Bi O O) CD O 20 ZE Volendam houdt Boere in bedwang PIBLW door grens van honderd goals Kerkhove strandt in best toernooi ooit Broers Mesu allebei voorin te vinden Mark Minderhoud heeft goede herinneringen aan zijn periode bij Vlissingen. Vandaag keert hij er terug met De Noormannen. Lesley Kerkhove in actie, foto lex de meester TENNIS DISTRICTBEKER VLISSINGEN-DE NOORMANNEN Ruud Pennings begon zijn Zeeuwse voetbalcarrière bij De Noormannen Aan de streak van acht duels met een doel punt kwam gisteravond een einde voor voet baller Tom Boere. De Terneuzense aanvaller van FC Oss, topscorer van de Jupiler League kwam tegen Volendam niet tot scoren. FC Oss, waar Istvan Bakx inviel, verloor met 3-0. Trainer Roy Hendriksen uit Middelburg kon met Helmond Sport de plaatsing voor de na- competitie geen gepast vervolg te geven. Thuis werd met 2-4 verloren van Jong Ajax. Na negen duels zonder winst won FC Dor drecht eindelijk weer 's: met 3-0 van hekken sluiter Achilles'29. Souburger Bradley de Nooijer, zoon van trainer Gérard, verzorgde assist van de openingstreffer. PIBLW/Reintegratie ondervond op de ne gende speeldag in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaande- ren meer tegenstand dan het lief was. De kop loper won nipt met 6-5 van ZVV Hulst 2, maar mocht na afloop niettemin een klein feestje vieren. De zes treffers waren meer dan vol doende om de magische grens van honderd doelpunten te passeren. Het doelsaldo van de koploper is nu 105-40. Ter vergelijking: De Bokx, de enige concurrent in de strijd om de titel, moet het doen met 63-44. In de derde klasse heeft Lauret Roose ook na negen duels een honderdprocentscore. De halve finales vormden gisteren tijdens het 100.000 dollartoernooi van Dubai het eindsta tion voor Lesley Kerkhove, zowel in het enkel als het dubbelspel. De uit Zierikzee afkom stige tennisster kwam eerst tekort tegen de Russin Natalja Vikhlyantseva: 6-17-6. Na een rustperiode verloor ze samen met de Wit- Russische Lidziya Marozava van de Luxem burgse Mandy Minella en de Servische Nina Stojanovic na een supertiebreak (10-4). Voor Kerkhove is 'Dubai' haar beste toernooi ooit. Ze won in het enkelspel drie rondes in het kwalificatietoernooi en vervolgens ook drie partijen in het hoofdschema. Tijdens de tweede wedstrijd van de KPN Vierdaagse, gisteravond in Utrecht, zijn Erwin en Niels Mesu in de top 10 gefinisht. Beide schaatsbroers deden daarmee goede zaken voor het klassement. Erwin Mesu probeerde in de slotrondes te ontsnappen uit een kop groep van zeven. Hij reed even solo aan de lei ding, maar werd toch weer bijgehaald. Uitein delijk finishte hij als zevende. Niels Mesu werd derde in de pelotonsspurt en dus tiende overall. Vandaag wordt er gereden in Breda, morgen is de finale in Alkmaar. Turnen Pearle edankt voor je in schrijving voor de Fey- enoord-instuif.Ge fronste wenkbrauwen in huize Minderhoud. Zoon Mark, op dat moment D-pu- pil bij De Noormannen, had zich helemaal niet ingeschreven. „Bo vendien was ik voor PSV." Maar wie had hem dan ingeschreven? Ruim twintig jaar na dato weet Mark Minderhoud het nog steeds niet. Minderhoud heeft zich erbij neer gelegd dat dat mysterie nooit meer opgehelderd zal worden. Hij koes tert niettemin de herinnering. „Ik had alleen een trainingspak van PSV. Daar kon ik niet mee aanko men, dus we hebben speciaal een nieuw