II 'In Cadzand zijn veel huizen niet te betalen' Wel ruiming van graven, nog geen hogere tarieven in Terneuzen Events4U kan niet voldoen aan aangescherpte veiligheidseisen alternatief met oud en nieuw? 7 De New Years Xperience in Terneuzen is afgelast. Wat is het dit j aar met het Tilburgse dj -collec tief Banganagangbangers een be kende trekpleister. Liefhebbers moeten er op tijd bij zijn, in poppo dium De Pit is plek voor maximaal 350 mensen en kaarten a 2,50 euro worden enkel aan de deur verkocht. Bij club Level One en bij Sydney in Terneuzen worden ook feesten gegeven waar op voorhand kaarten voor te koop zijn. In veel andere plaatsen zijn geen georganiseerde feesten maar de meeste cafés gaan open na midder nacht, zoals in Hulst. „Het wordt in Hulst een spontaan gebeuren, met plaatselijke mensen die langsko men. Dat is al jaren zo", zegt ho- reca-voorman Ben Picavet. „De Het regent teleurgestelde reacties op Facebook sfeer is altijd fijn, we moeten het eerste uur van het nieuwe jaar al leen even oppassen met de luifels vanwege vuurwerk." Dorpskroegen Bij dansclub de 7ende in Hulst moet je je pasje van de club laten zien om binnen te komen. Voor wie verzekerd wil zijn van een plek, ver kopen sommige dorpskroegen ook kaarten. Zo is er bij Lodge 45 in Klooster- zande een feest met kaartverkoop, en bij café Lazarus in Sint lansteen kunnen mensen die de deur uit willen, een kaartje kopen om proostend het nieuwe jaar in te gaan. New Years Xperience zou in de nacht van oud op nieuw voor het vierde jaar gehouden worden in een grote tent aan de Veerhaven in Ter neuzen. Afgelopen jaren trok het dansfeest rond de duizend bezoe kers uit heel de regio. Ook dit jaar ging het hard met de kaartverkoop. Toch heeft organisa tor Events4U het evenement nood gedwongen moeten afgelasten. Na 'lang zwoegen en het vergieten van bloed, zweet en tranen', laat de te leurgestelde organisatie van het evenement in een reactie op de Fa- cebookpagina weten. Veiligheidsvoorschriften De reden is dat de door de ge meente Terneuzen opgelegde me dische veiligheidsvoorschriften flink zijn aangescherpt. De bijbeho rende kosten blijken voor de orga nisatie niet haalbaar om het finan cieel te bolwerken. Als er iets gebeurt, moeten de eerste medische handelingen ter plekke worden verricht waarvoor medische apparatuur gehuurd moet worden. Ook moeten er art sen aanwezig zijn. Om daar finan cieel aan uit te komen, moeten er substantieel meer tickets worden verkocht, dan volgens Events4U haalbaar is. Niet alleen voor de organisatie is het een bittere pil, het regent te leurgestelde reacties op de Face- In Hulst zijn de meeste cafés open, dat is altijd een spontaan gebeuren bookpagina van de New Years Xpe rience. Wie al een ticket heeft ge kocht krijgt zijn geld terug, maar veel mensen moeten nu op zoek naar een feestelijk alternatief. Zo rekent Peter van de Ven van Volt Events op een grotere aanloop voor Volt NYE in De Pit in Terneu zen. Het feest met dj's en een spec taculaire lichtshow werd vorig jaar voor het eerst gehouden en heeft In Cadzand zijn nauwelijks 'betaal bare' woningen te koop. Er zijn wel relatief goedkope huizen beschik baar, maar die staan vooral in va kantieparken en zijn dus bedoeld voor recreatief gebruik. Dat schrijft de dorpsraad van Cadzand aan de Sluise gemeenteraad. Het dorpsraadbestuur reageert daarmee op het onderzoek naar het gevolg van de afschaffing van de 'tweedewoningverordening'. De Sluise raad besluit donderdag over het al dan niet invoeren van een nieuwe verbod op tweede huizen. Eén van de criteria daarbij is een onderzoek naar de huidige woning prijzen. Daarin concludeert ZB- Planbureau dat er in Cadzand zestig woningen minder waard zijn dan 200.000 euro, en dat er 'dus' nog geen schaarste is aan 'betaalbare' woningen. Dat zijn echter bijna allemaal va kantiehuizen in parken als Wijk de Brabander, aldus de dorpsraad. Ter illustratie: van de elf woningen die nu in die prijsklasse te koop staan, zijn er maar drie bedoeld voor per manente bewoning: één in Cad- zand-Dorp en twee in Cadzand- Bad. „Er is dus wél schaarste aan be taalbare woningen." Het kan verkeren in de politiek. Leek er een paar weken geleden in de Terneuzense raadscommissie bestuur en middelen nog een ruime meerderheid voor een dras tische hervorming van het be- graafbeleid, donderdagavond rolde er in de gemeenteraad een heel ander besluit uit. Althans, wat betreft de begraaftarieven. Het college van B en W wilde die fors aanpassen, met als gevolg dat vooral het verlengen van grafrech ten veel duurder zou worden. De verlengingstarieven dreigden r ja nuari met 85 procent te stijgen door voortaan alle onderhouds- en ruimingskosten erin te verreke nen. SGP-fractievoorzitter Jerry Pladdet nam donderdag het voor touw. „Mensen met een kleine beurs wordt de keuze tussen be graven en cremeren ontnomen", zei hij, „of worden gedwongen zich buiten Terneuzen te laten be graven. „Zijn emotioneel beladen verhaal kwam aan. Het bracht CDA-fractievoorzitter Ro nald Lippens, mede dankzij Gerry Loof (Christenunie), tot een tus senoplossing: de begraaftarieven volgend jaar bevriezen en een lan- getermijnplan maken voor het be perken van de onderhoudskosten. Het laatste kan door graven te rui men waarvan de grafrechten zijn verlopen en door het verkleinen van begraafplaatsen. Welk effect dit heeft op de in Terneuzen al hoge begraaftarie ven, zal nog moeten blijken. De stijging in 2017 is in elk geval onge daan gemaakt. zaterdag 17 december 2016 Jaarwisseling zonder dansfeest Sophie Stockman Terneuzen - Ben Picavet, horeca Met oud en nieuw is het altijd druk in Hulst, archieffoto's peter nicolai Martijn de Koning Cadzand De begraaftarieven gaan in Ter neuzen in 2017 nog niet verder omhoog, maar de gemeente neemt al wel een voorschot op het ruimen van duizenden gra ven. Harmen van der Werf Terneuzen Volt NYE krijgt dit jaar een tweede nieuwjaarseditie in De Pit in Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 210