Paul de Leeuw Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan! 19,- hollands nieuwe. 19 Geesten lijken rijp voor kilometerheffing Dat ondergoed begint me toch te jeuken, ook door die geplette groente f et Annie de in HA AH Rooij. Met wie spreekt ik dat ik spreek? Hallo! Met mij gaat alles zijn gangetje. Ik heb de kerstboom weer motten op tuigen, maar Bob was thuis, dus moes ik het weer als Sylvie Meis doen. Je weet toch wel? Die doet altijd een foto van d'r zelf dat ze in een strak madurodamjurkje de boom optuigt. Maar met Bob weet je nooit of er opgetuigd of afgetuigd gaat worden. Dus ik heb dat ondergoed aangetrokken uit die winkel, Gerda's Geheimp jes, van de Rochussenstraat. Da's thermo afritsbaar erotisch onder goed. Je ritst de pijpjes eraf als je opwindend bezig wilt zijn en je ritst de pijpjes er weer aan als het to graden onder nul is en je mot houthakken. Ik hoor Bob binnen komen. 'Ik zegt het hardop, ik ben de Bob!' zegt-ie. Ik gaat op het keukentrapje staan bij de boom en trek mijn linkerbeen sensueel omhoog. Ik stop nog een stukkie dennentak in mijn mond en probeer de Kim Hol- land-vleespiek in de boom te hangen. jaar nou voor de laatste keer ge zegd!' 'Ik hou van jou?' Bob is woest. 'Meer of minder gekleurde kerstballen!' 'Bob, ik antwoordde toen 'min der', maar jij zei ook dat je het zelf ging regelen.' Bob loopt op de boom af. 'Dan gaat ik het ook regelen. Ik word nog liever bij een seksclub afge schoten dan dat ik met deze ge kleurde takkenboom kerst mot gaan vieren.' Hij begint zo hard te schudden dat ik van het keukentrapje strui kel en op mijn net zelfgemaakte groentekerststalletje flikker. Had een cursus gedaan in het wijk centrum. Van groente die je niet gebruikt heb en een beetje bruinig wordt, ken je een kerststalletje maken. Een uitge holde avocado, een bedje van taugé als kribbe met daarin een knoflookteentje ge spietst door een gekookt spruitje als kerstbaby. Maria iseen stengel bleekselderij, Jozef een lente uitje en engeltjes zijn trosto- maatjes met kruidnagels. kerststal. Om me heen allemaal kapotte gekleurde ballen. Alleen de Kim Holland-vleespiek hangt nog in de boom. Bob kijkt ernaar en vraagt waar de doos van Kim is. Want daar staat Kim Holland op afgebeeld, met die vleespiek in d'r mond en dat windt hem op. 'Op zolder.' Hij komt op me af en zegt drei gend: 'Jij gaat mij effe een tijdje niet storen. Hoor je dat, opwind- kikker?' 'Ja.' Alles goed, zolang hij maar naar zolder gaat en daar blijft. boom, maar dat ondergoed be gint me toch te jeuken, ook door die geplette groente. Ik staat op, veeg me schoon en ben verder gaan lezen in dat boek van Astrid Holleeder. Meid! Je zal maar zo'n vent in de familie hebben. Waar bel je voor? Of ik meegaat naar de kersttoppers in Ahoy? Dit is een teken dat het een mooie kerst gaan worden. Wit hoeft niet, ge woon rustig!" itm De stellingen werden deze week weer ingenomen door de voor standers. Leaseplan, met 147.000 auto's op de weg de grootste lease maatschappij van het land, liet on omwonden weten dat het nu echt tijd wordt voor rekeningrijden. Niet zo gek, de klanten staan vooral heel veel stil met die glim mende leasebakken. Gisteren presenteerde een brede alliantie van ANWB, NS, RAI-Ver eniging, Transport en Logistiek Nederland (TLN), stadsvervoer ders GVB, RET en HTM, de Fede ratie Mobiliteitsbedrijven Neder land (FMN) en KNV een 'delta plan' om Nederland niet vast te la ten lopen. Meer asfalt, meer groene brandstof, meer treinen, stimule ren van e-bikegebruik, meer fiet senstallingen én rekeningrijden. Het woord valt nergens in het 14 pagina's lange pamflet van de or ganisaties. Maar het wordt wel zo bedoeld. Dat er heel omfloerst over rekeningrijden