, omdat ik eerder zie dat sommige ballen niet haalbaar zijn. Mis schien heeft het met kracht te ma ken, die afneemt als je ouder wordt." „Wat nooit veranderd is, is dat ik altijd naar het vijandelijke doel wil. Ik ben altijd aanvaller ge weest. Verdedigen is niet mijn tak Als ik me aankleed, begin ik altijd links. Linkersok, linkerscheenbescher mer, linkerschoen van sport. Doordat er veel afwezi gen waren, heb ik één keer laatste man gespeeld. Na een halfuur was ik kapot.Ik had zo veel ruimte, ik draafde van zestien tot zestien. Na de rust stond ik weer gewoon voorin." Bekerwedstrijd „Het mooiste scenario is natuur lijk dat ik de winnende maak. Maar eerlijk: Op iedere positie is Vlissingen natuurlijk beter be deeld dan wij. Als vierdeklasser kunnen wij het eigenlijk niet ver keerd doen. Maar ik wil echt niet afgeslacht worden met een nulle tje of tien, daarvoor ben ik te fana tiek. Voor De Noormannen is het een leuk extraatje, voor mij per soonlijk natuurlijk dubbel." „Patrick Knevel en Julian Cop- poolse waren aan het begin van het seizoen samen even oud als ik nu ben. Er is inmiddels een be hoorlijk leeftijdsverschil. Natuur lijk voel ik mijn lijf na een wed strijd en herstel ik langzamer, maar ik doe het zo graag. Maar ja, mijn vriendin Kim en ik hebben twee kinderen en daar willen we ook tijd voor vrijmaken." „Ik weet nog niet wanneer ik stop. Maar als ik stop, zal ik niet bij De Noormannen in een lager elftal gaan spelen. We wonen in Oost- Souburg, qua reistijd kan ik dan beter bij RCS of Vlissingen gaan spelen. Ik ben al verschillende ke ren gevraagd door de jongens van Vlissingen 2 met wie ik eerder al bij Vlissingen speelde." zaterdag 17 december 2016 SS® terug aan de Irislaan A Mark Minderhoud hecht voor een wed strijd erg aan zijn 'routinedingetjes'. FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 212