cofendon iüèM y 18 S:ï$y<* Veilig of niet? All Inclusive Klantbeoordeling van 8.1 Grand Park Kemer au inclusive KUNSTGRAS EU-NORMEN NU BOEKBAAR ZOMER 2017 V" \-imm Het was fout om rubberkorrels in kunstgras niet onder strenge EU-normen te laten vallen. Europarlementariër Gerbrandy: 'De vraag is of er degelijk onderzoek is gedaan.' Dat de discussie over de zwarte korrels enorm leeft, hoefje Europarlementariër Gerben-Jan Gerbrandy (D66) niet te vertellen. Gerbrandy, vader van drie, merkt het elk weekend als hij zelf langs de velden staat. „Ik heb twee zonen die bij Quick in Den Haag voetballen. Het blijft onder ouders hét gesprek van de dag. Quick gebruikt een andere, veilige vulling maar kinderen spelen ook uitwedstrijden op ander kunst gras. Iedereen vraagt zich af: is het veilig?" Dat antwoord laat, hoopt hij, niet lang op zich wachten. „Ik hoop dat het RIVM-rapport vol gende week duidelijkheid brengt." „Ik ben zelf niet zo ver gegaan, maar ik begrijp het wel. Er is niks belangrijker dan de gezondheid van je kinderen. Ik kan me goed voorstellen dat ouders zo denken." „Terugkijkend kun je je inderdaad afvragen of dat een verstandige keuze is geweest. Gerecycled; dat klinkt heel duurzaam, maar dat hoeft het natuurlijk niet te zijn als het slecht is voor de gezondheid." „Het is niet zo dat er helemaal geen onderzoek is gedaan, maar je kan je wel afvragen of dat onder zoek degelijk genoeg is geweest." „Er worden in Brussel maandelijks honderden besluiten genomen en lang niet al die besluiten komen langs in het Europarlement. Tech nische beslissingen - welk stofje is veilig, welk niet - worden vaak di rect door ambtenaren met de lid staten afgehandeld. Op zo'n ma nier is ook besloten dat deze kor rels onder de zogenoemde 'men- gels' vallen en niet onder de zoge heten 'consumentenproducten', zoals speelgoed. En dat betekent dan dat er per kilo ietsje méér mi crogram potentieel kankerver wekkende stoffen als bijvoorbeeld pak's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) in mogen zitten dan in pakweg een plastic poppen huis. Ik vind dat de korrels wél on der de strengere consumenten normen hadden moeten vallen: kinderen komen er ook vaak mee in aanraking." „Ik besef dat het een enorme ope ratie is en veel geld kost. Maar we kunnen geen risico's nemen met de gezondheid van mensen. En al helemaal niet met kinderen. Dat zal iedereen begrijpen." EUROPA Nu tijdelijk met corendon.nl |©023 75106 06 zaterdag 17 december 2016 GO FOTO DREAMSTIME Eefje Oomen Frans Boogaard 'Geen risico's met kinderen' Brussel Begrijpt u dat sommige ouders hun kinderen voorlopig thuis hou den? Hadden de korrels van gerecy clede autobanden - eigenlijk che misch afval'- überhaupt ooit op sportvelden moeten belanden? Waarom wordt nu pas onderzoek naar het spul gedaan en niet vooraf? Waarom heeft het Europees Par lement geen strengere regels voor het spul afgesproken? Als uit het onderzoek blijkt dat de korrels niét aan die strenge nor men van de EU voldoen, moet dan alles er volgens u uit? Kunstgras voetbalvelden in heel Europa moeten korrels met een veiliger samenstelling krijgen als blijkt dat het hui dige rubbergranulaat onver antwoorde risico's geeft. Brussel zegt dat in antwoord op vragen van zowel de Partij voor de Dieren als deze krant. Industriecommissaris Bien- kowska wacht op de uitslag van het onderzoek, dat het Europese Agentschap voor Chemicaliën (ECHA) in haar opdracht over twee maanden afrondt. „De Commissie neemt zorgen over de ge zondheid zeer serieus. Ver dere stappen hangen af van de uitkomsten van dit onder zoek", zegt haar woordvoer ster. In Nederland wacht men op het onderzoek van Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), volgende week. Het RIVM heeft mon sters uit 50 tot 100 kunst grasvelden geanalyseerd. Het probleem ligt niet alleen in Nederland, want volgens de Poolse Commissaris liggen de korrels 'in de meeste, zo niet alle lidstaten'. Wie bij vervan ging de kosten moet dekken, is nog onduidelijk. April v.a€449 Mei v.a€399 Juni v.a€449 Juli v.a€529 Aug. v.a€489 •SF.» Tm, Direct aan het strand van Beldibi Zwembad met 2 glijbanen Nederlandstalige miniclub Sauna, Turks bad en binnenbad Beoordeeld met een 8.1 2 a-la-carterestaurants Gratis wifi in de lobby openbare ruimtes Ook familiekamers boekbaar voor 2 volw. 2 kind. Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van £2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief korting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18