wordt gespro ken met termen als een 'eerlijk fis caal systeem' en 'betalen naar ge bruik' is niet vreemd. Rekeningrij den is een besmette term die te veel gekoppeld is aan de verloren strijd van bijna twintig jaar gele den. De eerste echte poging werd gedaan door toenmalig minister van Verkeer Tineke Netelenbos. Zij schetste een land met tolpoor ten langs de snelwegen waar de fi lerijder moest gaan betalen voor het schaarse asfalt. Werkgevers, dagblad De Telegraaf en de ANWB sloten een pact om haar plan te be strijden. De PvdA-politica werd weinig flatteus omgedoopt tot Ti neke Tolpoort. 'Stop rekeningrij den! Kilometerheffmg lost niets op!' stond in chocoladeletters op de cover van ANWB-blad De Kam pioen. De ff en waren cursief gezet als guldentekens, voor wie het nog niet snapte. Tineke Tolpoort was kansloos. Minister Eurlings probeerde het tien jaar later in het kabinet Balke nende IV ook nog een keer, maar ook hij was kansloos. „Rekening rijden is er nooit van gekomen omdat er geen politiek draagvlak was. Politici dénken dat mensen het niet willen. Dat was lange tijd ook zo", zegt hoogleraar transport beleid Bert van Wee van de TU Delft. Maar zelfs de ANWB vindt dat het anders moet. „Nu betaalt iemand die 3.000 kilometer per jaar rijdt evenveel belasting voor zijn auto als een veelrijder. Onze leden vinden betalen naar ge bruik eerlijker", stelt woordvoer der Ad Vonk van de autoclub. Rekeningrijden leidt als een miltvuurbacterie een sluimerend ondergronds bestaan. Wachtend op de volgende kans om tot leven te komen. En dat is nu. Van Wee: „De files bereiken dit jaar een re cord. Vorig jaar zaten we op het niveau van voor de crisis en dit jaar gaan we eroverheen." Van een avondspits van 700 ki lometer lengte kijkt niemand nog op. De prognoses zijn echter angstaanjagend. De filedruk gaat de komende vijfjaar met 38 pro cent stijgen. „Dat bestrijd je nog niet met 20 miljard euro voor ex tra wegen," zegt Van Wee. „Niets is zo effectief als een kilometer heffing, waarbij de heffings hoogte afhangt van plaats en tijd. Dan halveren de files." Ongeveer iedere organisatie die iets met wielen heeft te maken wil dat er een vorm van beprijzen komt. „Het zou zomaar een item bij de verkiezingen kunnen wor den", voorspelt Van Wee. Samsung Galaxy A5 2016 1000 MB/MIN/SMS TOTAAL P/MND BUNDELVERDUBBELAAR: hollandsnieuwe.nl/pzc GEEN TOESTEL NODIG? Sim Only 1000 slechts 10,- p/mnd! zaterdag 17 december 2016 PC Vleesoiek 'Hee hangtiet! Wat heb ik vorig Daar legt ik, op mijn gepureerde Zo legt ik nog een tijdje bij de o ;y .dHjgfr M Noem het alsjeblieft geen rekeningrijden De treinen zitten tjokvol, het ver keer op de rijkswegen staat in de spits muurvast. Er lijkt maar één oplossing: rekeningrijden. Maar noem het alsjeblieft niet zo, want dan staat het land weer op de achterste benen. Ton Voermans Delft 2000 MB/MIN/SMS voor slechts 5,- extra Voor wie niet voor onverwacht hoge kosten wil komen te staan is er hollandsnieuwe. Want bij ons kun je altijd en overal online je verbruik inzien. En is je tegoed op dan bepaal je zelf of je tegoed wil bijkopen. Kies ook voor 100% controle met bijvoorbeeld de Samsung Galaxy A5 2016. Nu i.c.m. 1000 MB/MIN/SMS voor maar 19,- per maand. Voor je toestel t.w.v. 449,- betaal je bij ons gedurende je abonnement slechts 216,-. En voor slechts 5,- per maand extra verdubbel jij je bundel naar 2000 MB/MIN/SMS. Per maand €19,- waarvan €10,- abonnement en €9,- toestel. Toestel bijbetaling €0,- eenmalig. Totale toestelprijs €216,-. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van €30,-. Looptijd 24 maanden. Deze actie is geldig tot en met 28 december 2016.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19