trainingspak gekocht. We kregen training van Mike Obiku. Ik mocht ook terugkomen voor een tweede training, maar daarbij bleefhet." Het was de tijd dat Minderhoud ervan droomde om profvoetballer te worden; wie niet op die leeftijd. „Maar toen ik bij De Noormannen in de senioren kwam, kwam de realiteitszin dat dat niet voor ie dereen is weggelegd." Een stap DEBUUT zaterdag 17 december 2016 VOETBAL ZAALVOETBAL SCHAATSEN EV Vanaf 8,.30 uur komen vandaag en morgen 400 turnsters in actie in het Sportblok in Zierikzee. De eer ste schifting voor het Nederlands kampioenschap (eerste tot derde divisie) en dis trictskampioen schap (vierde tot zesde divisie) wordt er gehou den voor vrouwen. Delta Sport orga niseert de wed strijd in samen werking met KNGU-district Zuid. Delta Sport is zelf aanwezig met 54 turnsters. 21 De driebanders van Pearle Opti ciens 2 verloren in de tweede divisie met 2-6 van kop loper Teletronika. De thuisspelers vochten met een groot hart tegen de titelkandidaten uit Zundert maar kwamen tekort. Alleen Theo Plat- jouw won zijn par tij (35-27 tegen Erwin Vissen berg). Etienne van Damme (33-40), Cor de Jonge (31- 40) en Eddie van Goethem (33-35) verloren. Pearle blijft mid denmoter. Gewoontedier is Met 232 doelpunten in de (na)competitie is Mark Min derhoud momenteel de pro ductiefste, nog actieve speler in het Zeeuwse voetbal. Mark Minderhoud heeft in 15 opeenvolgende seizoenen ge scoord in de districtsbeker. In het Zeeuwse amateurvoetbal een ongeëvenaarde reeks. Rudy Boogert Oost-Souburg Mark Minderhoud is samen met Erwin Pouwels met 5 doelpunten topscorer van De Noormannen in de huidige dis trictsbeker. De Noormannen heeft drie derdeklassers verslagen op weg naar de vierde ronde van de districtsbeker: VCK (in de poule), Walcheren (tweede ronde) en Kruiningen (derde ronde). Voor Ruud Pen nings heeft het be kerduel met De Noormannen een apart tintje. De trai ner van Vlissingen startte halverwege de jaren tachtig zijn Zeeuwse voetbal carrière bij de club uit Westkapelle. In 1984 verhuisde Pennings van Eind hoven naar Westka pelle. Hij kreeg werk bij de rijkspolitie Val- kenisse. „In het begin woonde ik boven het bureau, maar toen mijn huisje in Biggekerke klaar was, verhuisde ik daarnaartoe. Met voetbal was ik aan vankelijk niet bezig, want ik wilde me toeleggen op mijn maatschappelijke carrière." Maar in Westkapelle bleven de keepers kunsten van Pen nings niet geheim. Op z'n zeventiende keepte hij al in het eerste van vierde- en later derdeklas ser Tongelre. Als vroege twintiger ver volgde hij zijn car rière bij De Noor mannen onder trai ner Wim Groenewe- gen, de opa van Jar- reau Manuhuwa die nu onder Pennings bij Vlissingen speelt. „Een gezellige club", vindt Pennings. „Een club van het dorp, met zijn saamhorig heid, dat vind ik mooi om te zien. We had den toen ook een aardige ploeg met spelers als Ad Min derhoud, Theo van Hercules en Lou Huijbregtse. Ja, ik heb er met veel ple zier gespeeld. En leuk dat we nu tegen elkaar spelen in de beker." Twee seizoenen keepte Pennings bij De Noormannen in de vierde klasse van het zondagvoetbal, voordat hij hogerop ging bij Oostkapelle en later bij Vlissin gen, waarmee hij ook betaald voetbal speelde. Inmiddels is Pennings bij die club al aan zijn dertiende seizoen als trainer bezig. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 211