Rennende kinderen openen Clara's Pad Ondanks verzet groen licht voor vijf hoge windmolens keiler Deelauto is vanaf januari beschikbaar Nieuwjaar 7 T receptie Clara's Pad in Heinkenszand was gistermiddag heel even exclusief het domein van hardlopers. Eerst liepen de schoolkinderen uit het dorp er een wedstrijdje van vijf honderd meter, een uur later waren de volwassenen aan de beurt voor de zogeheten openingsrun. De heringerichte straat werd gis teren officieel in gebruik genomen. In tegenstelling tot wat de naam Clara's Pad doet vermoeden, is het één van de belangrijkste wegen in het dorp. Er werd vaak hard gere den. Aangezien de straat toch toe was aan groot onderhoud en nieuwe ri olering besloot de gemeente hem anders in te richten. Er ligt nu een middenberm en er staan - net als heel vroeger - weer bomen. Voet paden, parkeerstrook en wegdek zijn bestraat met klinkers. Er mag voortaan nog maar dertig kilometer per uur worden gereden. De vijf turbines komen in de Ka beljauwpolder bij Ossendrecht, op de grens van Zeeland en Brabant. Ze mogen maximaal 183 meter hoog worden. Ter vergelijking: de windmolens langs het Schelde- Rijnkanaal bij de Kreekraksluizen - ook geen kleine jongens - hebben een tiphoogte van 140 meter. Een verontruste inwoner begon een petitie die al meer dan 170 keer is getekend. Hij verwacht dat het woongenot wordt aangetast en stelt dat windmolens met een hoogte van 183 meter echt niet wegvallen tegen de even verderop gelegen Antwerpse industrie. Hij pleit voor een maximale hoogte van 140 me- 183 meter is als maximale hoogte opgenomen in plan ter. Ook milieuvereniging Bene- gora heeft geprotesteerd tegen de komst van de windmolens. Desondanks keurde de gemeen teraad van Woensdrecht het plan donderdag goed. Alleen de lokale partij AKT en D66 stemden tegen. Die laatste partij zei een voorstan der van windenergie te zijn, maar vindt dat molens van 180 meter niet op land, maar op zee thuisho ren. Wethouder Hans de Waal be toogde dat er waarschijnlijk hele maal geen park komt als de wind molens maar 140 meter hoog mo gen worden. „Dan is het plan niet meer rendabel voor Eneco." In dat geval zou Woensdrecht volgens hem geen bijdrage leveren aan de komst van meer duurzame energie. Hij wees er verder op dat 183 meter als maximale hoogte is opgenomen in het bestemmings plan. „Vermoedelijk worden de windmolens in werkelijkheid iets kleiner."De vijf toekomstige turbi nes komen dichtbij het windpark in de Anna Mariapolder (wel net in Zeeland) te staan. De molens die daar een kleine tien jaar geleden zijn gebouwd, hebben een hoogte van 130 meter. Mindfulness Stilteweekend Inwoners van 's-Heer Hendriks kinderen kunnen vanaf 2 januari gebruikmaken van een elektrische deelauto. De dorpsraad denkt hier mee met name gezinnen tegemoet te komen die nu een tweede auto hebben, maar deze zelden gebrui ken. In plaats van de tweede auto kunnen ze ook een abonnement op de deelauto nemen. Dat kost 15 euro per maand of 20 als meer mensen uit één gezin er gebruik van willen maken. Daarnaast be taalt de gebruiker nog 20 cent per gereden kilometer en 2,50 euro per uur. De dorpsraad gaat de auto leasen van de ZLM en betaalt daar 280 euro per maand voor. De risico's zijn beperkt, omdat de gemeente garant staat voor een bedrag van 2.400 euro. Er is een contract voor anderhalf jaar. „In die periode moet de deelauto z'n succes bewij zen", zegt Adri van Oosten van de dorpsraad. De auto komt bij een laadpaal bij het parkeerterrein van korfbalver eniging Tjoba te staan. De sleutel ligt bij café De Oranjeboom. Het is de bedoeling dat de deelauto onder de nog op te richten dorpscoöpera tie komt te vallen. Daarin worden initiatieven ondergebracht die de leefbaarheid bevorderen, maar waarvoor de dorpsraad niet het fi nanciële risico kan dragen. irv* zaterdag 17 december 2016 Rob Paardekam Heinkenszand De komst van vijf hele grote windmolens in de polder tussen Rilland en Ossendrecht houdt de gemoederen bezig. Veel in woners zijn niet blij met de enorme gevaartes, maar de ge meenteraad van Woensdrecht zette het licht donderdag op groen. Rob Paardekam Rilland - Hans de Waal. wethouder Woensdrecht n Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl 8 maandagavonden start: 16 januari 2017 10-11-12 maart 2017 Joke de Vrieze psychosociaal therapeut Gapinge, tel. 06-22868392 www.meditatiezeeland.nl WAAROM EEN KEU V Unieke eigen service V Uitstekende garantie V Eigen montageafdeling V Realistisch foto-ontwerp V Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit V Nederlands fabricaat V Persoonlijk advies V Duidelijke informatie V Heldere afspraken •f Korte lijnen <EN BIJ SSK KOPEN. KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 kellerkeukens.nl Rob Paardekam 's-Heer Hendrikskinderen ■r noord-beveland Komt u ook? Deze avond is een uitstekende gelegenheid om andere inwoners, ondernemers en het gemeentebestuur te ontmoeten. Graag heffen wij samen met u het glas op het nieuwe jaar. Wij nodigen u daarom van harte uit voor de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Noord-Beveland. Datum en tijd: □onderdag 5 januari 2017 van 19.30 uur tot 22.00 uur. Locatie: Zaal Onder de Toren Voorstraat 20, Wissenkerke. De schoolkinderen liepen op het heringerichte Clara's Pad een wedstrijdje van 500 meter, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 195